Προς το περιεχόμενο

Η σκηνοθετική μπαγκέτα του Star Wars: Episode IX στον J.J. Abrams


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πόσο ακόμα ρε παιδιά πόλεμο των άστρων πόσο ακόμη κλείστε το μαζι με την Μενεγάκη,μπούχτισα αυτά μας γερνάνε όχι ο χρόνος.

ο μονος λογος υπαρξης του franchise ειναι για να μπορουν να βγαζουν καθε λογης μ@λακια.

να πουλησουν dvd, cd, blueray, βιβλια, ρουχα, βιντεοπαιχνιδια, φιγουρες, παλζ, επιτραπεζια, lego, playmobil, κινουμενα σχεδια, χαρτι υγειας και ο,τι αλλο μπορεις να φανταστεις που να γραφει star wars πανω. ειναι τρελλη μπιζνα

 

BN_LG725_STARTO_GR_20151115173102.jpg LEGOLANDAAA_0125.jpg star_wars_galactic_outpost_1440x640.jpg star_wars_toys_e1447903382477.jpg

 

προσωπικα τα εχω σιχαθει γι'αυτο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος δε θελει να το δει, δε χρειαζεται να κραζει, ας παει να δει Survivor, ο καθενας πεταει οτι να ναι και δεν εχει ιδεα

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος δε θελει να το δει, δε χρειαζεται να κραζει, ας παει να δει Survivor, ο καθενας πεταει οτι να ναι και δεν εχει ιδεα

αμα δε σου αρεσει αυτο που διαβαζεις το προσπερνας, τη γνωμη μας λεμε και δε θα σε ρωτησουμε. και θα το ξαναπω, αρμεγουν. και αρμεγουν καλα. δεν αντιλεγω οτι το τελικο προιον ειναι καλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε με αναχρονιστικό αλλά Star Wars είναι η πρώτη τριλογία. Από κει και πέρα το χ€σαν. Άκου stand-alone ταινία με τον Han Solo. Γυρίστε και τα μαθητικά χρόνια του C3PO.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να είμαι και ιδικός το Rogue One δεν βλέπετε ρε παιδιά.

Τι ο σκηνοθέτης, τι οι ηθοποιοί, τι τα εφέ...

Β movie του 90, όχι για το 2017

 

Το δευτερο μισο της ταινιας μια χαρα το βρηκα, για το πρωτο μισο πιστευω οτι θα μπορουσε ανετα να αντικατασταθει απο ενα (μεγαλουτσικο) crawl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Όπως είναι γνωστό, ο J.J. Abrams σκηνοθέτησε και την πρόσφατη επιτυχία Star Wars: The Force Awakens"

 

E όχι και επιτυχία. Ταμειακά μπορεί ναι, αλλά στην ουσία ήταν η χειρότερη όλων των ταινιών Star Wars με διαφορά. Απαράδεκτο σενάριο, amatures και ατάλαντοι ηθοποιοί, τραγική πλοκή, μη αληθοφανές και γενικά πολύ χαμηλής ποιότητας ταινία. Περισσότερο σαν αρπαχτή θα το χαρακτήριζα παρά σαν συνέχεια της 2ης τριλογίας.

σκηνοθετικα ηταν αψογη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άριστος έμπορας ο jj abrams αλλα καλλιτεχνικά ειναι ενα μεγάλο αστείο. Και καλλιτεχνικα δεν μιλαμε για κινηματογραφική τέχνη ταρκοφσκι ή κιουμπρικ, αλλα oτι δεν μπορει ουτε σωστες ποπ ταινιες να κανει. Ας περιοριστει καποια στιγμή στην παραγωγη, πόσα ακόμα franchises θα αποτελειωσει, αλλο ενα force awakens και ταβλα και το starwars!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Star Wars ειναι ενα κομμάτι της ψυχοσύνθεσης μου απο τότε που το ειδα σε βιντεοκασέτα το 1983 όντας 5 ετών. Ναι ειμαι μεγάλος!

 

Το πρώτο trilogy ηταν εξαιρετικά πρωτοποριακό. Παράλληλα ίσως απο τύχη (;) κατασκεύασε ενα μύθο πιςω απο την ιστορία που γοήτευε τον κοσμο ολο, σε μια εποχή pro-internet. Μιλάγαμε στο σχολειο για τον boba felt οτι ειναι ο ξάδερφος του Darth και τα σχετικα ????

 

Τα prequel ηταν έργα χωρίς ψυχη. Για εμένα προςωπικα ηταν borderline απαίσια.

 

Το επεισόδιο 7, ναι ηταν καλα σκηνοθετημένο αλλα και αυτο παίχτηκε πολύ στο safe mode και ναι ο kylo ren ηταν σχεδόν γελοίος στα δικα μου τουλάχιστον μάτια. Ευχάριστο έργο να το χαζεύεις αλλα ως εκει.

 

Το rogue one έπαιξε πολύ στην ψυχολογία των 35 somethings και ειδικά το 2ο μισό του ειχε τον χαβαλέ του, εγω το απόλαυσα. Ηταν ενα well appointed nostalgia trip. Ειχε πολλα κενά σαν σενάριο αλλα το τελικο αποτέλεμα για εμένα ειχε ενδιαφερον. Δεν θα το θυμούνται τα παιδια μας σε 40 χρονια, αλλα για τωρα ηταν καλο.

 

Ο JJ για εμένα ειναι ένας skilled έμπορας με το μοττο του play it safe όπου ακολουθεί πιάτα τις τακτικές του studio που αν μη τι αλλο εταιρεία ειναι, λεφτα θελει να βγάλει και να πουλήσει merchandise σε μικρούς και μεγάλους.

 

Θα χαιρόμουν πολύ με ενα Star Wars πιο σκοτεινό αλλα αυτο λόγω Disney δεν θα συμβεί ποτε. Ως τότε ας χαιρόμαστε με αυτά που έχουμε...

 

Καλημερα σε όλους !!!

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...είδα σε βιντεοκασέτα το 1983 όντας 5 ετών. Ναι είμαι μεγάλος!

Ε.. όχι και μεγάλος... διανύουμε τη δεύτερη 20ετία της ζωής μας!!!

 

 Τώρα στο θέμα: αν θέλανε σκοτεινό Star Wars θα προσλάμβαναν αντίστοιχο σκηνοθέτη Guilermo Del Toro, Peter Jackson, James Cameron, κλπ....

Disney θέλει money γι' αυτό και βλέπεις 18λογίες από Πειρατές της Καραϊβικής, Star Wars, Marvel,κλπ.

Φρέσκες ιδέες γιοκ...

Εμένα προσωπικά δε με χαλάει, πάω με τον γιο μου, περνάμε ωραία και έχουμε κοινά πράγματα να συζητάμε και να ερχόμαστε και πιο κοντά σε μια εποχή που είμαστε όλοι πίσω από μια οθόνη και ένα πληκτρολόγιο... 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...