Προς το περιεχόμενο

Η Apple διευκρινίζει ότι το Face ID δεν απέτυχε κατά την πρώτη του δημόσια δοκιμή


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας χαλάει πολύ που μια ομάδα έχει οπαδούς γιατί βλέπει τι προσφέρει όλα αυτά τα χρόνια; Από το σεβασμό στους υπαλλήλους της  μέχρι προσπάθειες για βελτίωση της ζωής μας και για βελτίωση του περιβάλλοντος. Και όλα αυτά από έναν χίπη που κυριολεκτικά βρομούσε έξω από τα γραφεία της atari τότε. Εσείς καθίστε σήμερα με samsung, αύριο με htc, μεθαύριο σε oppo, zoppo, moppo. 

Τι προσφερει ολα αυτα τα χρονια;;; Για πες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 154
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ το FaceID να μην δουλεύει καλά/σωστά/γρήγορα. Με βάση κιόλας τα όσα έδειξε η Apple στην παρουσίαση και τα όσα φαίνεται να υπόσχεται, δε μιλάμε απλώς για μια σύγκριση εικόνων (μεταξύ της αποθηκευμένης εικόνας και του feed της κάμερας). Μιλάμε για βιομετρική προσέγγιση. Το tech φαίνεται να είναι πολύ μπροστά. 

Τώρα, αν θα βολέψει όσους συνήθισαν το Touch ID, πόσο γρήγορα θα τους βολέψει, αν θα συνεχίσουν να προτιμούν το Touch ή θα πίνουν πλέον νερό στο νέο σύστημα, μέλλει να φανεί. Η τεχνολογία πίσω από την εφαρμογή πάντως, μου φαίνεται πολύ πρωτοποριακή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ενταξει.Οταν και η "Σαμυ" σας θα βγαλει το αποτυπωμα και θα ξεκλειδωνει και αυτο αποκλειστικα με face ID θα λετε "πω πω τι εκανε παλι η Θεα"

Σας εχουμε μαθει.Οπως τωρα λετε πω πω εβαλε γυαλι η Apple τι πρωτοτυπια (ενω πριν λιγες μερες λεγατε παλι και παλι αλουμινιο ποτε θα το αλλαξει) Αλλα ας θυμηθουμε λιγο εποχες 4 και 4s με γυαλι στην πλατη οταν ειχατε ακομα σαβουροπλαστικο εσεις.Οπως να θυμηθουμε και λιγο το Touch ID σε 5s οταν εσεις ειχατε το μοτιβο ακομα χαχαχα γελαω.Και τοτε φυσικα λεγατε τι βλακεια ειναι αυτη δεν δουλευει,αργει κλπ κλπΤωρα σας λειπει ε?! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ

Ο ορισμος του fanboy..

Eριστικος και ασχετος.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LOL, εγινε τετοιο σκηνικο στην παρουσιαση της Apple και δεν το πηρα χαμπαρι;. 

μου θυμισε αυτο εδω:

Κι εμένα και μετά μου θύμισε και την επιτυχία που είχαν τα Win98...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:ph34r:

 

Huawei takes a jab at Apple for iPhone X Face ID fail, vows to deliver "real AI" phone next month

 

The latest company in Huawei's sights is Apple. With its latest Facebook video, the Asian manufacturer has ridiculed the supposed Face ID fail which happened at the iPhone announcement event while promising to deliver a "real AI" phone with the Mate 10.

 

 

 

https://www.phonearena.com/news/Huawei-takes-a-jab-at-Apple-for-iPhone-X-Face-ID-fail-vows-to-deliver-real-AI-phone-next-month_id98162

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα ηταν τα 98.

Αυτό λέω. Ότι στην παρουσίαση έφαγαν BSoD, αλλά ήταν μια χαρά. Οπότε η όλη συζήτηση, ακόμα κι αν ήταν φιάσκο, δεν έχει νόημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί είναι υποχρεωτικό να κλειδώνεις το κινητό σου. Τα ιφουν δεν μπορείς να τα αφήσεις ξεκλείδωτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί είναι υποχρεωτικό να κλειδώνεις το κινητό σου. Τα ιφουν δεν μπορείς να τα αφήσεις ξεκλείδωτα;

Για μια σειρα απο λογους ,.π.χ εγω γυμνες φωτογραφιες απο πρωην μου και δεν θελω την ωρα που παω στην τουαλετα  στην καφετερια ο περιεργος/αδιακριτος  φιλος-γνωστος που εχω ,να το ανοιξει και να της δει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:ph34r:

 

Huawei takes a jab at Apple for iPhone X Face ID fail, vows to deliver "real AI" phone next month

 

The latest company in Huawei's sights is Apple. With its latest Facebook video, the Asian manufacturer has ridiculed the supposed Face ID fail which happened at the iPhone announcement event while promising to deliver a "real AI" phone with the Mate 10.

 

 

 

https://www.phonearena.com/news/Huawei-takes-a-jab-at-Apple-for-iPhone-X-Face-ID-fail-vows-to-deliver-real-AI-phone-next-month_id98162

Όταν αρχίζεις να χλευάζεις έναν επιτυχημένο αντίπαλο, πάει να πει ότι το προϊόν σου είναι πολύ μα πολύ χειρότερο. Θυμάστε τα διαφημιστικά Spot I'm a mac and I'm a pc? τις εποχές που τα Windows θέριζαν και τα Mac δεν ήταν όσο ουάου έλεγαν; Έ κάτι παρόμοιο κάνουν τα τελευταία χρόνια οι αντίπαλες εταιρίες, η Samsung για παράδειγμα που και αυτή έβγαλε αξιόπιστες και ποιοτικές συσκευές σταμάτησε επίσης αυτές τις μπούρδες που έκανε και αυτή σαν εταιρία πριν χρόνια με το S3,S4,S5. Τώρα τι ανάγκη έχει να κάνει τέτοιες γελοιότητες; Τις κάνουν τώρα κάτι εταιρίες που κοιτάνε να πάρουν και κανένα πελάτη, όπως τότε με το Force Touch που ενώ η Apple το υλοποίησε στο Watch και το προόριζε για το 6S έσκασε διαφήμιση με το Mate S και έλεγε το πόσο γαμάτο θα είναι, που είναι τώρα το force touch της Huawei?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν αρχίζεις να χλευάζεις έναν επιτυχημένο αντίπαλο, πάει να πει ότι το προϊόν σου είναι πολύ μα πολύ χειρότερο. Θυμάστε τα διαφημιστικά Spot I'm a mac and I'm a pc? τις εποχές που τα Windows θέριζαν και τα Mac δεν ήταν όσο ουάου έλεγαν; Έ κάτι παρόμοιο κάνουν τα τελευταία χρόνια οι αντίπαλες εταιρίες, η Samsung για παράδειγμα που έφτασε σε σημείο να βγάλει αξιόπιστες και ποιοτικές συσκευές σταμάτησε επίσης αυτές τις μπούρδες που έκανε και αυτή σαν εταιρία πριν χρόνια με το S3,S4,S5. Τώρα τι ανάγκη έχει να κάνει τέτοιες γελοιότητες;

Εγώ πάντως 04/10, θα πάρω χαρτομάντιλα, λοσιόν, ποντίκι στο αριστερό και κατά την παρουσίαση του Pixel 2 θα παίζω δίπλα στο repeat το παρακάτω κομματάκι 

https://youtu.be/Rykmwn0SMWU?t=43s

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...