Προς το περιεχόμενο

Η Apple διευκρινίζει ότι το Face ID δεν απέτυχε κατά την πρώτη του δημόσια δοκιμή


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως 04/10, θα πάρω χαρτομάντιλα, λοσιόν, ποντίκι στο αριστερό και κατά την παρουσίαση του Pixel 2 θα παίζω δίπλα στο repeat το παρακάτω κομματάκι 

https://youtu.be/Rykmwn0SMWU?t=43s

Αυτό ακριβώς εννοώ, όταν χλευάζεις στις διαφημίσεις σου πάει να πει ότι κάτι τρέχει και έχεις ανάγκη την προσοχή του καταναλωτή απεγνωσμένα γιατί διαφορετικά δεν.. τα ίδια με την Huawei κάνει εδώ και χρόνια η Asus στα Social Media. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 154
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό ακριβώς εννοώ, όταν χλευάζεις στις διαφημίσεις σου πάει να πει ότι κάτι τρέχει και έχεις ανάγκη την προσοχή του καταναλωτή απεγνωσμένα γιατί διαφορετικά δεν.. τα ίδια με την Huawei κάνει εδώ και χρόνια η Asus στα Social Media. 

"Αστειάκια", συγκρίσεις, cringefest, καμμένα (= dank af) memes που γράφουν 45χρονοι για να χτυπήσουν σε 15χρονους (σχετικό παράδειγμα)...... Όλα είναι no-no. Φτιάξε προϊόν καλό, κάνε μια σωστή και σοβαρή καμπάνια που μιλάει για το προϊόν ΣΟΥ και άσε την αγορά να κρίνει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω και τα σχόλια για τη ram όταν μαθευτεί. Κατά περίεργο λόγο, η ταχύτητα του επεξεργαστή και η συνολική συμπεριφορά της συσκευής δεν είναι τόσο σημαντική, αλλά η ποσότητα της ram αποτελεί βασικό κριτήριο ανωτερότητας και τεχνολογικής υπεροχής...

 

Τώρα όσο αναφορά το face ID, εγώ θα διατηρίσω τις επιφυλάξεις μου μιας και η τεχνολογία από πίσω είναι αρκετά πολύπλοκη και μπαίνει στο iPhone πρώτη φορά. Βέβαια κάποια σαίνια μηχανικοί εδώ πέρα έβγαλαν ήδη 50% failure rate. Οι υπόλοιποι που δεν διαθέτουμε αυτό το υπερταλέντο, θα περιμένουμε να βγει πρώτα για να βγάλουμε συμπέρασμα ως κοινοί θνητοί...

Από τη στιγμή που στο Lumia 950 ένα απλό iris scanner 9 στις 10 φορές θα δουλέψει άψογα. Δε βλέπω το λόγο να μην δουλέψει καλά στο αιφον, μιας και βασίζεται σε κινεκτ φάση.

Για μια σειρα απο λογους ,.π.χ εγω γυμνες φωτογραφιες απο πρωην μου και δεν θελω την ωρα που παω στην τουαλετα στην καφετερια ο περιεργος/αδιακριτος φιλος-γνωστος που εχω ,να το ανοιξει και να της δει .

Από όλες τις πρώην έχω :$
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KGI: Apple to use FaceID on all iPhones next year

 

 

http://www.gsmarena.com/kgi_apple_to_use_faceid_on_all_iphones_next_year-news-27376.php

Πολυ ενδιαφερουσα πληροφορια αν επιβεβαιωθει τελικα ,αυτο δειχνει πως δεν εχει στα πλανα καν το touch id στην οθονη  για του χρονου .Οι μηχανικοι θα ξερουν καλυτερα ισως να μην ειναι ετοιμη ακομα  η τεχνολογια που να διασφαλιζει μια σωστη  υλοποιηση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...