Προς το περιεχόμενο

Πρωτιά των καμερών των iPhone 8 και iPhone 8 Plus στα τεστ της DxOMark


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χωρις να σημαινουν κατι, ας βαλω εδω παλιοτερα σχολια χρηστων του insomnia για το DxOMark οταν τo iPhone 6s το ειχε βγαλει .. δεκατο:

 

http://www.insomnia.gr/topic/586001-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%BB%CE%AF%CE%B3%CE%BF-%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%8C%CF%82-%CE%B4%CE%B5%CE%BA%CE%AC%CE%B4%CE%B1%CF%82-%CF%84%CE%BF-iphone-6s-%CF%83%CF%84%CE%BF-dxomark/

 

Οτινάνε, που είναι τα HTC, το 6S Plus, Galaxy Note 5. Ωραία πηγή.

 

 

Δε φταίω εγώ αν οι τύποι δε ξέρουν να φτιάξουν ένα σωστό ραβδόγραμμα. Μάθε, λοιπόν, ότι δεν μπορείς να σχεδιάζεις ράβδους με διαφορετικό ύψος αλλά ίδιες τιμές λόγω στρογγυλοποίησης. Είτε διαφοροποιείς το ύψος και ταυτόχρονα διαφοροποιείς τις τιμές βάζοντας τα όποια δεκαδικά, είτε κανένα από τα δύο. Αυτό σε ό,τι αφορά στην παρουσίαση των αποτελεσμάτων η οποία είναι προβληματική, άρα προβληματική θα είναι και η ανάγνωση της δουλειάς τους.

 

 

Μιλάμε για μία εταιρία που θέλει πολύ απλά να σου πουλήσει την δική της κάμερα και τα δικά της προγράμματα, τώρα τι περιμένεις. Ο Καθένας κρίνει την κάμερα του κινητού του από την προσωπική του εμπειρία και όχι από το τι λέει ο κάθε τσαρλατάνος.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις φωτο είναι πρώτο με ελάχιστη διαφορά από περυσινά μοντέλα... Και στο βίντεο μόλις τρίτο Πίσω από pixel xl... Για αυτό λοιπόν όχι... σε λίγες μέρες που θα βγουν mate 10 και pixel xl 2 θα πάει εκεί που Του αξίζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσεις ολοι που δεν μπορειτε να δεχτειται την καλη καμερα των iphones τα ιδια λετε και για την επεξεργαστικη ισχυς τους?Πειτε το ρε επιτελους πως εχουν καλη καμερα και πως ειναι καλα κινητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να σημαινουν κατι, ας βαλω εδω παλιοτερα σχολια χρηστων του insomnia για το DxOMark οταν τo iPhone 6s το ειχε βγαλει .. δεκατο:

 

http://www.insomnia.gr/topic/586001-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%BB%CE%AF%CE%B3%CE%BF-%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%8C%CF%82-%CE%B4%CE%B5%CE%BA%CE%AC%CE%B4%CE%B1%CF%82-%CF%84%CE%BF-iphone-6s-%CF%83%CF%84%CE%BF-dxomark/

Κλασικοι τόσα χρόνια τα ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον εμείς δεν φάγαμε ban σαν μερικούς άλλους ;)

Μερικούς τους πειράζει η αλήθεια δεν φταίω εγώ. Ποτέ δεν εγλειψα εταιρεία όπως κάποιοι αυτο είναι κατάντια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τε παιδιά τα iPhone είναι πολύ καλά κινητά τα Samsung επίσης τα LG και αυτά είναι πολύ καλά και κάτι επωνυμα κινέζικα που έχω τσεκάρει καλά είναι και αυτα και γενικά είναι δύσκολο να μην βρεις καλό κινητό ειδικά στα επώνυμα και τις ναυαρχίδες τους! Σε κάποιους αρέσουν τα iPhone σε άλλους τα samsung και τι έγινε πρέπει δλδ αυτά που δεν μας αρέσουν να είναι σκάρτα? Άλλωστε τα συν σε κάποιο τηλ δεν ειναι πάντα συν για όλους και εξηγούμαι π.χ το iPhone έχει πολύ καλό λειτουργικό κομμένο και ραμμένο πάνω στα τηλεφωνακια αλλά εμένα δεν με βολεύει αντικείμενα όμως είναι πολυ μεγάλο συν... εγώ συμπαθώ ιδιαίτερα τα Samsung αλλά αν βγει καλό LG θα πάρω όπως και έχω πάρει. . Όπως και είχα πάρει τα πρώτα iPhone...

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που έχω προσέξει είναι ότι η Apple αποφεύγει να χρησιμοποιήσει πολύ software stabilization, είναι πολύ πιο subtle σε σχέση με τα android που ανταγωνίζεται και δεν ξέρω γιατί.

Ίσως να θεωρεί ότι το software δεν μπορεί να πετύχει ακόμα το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τε παιδιά τα iPhone είναι πολύ καλά κινητά τα Samsung επίσης τα LG και αυτά είναι πολύ καλά και κάτι επωνυμα κινέζικα που έχω τσεκάρει καλά είναι και αυτα και γενικά είναι δύσκολο να μην βρεις καλό κινητό ειδικά στα επώνυμα και τις ναυαρχίδες τους! Σε κάποιους αρέσουν τα iPhone σε άλλους τα samsung και τι έγινε πρέπει δλδ αυτά που δεν μας αρέσουν να είναι σκάρτα? Άλλωστε τα συν σε κάποιο τηλ δεν ειναι πάντα συν για όλους και εξηγούμαι π.χ το iPhone έχει πολύ καλό λειτουργικό κομμένο και ραμμένο πάνω στα τηλεφωνακια αλλά εμένα δεν με βολεύει αντικείμενα όμως είναι πολυ μεγάλο συν... εγώ συμπαθώ ιδιαίτερα τα Samsung αλλά αν βγει καλό LG θα πάρω όπως και έχω πάρει. . Όπως και είχα πάρει τα πρώτα iPhone...

Οριστε ρε παιδια ενας λογικος ανθρωπος

Δεν καταλαβαινω γιατι ολοι πρεπει να κραζετε

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να σημαινουν κατι, ας βαλω εδω παλιοτερα σχολια χρηστων του insomnia για το DxOMark οταν τo iPhone 6s το ειχε βγαλει .. δεκατο:

 

http://www.insomnia.gr/topic/586001-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%BB%CE%AF%CE%B3%CE%BF-%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%8C%CF%82-%CE%B4%CE%B5%CE%BA%CE%AC%CE%B4%CE%B1%CF%82-%CF%84%CE%BF-iphone-6s-%CF%83%CF%84%CE%BF-dxomark/

Τρομερό quote. Δεν είχα γράψει τίποτα για την ουσία του συγκριτικού και το 6s. Το σχόλιό μου αφορούσε στην παρουσίαση των αποτελεσμάτων.

Edit: Ψέμματα, είχα γράψει, ακριβώς το αντίθετο από αυτό που υπονοείς. Είχα αποδεχτεί ότι τα iPhone (όπως και το 6s) δεν έχουν την καλύτερη κάμερα:

http://www.insomnia.gr/topic/586001-παραλίγο-εκτός-δεκάδας-το-iphone-6s-στο-dxomark/?p=54355179

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπονοείς πως εκεί στη DX0Mark τα σκας για να σου κάνουν review το κινητό, I will take it. :)

 

Όπως και να χει καλό είναι οι ανακρίβειες να τονίζονται για να μην παραπλανάται ο κόσμος.

Οχι για να σου κανουν review αλλα για να σου βγαλουν ενα "καλο" review

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερό quote. Δεν είχα γράψει τίποτα για την ουσία του συγκριτικού και το 6s. Το σχόλιό μου αφορούσε στην παρουσίαση των αποτελεσμάτων.

Edit: Ψέμματα, είχα γράψει, ακριβώς το αντίθετο από αυτό που υπονοείς. Είχα αποδεχτεί ότι τα iPhone (όπως και το 6s) δεν έχουν την καλύτερη κάμερα:

http://www.insomnia.gr/topic/586001-παραλίγο-εκτός-δεκάδας-το-iphone-6s-στο-dxomark/?p=54355179

Δεν υπονοω τιποτα σε αντιθεση με τι λες. Απλα εβαλα σχολια χρηστων ΓΙΑ ΤΟ DxOMark, οχι για την καμερα του εκαστοτε κινητου.

Και οπως γραφω, δεν σημαινουν και κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπονοω τιποτα σε αντιθεση με τι λες. Απλα εβαλα σχολια χρηστων ΓΙΑ ΤΟ DxOMark, οχι για την καμερα του εκαστοτε κινητου.

Και οπως γραφω, δεν σημαινουν και κατι.

Όχι, έβαλες απαξιωτικά -και καλά- σχόλια χρηστών για το DxOMark, την περίοδο που το DxOMark έβγαλε 10ο το iPhone 6s, θέλοντας να πεις ότι τότε το θεωρούσαν αναξιόπιστο, ενώ τώρα που βγάζει 1ο το iPhone 8, το εμπιστεύονται, δηλαδή κωλοτουμπιάζουν. Και επειδή το ένα σχόλιο που παρέθεσες ήταν δικό μου, θα λάβεις απάντηση*:

 

1) Δεν έχω ακόμα σχολιάσει τα αποτελέσματα του DxOmark για το iPhone 8. Μπορεί να διατηρώ την ίδια (αρνητική ή θετική, θα δούμε) άποψη με εκείνη του 2015.

2) Σιχαίνομαι εκείνους που χωρίς προφανή λόγο παίρνουν το φτυάρι και αρχίζουν να σκάβουν στο παρελθόν. Οι απόψεις μας στο παρελθόν, κουβαλάνε το μομέντουμ εκείνης της στιγμής. Πρέπει να υπάρχει σοβαρός λόγος για να τις ανασύρουμε. Αν όχι, υπάρχει εμπάθεια.

3) Αν για κάποιο διεστραμμένο λόγο αποφασίσουμε να το κάνουμε, να έχουμε την εντιμότητα να παρουσιάσουμε όλα τα ευρήματα, όχι επιλεκτικά εκείνα που μας εξυπηρετούν. Αυτούς ειδικά τους σιχαίνομαι περισσότερο. Μπορεί να βάζουν disclaimers για ξεκάρφωμα, αλλά η μπόχα από τη βουτιά στο χώμα έχει μείνει...

 

*Τα παραπάνω δεν σημαίνουν και κάτι...

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...