Προς το περιεχόμενο

2 προφιλ


sanshiro13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To ότι κάποιος αναφέρει λογιαριασμούς ως διπλούς, δεν σημαίνει και ότι είναι. Ή ότι αποδεικνύεται ότι είναι.

 

Έχουμε, λ.χ., περιπτώσεις ξεδιάντροπης αντιγραφής αγγελίας, κείμενο, εικόνες, με μόνη διαφορά επικοινωνία και μέρος. Δεν ήταν διπλοί λογαριασμοί.

 

δεν νομίζω κάποιος χρήστης με 60 θετικές αξιολογήσεις να αντιγράφει το κείμενο από κάποιον άλλο :)

 

 

@ edit Παρολά αυτά το έψαξα λίγο καλύτερα και το όνομα στις αξιολογήσεις είναι διαφορετικό σε κάθε χρήστη.

 

μου είχε κάνει τρελή εντύπωση το ίδιο κείμενο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Δεν γνωρίζω σε ποια συγκεκριμένη περίπτωση αναφέρεσαι και προφανώς δεν μπορώ να σχολιάσω.

 

Αυτό που λέω, με αφορμή πρόσφατη σχετικά περίπτωση, είναι πως κάτι που, με τα στοιχεία τα οποία βλέπει ένα μέλος της κοινότητας, μπορεί κάλλιστα να μοιάζει με καραμπινάτη περίπτωση διπλού λογαριασμού, με τα στοιχεία τα οποία βλέπει ένας συντονιστής δεν είναι απαραίτητο πως θα επιβεβαιωθεί.

 

Βεβαίως, υπάρχουν πολλές περισσότερες περιπτώσεις που ωραιότατα επιβεβαιώνονται οι υποψίες των μελών.

 

Η παρέμβασή μου στόχο είχε απλά να επισημάνει πως, το ότι οι συντονιστές δεν προχωρούν σε κάθε περίπτωση σε ενέργειες, δεν συμβαίνει γιατί δεν εξετάζουμε τις αναφορές ή αδιαφορούμε για μια καταγγελία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελασα πολυ παντως με εναν τυπα που πουλουσε 2 παρομοια αντικειμενα,τραβηγμενα στον ιδιο ακριβως παγκο,και οι αγγελιες η μια πανω απο την αλλη,καθως δεν ηταν καποια πολυ hot κατηγορια.
Του εστειλα μηνυμα να τον ενημερωσω οτι δεν επιτρεπεται δευτερο προφιλ και μου απαντησε οτι δε φαινεται οτι ειναι δικα του και τα 2.

Εγω το καταλαβα του λεω,και ετσι ακριβως θα το καταλαβουν και αλλοι :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν ξερω, θα πρεπει να το δω εκτενεστερα, παντως προχειρα προχειρα εχουν διαφορετικο ονομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμβαινει τωρα!

 

Δυο αγγελιες η μια κατω απο την αλλη με διαφορα ποσταρισματος 3 λεπτα.

 

Ιδια φωτο, ιδια επικεφαλιδα, διαφορετικος πωλητης!!

 

Δεν περιγραφω αλλο! 

 

Κειμενο δεν ειδα δεν ειναι και καμμια τιμη της προκοπης, δεν αξιζει να ασχοληθεις καν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Συμβαινει τωρα!

 

Δυο αγγελιες η μια κατω απο την αλλη με διαφορα ποσταρισματος 3 λεπτα.

 

Ιδια φωτο, ιδια επικεφαλιδα, διαφορετικος πωλητης!!

 

Δεν περιγραφω αλλο! 

 

Κειμενο δεν ειδα δεν ειναι και καμμια τιμη της προκοπης, δεν αξιζει να ασχοληθεις καν...

Μan μια απορια. Ειδες τις αγγελιες, εκατσες και εψαξες το νημα αυτο, εγραψες ενα ποστ κλπ και report δεν εκανες. Οχι πως εισαι υποχρεωμενος να το κανεις ε, μην παρεξηγηθω, αλλα γιατι? :lol:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εκατσα να ψαξω, ειναι στα τοπικ που κοιταω συνεχεια, οποτε μου εμφανιστηκε και εκανε μπαμ για αυτο το γραφω! Δευτερον και οι δυο πωλητες εχουν αρκετες αξιολογησεις οποτε δεν ειναι νιουμπηδες για να μην ξερουν, οποτε και προφανως δεν κανουν κατι παρανομο!!

 

Απλη απορια, αν το αγορασει καποιος ποιος απο τους δυο θα παρει την θετικη αξιολογηση???

 

Εχει ξανασυμβει να μπαινει ιδια αγγελια απο αλλον, αλλα οχι και αμεσως μετα! Συνηθως λενε δικαιολογια οτι εχουν οριο αγγελιων στο αλλο προφιλ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εκατσα να ψαξω, ειναι στα τοπικ που κοιταω συνεχεια, οποτε μου εμφανιστηκε και εκανε μπαμ για αυτο το γραφω! Δευτερον και οι δυο πωλητες εχουν αρκετες αξιολογησεις οποτε δεν ειναι νιουμπηδες για να μην ξερουν, οποτε και προφανως δεν κανουν κατι παρανομο!!

 

Απλη απορια, αν το αγορασει καποιος ποιος απο τους δυο θα παρει την θετικη αξιολογηση???

 

Εχει ξανασυμβει να μπαινει ιδια αγγελια απο αλλον, αλλα οχι και αμεσως μετα! Συνηθως λενε δικαιολογια οτι εχουν οριο αγγελιων στο αλλο προφιλ!

Αυτο περιγραφω λιγο παραπανω.

Ειδικα αν δεν ειναι hot κατηγορια,ειναι "λογικο" να ειναι η μια πανω απο την αλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνετε αναφορές ρε παλικάρια, μην γκρινιάζουμε μόνο.

 

Είναι πολλά, η δουλειά εθελοντική, ας βοηθήσουμε και εμείς αφού τα βλέπουμε έτσι και αλλιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιό λόγο να έχει κάποιος και 2ο και 3ο λογαριασμό;;;

 

Σε άλλα φόρουμ που κάθε τόσο έχουν κληρώσεις δώρων κάποιοι παράνομα ανοίγανε και 5 να έχουν 

περισσότερες πιθανότητες να πάρουν δώρο.

 

Εδώ γιατί;;;;;;;;;;;;;;;;;;

 

Μόνο αν είναι παπαγαλάκι και θέλει να προωθήσει κάτι οπότε κάθεται και κάνει διάλογο μόνος του απαντώντας

στο 2ο ή 3ο πρόσωπό του,διαφημίζοντας ή κατηγορώντας κάτι,για να παραπλανά τους άλλους.

Γιατι εχεις μερικα facebook profiles;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...