Προς το περιεχόμενο

«Αναγγελία θανάτου» των Windows 10 Mobile από τον Joe Belfiore


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η εμφάνιση λέει πολλά για κάποιον , και οποίος έχει γευτεί έστω και από teleconference ceo communication skills καταλαβαίνει ότι αυτός ο τύπος δεν κάνει ούτε για γραμματέας σε κλειστή εταιρία ... μακράς αποτυχημένο στέλεχος ever

 

Νομίζω τα έχεις μπερδέψει λίγο.

 

1) Μπορείς να κρίνεις αν κάποιος έχει αποτύχει ή όχι από το έργο του, όχι από την εμφάνισή του (εκτός αν η δουλειά έχει να κάνει με το styling...). Στο συγκεκριμένο thread δεν υπερασπίζομαι τον άνθρωπο-στέλεχος αλλά κατακρίνω την διάθεση κάποιων να τον κρίνουν από την εμφάνιση. Δεν μπορείς να λές ότι επειδή αυτός έχει εμφάνιση που για σένα δεν είναι η "αρμόζουσα (?)" είναι δεδομένο ότι θα αποτύχει ή ότι είναι αποτυχημένος κτλ. Δεν μπαίνω όπως βλέπεις καν στη συζήτηση για γνώσεις και σπουδές κτλ. παρόλο που ο συγκεκριμένος έχει Computer Science degree από το Stanford... Το πρόβλημά μου είναι με το γεγονός ότι για κάποιους συγκεκριμένη εμφάνιση = είσαι ανίκανος/αποτυχημένος. Αυτό φτάνει στα όρια του ρατσισμού.

 

2) Η εμφάνιση μετράει... αλλά όχι τις ικανότητες. Η "κυριλλέ" εμφάνιση δίνει ίσως την εντύπωση στους απέναντι ή τέλος πάντων στους από κάτω ότι αυτός που μιλάει είναι "γνώστης", "εμπιστος", "σοβαρός" κτλ. κτλ. Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι είναι... Απλά αφού υπάρχει αυτό το στερεότυπο οι γάτες CEO παίζουν το παιχνίδι... Και όχι μόνο οι CEO...

 

3) Αν ακολουθήσω τη δική σου λογική, για να σου δείξω ότι είσαι λάθος, ο μακαρίτης ο Steve Jobs με το τζήν και το μαύρο ζιβάγγο δεν θα έπρεπε να είναι επιτυχημένος CEO, με το που τον έβλεπες θα έπρεπε να πείς "...φίλε δεν κάνεις ούτε για το internal mail delivery της Apple εσύ, όχι για CEO, φτιάξε μου έναν καφέ σε παρακαλώ και μην λές πολλά..." ή "...πού πάς ρε Καραμήτρο έτσι που μου θέλεις και να γίνεις εταιρεία κολοσσός... δεν φτιάχνεις ούτε ξύλινο θρανίο με τέτοια εμφάνιση..." άσχετα που η εταρεία της οποίας ηγείτο έχει $250bn (ναι δις...) σε cash...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμμονή με τα πλακίδια. Βγάλε τουλάχιστον 2-3 launchers . Application 0 . Για εμενα το WP απέτυχε από τότε που πέρασε από τα 8 στα 10 γιατί δεν είχε τις αναμενόμενες αλλαγές προς το καλύτερο αλλα προς έκπληξη όλον έγινε χειρότερο έτσι λοιπών όσοι περίμεναν για την αλλαγή , απογοητευτικαν και άλλαξαν εταιρεία . Είχα ένα 950 xl για 5 μήνες και θυμάμαι ακόμα την φρίκη που τράβηξα.... Rip WP by your mistakes Microsoft. Αν και έχω μια ελπίδα ( επειδή πεθαίνει τελευταία ) οτι μπορεί να επανέλθει στο χώρο , φαντάζει πολύ χλομό όμως ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά που διαβάζω απο κάποιους εδω δε τα καταλαβαίνω. Πέρυσι το καλοκαίρι πήγα να πάρω κινητό, και στο μαγαζί δοκίμασα διάφορα. Στο επίπεδο τιμης που ήθελα να δώσω έπαιζαν ενα Windows phone, και ένα huawei. Η διαφορά τους ήταν 10-20 ευρώ μόνο. Ειχαν ίδιο επεξεργαστή, ποσότητα ραμ και ρομ.. τα έπιασα και τα 2 στα χέρια μου για να τα δοκιμάσω, και το Windows phone ηταν πολύ πιο αργό στο να κάνει οτιδήποτε. Απ τη στιγμή που θα παταγα κάμερα, ίντερνετ κτλπ μέχρι να ανοίξουν τα αππ περνούσαν 3 με 5 δευτερόλεπτα. Στο huawei μέσα στο πρώτο δευτερόλεπτο άνοιγαν.

 

Μετά πως να αγοράσει ο οποιοσδήποτε το Windows ? Ακόμα και κόσμος που δε ξέρει για την έλλειψή εφαρμογών, άμα τα δοκιμάσει σε κάποιο μαγαζί δύσκολα θα το επιλέξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...