Προς το περιεχόμενο

Mindhunter


CaptainChris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βγήκε σήμερα στο Netflix. Είδα δύο επεισόδια. Είναι ένα ψυχολογικό θρίλερ από τον δημιουργό του House Of Cards. Καλή αναπαράσταση του τέλους της δεκαετίας του '70 με αυτοκίνητα, ταινίες και τραγούδια επιτυχίες της εποχής. Δεν έχει δράση όπως περίμενα αλλά έχει πολύ καλούς διαλόγους και προβληματισμους, βάζει το μυαλό να δουλεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Την σταμπαρα κ γω από την ανακοίνωση του unofficial ελληνικού group του nf στο fbook.

 

Δεν εντυπωσιάστηκα από το trailer μια φορά.

 

Θα της δωκω σίγουρα μια ευκαιρία κ αν αξίζει θα την δω.

 

Τελειώνω σύντομα το 13 reasons why κ μετά έχω τηλεοπτικό κενό μέχρι να ξεκινήσει με το καλό το ST2 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ένα ψυχολογικό θρίλερ από τον δημιουργό του House Of Cards.

 

David fucking Fincher ντε!

Αν και δεν είναι δημιουργός κανενός από τα 2, αλλά παραγωγός και σκηνοθέτης μερικών επεισοδίων. Οπως και να 'χει, τα τρέιλερ βγάζουν κάτι απόλυτα φιντσερικό.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια σειρα ειμαι στο εκτο του κυκλου κ ειναι παρα πολυ καλη.Ωραια ατμοσφαιρα θα ελεγα οτι θυμιζει κ λιγο xfiles η πλοκη(οχι στο μεταφυσικο αλλα στο πως ξεκινησε να στησουν την μοναδα κτλ),επιτυχημενος συνδυασμος ηθοποιων και χαρακτηρων,δειτε το.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερώτηση για αυτους που το ειδαν...

 

 

o τύπος που εμφανιζεται στην αρχη καποιων επεισοδίων και στο τελος του τελευταιου εχουμε καταλάβει ποιος είναι; στην αρχή σκεφτηκα ότι ειναι ο πρωταγωνιστής στο μέλλον αλλά δεν μου ταιριαζει η εμφάνισή του

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερώτηση για αυτους που το ειδαν...

 

 

o τύπος που εμφανιζεται στην αρχη καποιων επεισοδίων και στο τελος του τελευταιου εχουμε καταλάβει ποιος είναι; στην αρχή σκεφτηκα ότι ειναι ο πρωταγωνιστής στο μέλλον αλλά δεν μου ταιριαζει η εμφάνισή του

 

 

 

 

ειναι ο btk killer, λογικα προετοιμαζουν την επομενη σεζον

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ολοκληρωσα χθες. Αρκετα καλη,

 

Εξεταζει τα ορια της συγκκριμενης δουλειας και ποσο πρεπει να παρακαμφθουν ωστε να επιτυχουν το σκοπο τους και με τι τιμημα. Στην προσωπικη τους ζωη, την αλλαγη στους χαρακτηρες τους και την επιδραση στις σχεσεις με συναδελφους και μη.

 

Εξεταζει θεωρια και πραξη.

 

Ωραια πλανα και η αρχη που εκανε σε πολλα επεισοδια με τον τυπο ηταν ωραια πινελια.

 

Το ολο σκηνικο με τον δασκαλο ηταν εξαιρετικο.

Σου αγηνει ενα " ναι μεν αλλα" συναισθημα αλλα βλεπεις οτι δεν υπαρχει απολυτη βεβαιοτητα και κοιτα την καταληξη του τυπου στο τελος και τις επιπτωσεις που αναφερθηκαν στη σκηνη με την γυναικα του.

 

 

Μου αρεσε που απεφυγε μαλακιουλες και κλεισεδιαρικες καταστασεις. Ευτυχως δεν επεσε στην παγιδα.

 

Ωραια η προσθηκη της Anna Torv και γενικα ολο το acting ηταν spot on. Ιδιαιτερα η επιλογη του ν'αφηνεις το βλεμμα απλα των πρωταγωνιστων να κανει τη δουλεια της ερμηνειας απο μονο του σε ορισμενες περιπτωσεις.

 

Ολες οι συνεντευξεις με τους serial killers ηταν μια και μια.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταπληκτικη δουλεια με κορυφαιες στιγμες τις συνεντευξεις, οι δε ηθοποιοι που υποδυονται τους serial killers σχεδον ομοιοι με τους πραγματικους! Ηθελα κι αλλα επεισοδια..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή σειρά με αρκετό premise, αλλά ήθελε το έξτρα push και θα ανέβαινε ακόμα πιο ψηλά.

 

 

Η ιστορία με τον serial killer που μας έδειχναν στην αρχή των τελευταίων επεισοδίων, θα έπρεπε να είχε προχωρήσει περισσότερο μέχρι το τέλος της πρώτης season, imo

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την τελειωσα κι εγω χτες.

Καταπληκτικη σειρα αλλα αργει να χτιστει οντος.

Οσο περνουν τα επεισοδια γινεται ολο και πιο ενδιαφερουσα.

Και με ωραια τραγουδια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...