Προς το περιεχόμενο

Mindhunter


CaptainChris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολυ καλες και οι 2 σεζον.Αποτι διαβασα θα βγει και 3η σεζον αλλα μαλλον θα καθυστερησει.

Βγαινει και αυτο ελπιζοντας οτι θα ειναι αντιστοιχα καλο

https://menshouse.gr/sires-tenies/116121/criminal-an-porothikes-me-to-mindhunter-i-nea-seira-toy-netflix-yposchetai-to-idio

Επεξ/σία από Menelaos83
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τελείωσα την πρώτη σεζόν και ετοιμάζομαι να ξεκινήσω τη δεύτερη. Έχω μια απορία δευτερευούσης σημασίας:

Όταν ο Χόλντεν πήγε εκεί που η δικιά του με τον «partner» της έτρεχαν αυτό το «σκοτεινό δωμάτιο», την είδε κάποια στιγμή αρκετά κοντά με κάποιον κι έφυγε ενοχλημένος. Αυτό δεν προσπεράστηκε πολύ γρήγορα; Μετά τον έδειξε να την πετυχαίνει σε ένα laundry και να μπαίνει μέσα. Από εκεί και μετά όλα μέλι γάλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/9/2019 στις 10:26 ΜΜ, Menelaos83 είπε

Πολυ καλες και οι 2 σεζον.Αποτι διαβασα θα βγει και 3η σεζον αλλα μαλλον θα καθυστερησει.

Βγαινει και αυτο ελπιζοντας οτι θα ειναι αντιστοιχα καλο

https://menshouse.gr/sires-tenies/116121/criminal-an-porothikes-me-to-mindhunter-i-nea-seira-toy-netflix-yposchetai-to-idio

προσπαθησα να δω ενα επεισοδειο, αλλα μου φανηκε εντελως φολα...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, xavier είπε

προσπαθησα να δω ενα επεισοδειο, αλλα μου φανηκε εντελως φολα...

Θα κανω μια δοκιμη αλλα με απογοητευεις με αυτα που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Από την εξαιρετική πρώτη σεζόν , πέρασα άμεσα στην 2η και η πλοκή έχει απογειωθεί μόλις στα μέσα. πολύ ποιοτική σειρά και δεν το περίμενα αν και την επέλεξα λόγω σφραγίδας ποιότητος του Fincher.

Θέλει υπομονή,προσοχή στις λεπτομέρειες και ανάλυση για σωστή παρακολούθηση. όποιος περιμένει άμυαλη δράση θα απογοητευτεί γιατί δεν πρόκειται για κάτι τέτοιο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι διαμαντάκι είναι αυτό ωρέ; Πρώτη φορά που η λέξη "αργό" δίνει θετική χροιά σε μια σειρά. Τα χρώματα, η ατμόσφαιρα, οι διάλογοι, οι ερμηνείες, η εξέλιξη. Ιδιαίτερη σειρά, σίγουρα δε θα αρέσει σε πολλούς αλλά σε όσους αρέσει πιθανόν να τη λατρέψουν.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει και πολλή ωραία αναπαράσταση της εποχής που διαδραματίζεται. Πολλές φορές χαζεύω την κίνηση στους δρόμους σε παρόμοιες σειρές :-) .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όσους βρήκαν ενδιαφέρουσα τη σειρά, προτείνω και μια παρόμοια, την Manhunt: Unabomber, επίσης στο Netflix.

Επεξ/σία από bikey77
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, bikey77 είπε

Για όσους βρήκαν ενδιαφέρουσα τη σειρά, προτείνω και μια παρόμοια, την Manhunt: Unabomber, επίσης στο Netflix.

Εγκρίνω και γω για το Manhunt Unabomber. Φοβερή σειρά και πολύ προσεγμένη σε όλα της..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/10/2019 στις 12:24 ΜΜ, bikey77 είπε

Για όσους βρήκαν ενδιαφέρουσα τη σειρά, προτείνω και μια παρόμοια, την Manhunt: Unabomber, επίσης στο Netflix.

 

Στις 26/10/2019 στις 12:24 ΜΜ, Liako25 είπε

Εγκρίνω και γω για το Manhunt Unabomber. Φοβερή σειρά και πολύ προσεγμένη σε όλα της..

΄΄Καλησπερα.
Σε περασμενη σελιδα του θεματος ειχα αφησει ενα σχολιο, καθως το παρακολουθουσα εγινε αναφορα σε ακομα μια σειρα, την Manhunt: Unabomber. 

8 επεισοδια που χωρεσαν μεσα σε 3 βραδιες. Καταπληκτικη σειρα και να ευχαριστησω ακομα μια φορα τα παιδια του forum. 
Σε καμια περιπτωση δεν θα εμπαινα στην διαδικασια να την παρακολουθησω και ομως αυτα ειναι τα μικρα διαμαντακια που αξιζουν την προσοχη μας.

Ευχαριστω πολυ...

Θα συνεχισω να παρακολουθω το θεμα...Σιγουρα θα εμφανιστει κατι ακομα απο το πουθενα...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Xorxhs! είπε

πολύ βαρετη σο φαρ

Μην περιμένεις από τη σειρά πιστολίδια,κυνηγητά,σκοτωμούς και δράση.Είναι εντελώς διαφορετικό στυλ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακολούθησα τις συμβουλές σας κι είδα στα καπακια όλα τα Criminal στις διάφορες χώρες (νομίζω το γερμανικό ήταν το κορυφαίο) καθώς και το Unabomber. Καταπληκτικά όλα. Τι ακολουθεί; Δοκίμασα Criminal Minds αλλά μου φάνηκε πολύ γρηγορη ενώ εγώ θέλω την αργη ανάπτυξη των προηγουμένων.

Επεξ/σία από yannis27gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, yannis27gr είπε

Ακολούθησα τις συμβουλές σας κι είδα στα καπακια όλα τα Criminal στις διάφορες χώρες (νομίζω το γερμανικό ήταν το κορυφαίο) καθώς και το Unabomber. Καταπληκτικά όλα. Τι ακολουθεί; Δοκίμασα Criminal Minds αλλά μου φάνηκε πολύ γρηγορη ενώ εγώ θέλω την αργη ανάπτυξη των προηγουμένων.

Το Broadchurch που παίζει και ο ίδιος ηθοποιός με το Criminal UK (David Tenant) μαζί με την απίστευτη Olivia Colman είναι πολύ κοντά στο στυλ.

Επίσης το Happy Valley είναι πολύ δυνατό. Μετά πας προς σκανδιναβία μεριά που έχει αρκετά καλά αστυνομικά που έχουν αργή ανάπτυξη, dark ατμόσφαιρα και δυνατό κεντρικό story. To Bron/Broen (The Bridge) είναι πολύ αξιόλογο, όπως και το Deadwind. Επίσης άλλη μια βρετανική πολύ καλή του είδους είναι και το The Fall.

Επεξ/σία από thomasG4
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...