Προς το περιεχόμενο

Mindhunter


CaptainChris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

...και φυσικα ανανεωθηκε για 2η σεζον. Ο Φιντσερ ειπε οτι θα εξετασει  αυτο εδω.

 

https://www.avclub.com/netflix-renews-mindhunter-for-an-obsessive-second-seaso-1820884348

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ την σειρά την είδα σε λιγότερο από 48 ώρες απ'την ημέρα κυκλοφορίας της τώρα είδα πως έχει θέμα στο forum.

 

Εξαιρετική δουλειά, πολύ ωραία πλάνα/φωτογραφία.

Προφανώς και οι καλύτερες σκηνές ήταν αυτές με τον Ed Kemper.

Τουλάχιστον 8/10!!

 

Μπράβο στο Netflix που μας έχει πάει μονότερμα με τις ποιοτικές του σειρές! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι εκτός του Ed Kemper οι υπόλοιποι συνεντευξιαζόμενοι δεν είχαν πολύ ψωμί.

 

Είχε ωραία ατμόσφαιρα και αναπαράσταση της εποχής αλλά με χάλασε λίγο ο ρυθμός σε κάποια σημεία. Υπερβολικά αργό.

 

Η Άννα Τορβ μου τη σπάει εδώ και χρόνια και μου φαίνεται τελείως κρυόκωλη, άχρωμη και άγευστη. Εν προκειμένω δεν τη βοηθάει και ο χαρακτήρας που υποδύεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Tην αρχισα και εγω ειμαι στο 3 επεισοδιο .Ειναι  καλη σειρα εχει ποιοτικους διαλογους αλλα οφειλουμαι να ομολογησουμε πως ξεκιναει πολυ αργα και αδιαφορα στο πρωτο επεισοδιο που θα αποτρεψει πολλους απο το να την συνεχισουν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέτρια προς καλή μου φάνηκε εμένα.

Ενώ θεωρώ πως έχει ενα πολύ ενδιαφέρον θέμα και αρκετά στοιχεία του είναι δουλεμένα καλά κάτι λείπει. Δεν έχω προσδιορίσει ακριβώς τι. Ίσως φταίει η επιλογή των ηθοποιών, ίσως οτι θα το ήθελα κάπως πιο σκοτεινό ή οτι από ένα σημείο μου φάνηκε σαν να υπήρχε κάποια επαναληψιμότητα- άσκοπο ξεχείλωμα.

Ελπίζω στη 2η σαιζόν να επικεντρωθούν σε λιγότερους εγκληματίες αλλά σε βαθύτερα επίπεδα + εξέλιξη της πλοκής του killer που βλέπαμε στην αρχή των επεισοδίων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

το τελειωσα κι εγω χθες, αρκετα ενδιαφερον project,
μ αρεσουν αυτα τα ψυχολογικα,
πολυ ωραια η εξελιξη επισης και φυσιολογικο το φιναλε,
εξου και οι ψυχολογοι-ψυχοθεραπευτες βλεπουν και
εκεινοι συναδελφους τους, οι οποιοι τους κανουν ψυχαναλυση,
γιατι ετσι ειναι αυτα, γυρνανε σε σενα,
υποτιθεται βεβαια ειχε την κοπελα του να της μιλαει,
αλλα ή δεν του αρκουσε ή δεν (της) εδωσε οση βαση επρεπε

την τορβ δεν την ειχα ξαναδει και
με κερδισε/μου αρεσε απ την πρωτη στιγμη,
ωραια γυναικα και γεματη παρουσια,
φαινεται καπως κρυα, αλλα αυτος ειναι ο ρολος της και
θελει να κρατησει αποστασεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε πολύ. Η εποχή είναι δοσμένη πολύ καλά και το παίξιμο το περισσότερων ήταν εξαιρετικό. Το στυλ μου θύμισε True detective αλλά ΟΚ, δεν το έφτασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Το ξεκινησα και το τελειωσα σε υπερβολικα λιγες μερες. Το 1ο επεισοδιο ηταν οντως λιγο οφφ αλλα τα υπολοιπα περνουν τον δρομο τους. Μου αρεσε περισσοτερο το ξεκινημα τους και λιγοτερο αφου μπηκε η anna torv. Εχω την εντυπωση οτι στα πρωτα εδωσαν περισσοτερη προσοχη στην αναπαρασταση της δεκαετιας και την ατμοσφαιρας

Μονο ο κεμπνερ ηταν ποιοτικος ψυχοπαθης, οι υπολοιποι Meh. Οσο κρατησε η ιστορια του με συνεπηρε 

Ο χολντεν, ανοιγοκλεινει ποτε τα ματια του; Τον παρακολουθουσα απο ενα σημειο και μετα αλλα νομιζω οτι αν τα ανοιγοκλεισε καπου θα ηταν περισσοτερο καταλαθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...