Προς το περιεχόμενο

Mindhunter


CaptainChris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 23/8/2019 στις 4:35 ΜΜ, AtiX είπε

Μα άμα δεις νοιάζει πάρα πολύ με αυτόν που παρακολουθούμε στην αρχή κάθε επεισοδίου... βέβαια αυτός, αν δεν κάνω λάθος πιάστηκε αρχές δεκαετίας του 90, οπότε λογικά βλέπουμε το ξεκίνημα του...

2005.

Περιμενα πως και πως τη δευτερη και την τελειωσα χθες τελικα. Ενω ειχα/εχω τοσες σειρες αλλες να δω καθησα πριν αρχισω να τη βλεπω και ξαναειδα την 1η σεζον.

Μεγαλος φαν της καθηλωτικης ατμοσφαιρας της. Fincher εχει κανει εξαιρετικη δουλεια πανω σ'αυτο και μου θυμιζει παλιες επιτυχιες του.

 Οι ηθοποιοι ειναι εξαιρετικοι και περα απο το περιεχομενο το ιδιο μ'αρεσει το πως επεκτεινεται στην προσωπικη ζωη των χαρακτηρων και πως η δουλεια τους επηρεαζει σ'αυτη.

ΥΓ: Μη κανει καμια μαλακια το Netflix και δεν το ανανεωσει.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα δεδομενα μου την ξετιναξα τη σειρα..σε 1 εβδομαδα εφυγαν οι 2 σεζον.

Πολυ καλα στημενη σειρα, φοβερη ατμοσφαιρα, μουσικη επενδυση που δενει, σωστοι χαρακτηρες με στιβαρο σεναριο χωρις φρου φρου και γελειοτητες.

Μονο και μονο οτι βλεπουμε αληθινες ιστοριες χωρις περιττες σαλτσες και υπερβολες για ευκολο εντυπωσιασμο τα λεει ολα.....για τον φιλο που εγραψε οτι σαν ιδεα δεν ειναι κατι καινουργιο,παρακαλω να μας δωσει παραδειγματα αλλα πριν γραψει να σκεφτει την προσεγγιση του MINDHUNTER στο θεμα και την προσεγγιση των παραδειγματων του.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την συγκεκριμένη σειρά θα την σύγκρινα περισσότερο με το φετινό Chernobyl όχι τόσο πολύ ως προς το θέμα αλλά περισσότερο σαν στήσιμο, ουσία και τρόπο ανάγνωσης των κειμένων που έχει ο δημιουργός... άλλη παροιμία σειρά που μου έρχεται στο μυαλό είναι το προπέρσινο Manhunt: The Unabomber...

Δυστυχώς αν την δεις μόνο για το ποιός είναι ο κατά συρροήν δολοφόνος ή πως φτάσαμε στην σύλληψή του, θα χάσεις όλα τα υπόλοιπα στοιχεία και θα καταλήξεις να λες ότι βλέπεις άλλο ένα επεισόδιο των Criminal Minds...

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Ghost1978 είπε

Για τα δεδομενα μου την ξετιναξα τη σειρα..σε 1 εβδομαδα εφυγαν οι 2 σεζον.

Πολυ καλα στημενη σειρα, φοβερη ατμοσφαιρα, μουσικη επενδυση που δενει, σωστοι χαρακτηρες με στιβαρο σεναριο χωρις φρου φρου και γελειοτητες.

Μονο και μονο οτι βλεπουμε αληθινες ιστοριες χωρις περιττες σαλτσες και υπερβολες για ευκολο εντυπωσιασμο τα λεει ολα.....για τον φιλο που εγραψε οτι σαν ιδεα δεν ειναι κατι καινουργιο,παρακαλω να μας δωσει παραδειγματα αλλα πριν γραψει να σκεφτει την προσεγγιση του MINDHUNTER στο θεμα και την προσεγγιση των παραδειγματων του.

η 1η σεζον του true detective δεν ηταν παρομοια? Λιγο απο hannibal, λιγο manhunt: the unabomber μου ερχονται ευκολα.

Βασικα ξερεις ποιο μου θυμισε παρα πολυ σε υφος, το masters of sex και ας εχει αλλη θεματολογια...Ολο το κονσεπτ του κανουμε εφαρμοζουμε μια επιστημονικη ερευνα στη πραγματικη ζωη κτλ + τις ανασφαλειες,φοβιες των πρωταγωνιστων...

τεσπα, δε λεω οτι με χαλασε η σειρα, την ειδα ανετα, μεχρι εκει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υψηλου επιπεδου παραγωγη ...γενικα η απεικονιση της αισθητικης των 70'ς τα σπαει.

Η δευτερη σεζον είναι καλυτερη οντως

Βασικα δεν πιστευω ότι θ'αρεσει σε ολους η σειρα. Καποιοι θα την βρουν κουραστικη λογω των πολλων διαλογων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι. Το φανταστηκα ή εδειξαν 

οτι αρχικα δεν εβγαζαν δημοσιες προειδοποιησεις για τον ή τους δολοφονους των παιδιων διοτι θα ποναγε τις επενδυσεις και επιχορηγησεις για το αεροδρομιο που εφτιαχναν και αλλα.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, speedy23 είπε

Να ρωτησω κατι. Το φανταστηκα ή εδειξαν 

  Απόκρυψη περιεχομένων

οτι αρχικα δεν εβγαζαν δημοσιες προειδοποιησεις για τον ή τους δολοφονους των παιδιων διοτι θα ποναγε τις επενδυσεις και επιχορηγησεις για το αεροδρομιο που εφτιαχναν και αλλα.  

Ναι... Γενικά σου δείχνει μια εποχή που δεν υπάρχει ο όρος serial killer και μπαίνουν οι πρώτες επιστημονικες βάσεις για το τι μπορεί να ωθήσει έναν άνθρωπο στις δολοφονίες εκτός των κλασικών κινήτρων...

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, AtiX είπε

Ναι

Long live the capital

23 ώρες πριν, AtiX είπε

Γενικά σου δείχνει μια εποχή που δεν υπάρχει ο όρος serial killer και μπαίνουν οι πρώτες επιστημονικες βάσεις για το τι μπορεί να ωθήσει έναν άνθρωπο στις δολοφονίες εκτός των κλασικών κινήτρων...

Εμ...το ξερω αυτο 😃

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα να βλέπω την σειρά εξαιτίας των σχολίων που διάβασα. Σήμερα στις 31/08 έχει τέσσερεις σελίδες  κάτι που την αδικεί και την ξεκίνησα λόγω του ότι τα περισσότερα μηνύματα ήταν θετικά.

Μου άρεσε πολύ, την ευχαριστήθηκα. Είναι μια σειρά για την οποία άξιζε που πλήρωσα ολόκληρο μήνα στον Netflix , ακόμα και αν δεν δω κάτι άλλο …άξιζε.

Πολύ ωραία ατμόσφαιρα που σε μεταφέρει ακριβώς σε εκείνη την εποχή που διαδραματίζονται τα γεγονότα. Πόσο όμορφο να μην βλέπεις διαλόγους μέσω ενός κινητού...

Ρεαλισμός, Σεβασμός, Σκηνές & Διάλογοι έχουν ουσία. Όμορφες φωτογραφίες.

Αξίζει κάποιος να δώσει λίγο χρόνο γι αυτό το διαμαντάκι, ας κάνει λιιιιγο υπομονή μετά το δεύτερο επεισόδιο (έστω).

Σε εκείνους που γράψανε ένα θετικό σχόλιο και με παρακίνησαν να την δω…

Ευχαριστώ…

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η πρώτη σεζον είχε πολλά mind games μεταξύ του Ford και του Kemper. Στην δεύτερη σεζον είχαμε περισσότερο action (αληθινή ιστορία). Μου άρεσαν και οι δύο σεζόν--ήταν καταπληκτικές. Αναμένω την τρίτη σεζόν (2021?).

Επεξ/σία από blu-ray
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...