Προς το περιεχόμενο

Κατάληψη σε οικία


pontez2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχεις αυτοκινητο το τσουλας 1 φορα το μηνα;

Εχεις Desktop και Laptop εγω δεν εχω τιποτα ομως.

Ο Λαός αποφάσισε, ΟΧΙ αυτοκινητο και σου αρπαζω το Laptop.

 

 

Έχω αυτοκίνητο χωρίς πληρωμένα τέλη και χωρίς ασφάλεια και σε τρακάρω, σε αφήνω ανάπηρο και δεν έχω στο όνομά μου παρά

μόνο το σαράβαλο και κάνε μου και μήνυση άμα λάχει. Ναι και γιατί το χρειαζόμουν για να κάνω βόλτες, αλλά ξέρεις με 400 ευρώ μισθό δε μπορούσα να πλερώ.Όλα καλά;

Εντάξει, το να αφήνει κάποιος όλα να αυτορυθμίζονται σε μία άρρωστη κοινωνία, θα φτάσει σε ζούγκλα το θέμα. Θυμηθείτε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μεγαλύτερη παπατζα ψευτο-επαναστασης..... είμαι ενάντια στην ιδιοκτησία αλλά εκμεταλλεύομαι, παράλληλα και για αυτό, την ιδιοκτησία του άλλου. άραγε, όταν στερέψουν απο "εχθρους", ποιανού την περιουσία θα εκμεταλλεύονται... πιπες καβατζομένων.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαμε για κατάληψη σε παλιά εγκαταλελειμμένα σπίτια.Οπως είχα αναφερθεί και πιο πριν άπορος φίλος μου,έχασε την δουλειά του,μετα έμεινε για κανένα 5μηνο στο σαράβαλο αυτοκίνητο του αλλά επειδή δεν άντεχε το κρύο βρήκε ενα παλιό σπίτι και μπήκε μεσα.Το σπίτι οτι έπιπλα είχε ήταν σε άθλια κατάσταση, είχε υγρασία,είχε νερό αλλά δεν είχε ρεύμα.Η γειτονιά τον βοήθησε με φαγητό και σόμπα για να μην κρυώνει με αντάλλαγμα μικρο θελήματα.Ο ηλικιωμένος ιδιοκτήτης του σπιτιού το έμαθε μετα απο 1-2 χρόνια.Πήγε η αστυνομία τον έβγαλε έξω,αλλά μετα ξαναμπήκε μεσα στο σπίτι γιατι δεν είχε που να μείνει.Ουτε χώρο στα κρατητήρια δεν είχανε και τον δέσανε απο το καλοριφέρ για κάποιες ώρες. Η ιστορία σε καμία περίπτωση δεν ειναι νόμιμη αλλά ειναι πραγματική.Τελικα το παλικάρι τα βρήκε με τον ιδιοκτήτη και νομιζω οτι του δίνει όσα χρήματα εχει απο μεροκάματα που κάνει.Πιστευω οτι εαν δεν τον βοηθούσε απο την αρχή η γειτονιά δεν θα έμενε στο σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μιλαμε για κατάληψη σε παλιά εγκαταλελειμμένα σπίτια.Οπως είχα αναφερθεί και πιο πριν άπορος φίλος μου,έχασε την δουλειά του,μετα έμεινε για κανένα 5μηνο στο σαράβαλο αυτοκίνητο του αλλά επειδή δεν άντεχε το κρύο βρήκε ενα παλιό σπίτι και μπήκε μεσα.Το σπίτι οτι έπιπλα είχε ήταν σε άθλια κατάσταση, είχε υγρασία,είχε νερό αλλά δεν είχε ρεύμα.Η γειτονιά τον βοήθησε με φαγητό και σόμπα για να μην κρυώνει με αντάλλαγμα μικρο θελήματα.Ο ηλικιωμένος ιδιοκτήτης του σπιτιού το έμαθε μετα απο 1-2 χρόνια.Πήγε η αστυνομία τον έβγαλε έξω,αλλά μετα ξαναμπήκε μεσα στο σπίτι γιατι δεν είχε που να μείνει.Ουτε χώρο στα κρατητήρια δεν είχανε και τον δέσανε απο το καλοριφέρ για κάποιες ώρες. Η ιστορία σε καμία περίπτωση δεν ειναι νόμιμη αλλά ειναι πραγματική.Τελικα το παλικάρι τα βρήκε με τον ιδιοκτήτη και νομιζω οτι του δίνει όσα χρήματα εχει απο μεροκάματα που κάνει.Πιστευω οτι εαν δεν τον βοηθούσε απο την αρχή η γειτονιά δεν θα έμενε στο σπίτι.

Εγώ πάλι και ετοιμόρροπο να είναι χωρίς την άδεια μου δεν θέλω κανέναν μέσα σε ιδιοκτησία μου

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...