Προς το περιεχόμενο

Επίσκεψη σε νοσοκομείο;


lactate

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έμαθα ότι ένα παιδί από τη δουλειά με το οποίο δεν έχουμε ιδιαίτερες σχέσεις πέραν του ότι 2 φορές είχαμε μείνει μόνοι και λέγαμε μαλακίες και γελάγαμε είναι στο νοσοκομείο ψιλοάγνωστο το γιατί. Απότι έμαθα νόμιζαν ότι αρχικά είχε στρεπτοκοκκική αμυγδαλίτιδα αλλά τελικά δεν.. χωρίς να αναλύσω το ιατρικό σκέλος αυτή τη στιγμή είναι με ορό, έχει δυνατούς πόνους σε λαιμό και κεφάλι, δεν μπορεί να καταπιεί και σχεδόν δεν μπορεί να μιλήσει (μου είπανε). Αυτό μου το είπε η τύπισα από τη δουλειά που το έμαθε από αλλού. Δεν ξέρω κάποιον που έχει σκοπό να πάει για να πάμε μαζί. Το ερώτημα είναι: εγώ να πάω; Ένα γεια λέγαμε αλλά στεναχωρήθηκα πολύ με αυτό. Επίσης παίζει να ενοχληθεί; Δηλαδή είναι όπως είναι, φαντάζομαι θα ναι και κάποιος συγγενής του εκεί, μήπως θα μαι άκυρος; Αν πάω να φέρώ κάτι; Συνήθως πάνε γλυκά αλλά δε τρώει αυτός τώρα με ορό είναι δεν μπορεί να καταπιεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθε βδομαδα ενα καινουριο προβλημα. Ειδικα το σημερινο ειναι απεριγραπτο.

 

Αισθανεσαι οτι πρεπει να πας? Πηγαινε, κατσε μιση ωρα και φυγε. Σου ειναι πρακτικα αγνωστος και δε γουσταρεις το νοσοκομειο? Πες στη συναδελφο να του ευχηθει περαστικα και απο σενα.

Σε καθε περιπτωση, να συζητησουμε τι? Αν ποναει ο λαιμος του ή οχι?

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω ότι θα τον χαροποιήσει που νοιάστηκε κάποιος για αυτόν πήγαινε απλά να δεις αν είναι καλά αν σε σηκώνει το κλήμα κάτσε κιάλλο αλλιώς απλά χαιρέτα τον περαστικά κτλ ευχές για ανάκαμψη και φύγε.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα μιλήσω για το αρχικό θέμα που πιστεύω ότι είναι μακάβριο για  να είναι τρολ αλλά γενικά σαν μεγαλίτερος.

 

Οι φίλοι - συγγενείς - γνωστοί μας χρειάζονται στα δύσκολα και όχι στα ευχάριστα.

Καλό είναι να πας όταν  σε τραπεζώνει , σε κερνάει , σου κάνει δώρα αλλά περισσότερο σε χρειάζεται

σε δύσκολες στιγμές.

 

Σε θάνατο (χτύπά ξύλο) σε αρρώστια ειδικά σε Νοσοκομείο και γενικά σε δυσκολίες.

Τότε σε έχει περισσότερο ανάγκη και τότε βλέπει ποιοι πραγματικά τον αγαπούν και ποιοι νοιάζονται για αυτόν.

 

Για τον TS .

Να πας.Πάρε ένα χυμό ένα κουτί κουλουράκια.Αν δεν τρώει αυτός πιθανώς τρώει για να περνάει λίγο

την ώρα του ο συγγενής που βρίσκεται κοντά του.

Αν κάποιος σου πει ότι δε δέχεται επισκέψεις δώστου τα πράγματα ευχήσου περαστικά πες ότι "είμαι

ο Αριστείδης π.χ. από τη δουλειά"και φύγε.

Αυτός σίγουρα θα του πει ότι πήγες και όταν γίνει καλά και βγει θα σε ευχαριστήσει.

 

Edit,

Σαββατοκύριακο και είναι ευκαιρία για όσους έχουν γνωστό σε Νοσοκομείο να πάνε μία επισκεψούλα :)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα ειναι...να σκεφτομαστε αν ειναι ακυρο να παμε επισκεψη σε αρρωστο,εστω και γνωστο,ακομη και αν δενν εχουμε κατι αλλο να κανουμε.το επομενο βημα,να μην το σκεφτομαστε καν,μεθεπομενο,να χαιρομαστε και απο πανω.ετσι ειναι,αμερικαν μπαρ γιναμε.....πολιτισμενη δυση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα μιλήσω για το αρχικό θέμα που πιστεύω ότι είναι μακάβριο για  να είναι τρολ ...

Μην παίρνεις όρκο ... για τον lactate μιλάμε. Δες τι άλλα θέματα εχει ανοιξει ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι όταν τρέχω και δε βγαίνω τελευταίος,έτσι και στο φόρουμ υπάρχουν και χειρότεροι από εμένα.  :-D

Πέρα από τη πλάκα δείξτε κατανόηση και στη πιό περίεργη απορία και ας είναι και τρολιά.

Η καλοσύνη είναι σπάνια στις μέρες μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τρολλάρω, ποτέ μου δεν τρόλλαρα. Αν κάποιος το θεωρεί τρολλ μπορεί να μη συμμετέχει. Δεν σας πήρα τηλέφωνο μια απορά σε ένα φόρουμ έγραψα δεν κατέθεσα ερώτηση στη βουλή ας ηρεμίσετε μερικοί. Στο κάτω κάτω αν δεν ανοίγαμε θέματα με απορίες που κοροϊδεύετε και αυτοί που κράζετε ότι απλά πρέπε να γκουγκλάρουν κάτι απλά δε θα υπήρχε αυτό το φόρουμ ή κάποιο άλλο φόρουμ. Δεν καταλαβαίνω γιατί αντιδράτε. Τηλεοπτικό χρόνο σας τρώω; Η ερώτηση είναι αν θα ήταν καλό να πάω και τι να του φέρω. Αυτό. Τόσο περίεργο και εξωπραγματικό είναι;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε μην αρπάζεσαι με το παραμικρό. :)

 

Και το χιούμορ μέσα στη ζωή είναι και μάλιστα  βασικό συστατικό της μακροζωίας .

Εξάλλου νομίζω πως δόθηκαν καλές και σαφείς απαντήσεις.

 

Τουλάχιστον από εμένα εκτός από την πρώτη σειρά που εξέφρασα μία αμφιβολία όλη η υπόλοιπη 

απάντησή μου ήταν σοβαρή όπως έχω συνηθίσει σε τέτοια θέματα,πράγματα τα οποία τηρώ με 

ευλάβεια.

Θα σου πω μάλιστα ότι τον τελευταίο χρόνο έδωσα δύο φορές αίμα για φίλους φίλων που νοσηλεύονταν

σε Νοσοκομείο και το είχαν ανάγκη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τετοιες αποριες πραγματικα απορω πως εχετε επιβιωσει τοσο καιρο..


 

Αυτός σίγουρα θα του πει ότι πήγες και όταν αν γίνει καλά και βγει θα σε ευχαριστήσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Η ερώτηση είναι αν θα ήταν καλό να πάω και τι να του φέρω. Αυτό. Τόσο περίεργο και εξωπραγματικό είναι;

 

Να του πας γύρους. Τουλάχιστον εγω όσες φορές νοσηλεύτηκα παράγγελνα γύρους και πατάτες, στα κρυφά. e010.gif

Θα το εκτιμήσει ιδιαίτερα οταν δει το φαγητό που του πάνε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...