Προς το περιεχόμενο

Σκάνδαλα στο Hollywood (προηγήθηκε αυτό του Weinstein)


opera

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και λοιπόν; Βρέθηκε κάποια να το πει τώρα. Αυτό σε τι επηρεάζει το ανήθικο των πράξεων του; Έπρεπε να βιάζει αγοράκια για να σας φανεί εμετικό;

Οχι αλλά και ο μικρός εν μέρη τον χρησιμοποίησε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 186
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ούτε εκεί αναφέρεται κάτι περισσότερο βιασμού...

δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς θέλεις να πεις με το από πάνω.. υποθέτω είναι τυπογραφικό και ήθελες να γράψεις κάτι του τύπου "ούτε εκεί αναφέρει κάτι για βιασμό"

 

ο ίδιος το δήλωσε (sexual assault = επίσημος όρος για τον βιασμό)

 

Απλά στάθηκα στο γεγονός ότι είναι ανούσιο να ρωτάς κάτι τέτοιο γιατί ήταν ανήλικο παιδί και εξ ορισμού όταν κάνεις σεξ με ένα ανήλικο είσαι βιαστής για αυτό και σε κλείνουν φυλακή.

 

πχ πες ότι έχεις μια κασέτα όπου ενα 14χρονο αγοράκι σκύβει και σου λέει (κάνε μου σεξ σε θέλω εδώ και τώρα μέσα μου ) και επίσης έχεις και υπογραφή απο το αγοράκι αυτό ότι όντως ήθελε να κάνετε σεξ τέλος και υπογραφή από τον ψυχίατρο του ότι έχει σώας τας φρένας... πάλι φυλακή θα έμπαινες γιατί είναι ανήλικο.

 

Δηλαδή απορώ πως δεν το καταλαβαίνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αυτός δεν βιάστηκε απλά αλλά βιάστηκε απο άντρα.

 

Γιατί επίσης η λογική καποιων άλλων λέει ότι υπάρχει ο απλός καθημερινός βιασμός (από άντρα σε γυναίκα) αλλά στον αντίποδα και ο πολύπλοκος εξοργιστικός βιασμός (από αντρα σε άντρα). Σωστά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς θέλεις να πεις με το από πάνω.. υποθέτω είναι τυπογραφικό και ήθελες να γράψεις κάτι του τύπου "ούτε εκεί αναφέρει κάτι για βιασμό"

 

ο ίδιος το δήλωσε (sexual assault = επίσημος όρος για τον βιασμό)

 

Απλά στάθηκα στο γεγονός ότι είναι ανούσιο να ρωτάς κάτι τέτοιο γιατί ήταν ανήλικο παιδί και εξ ορισμού όταν κάνεις σεξ με ένα ανήλικο είσαι βιαστής για αυτό και σε κλείνουν φυλακή.

 

πχ πες ότι έχεις μια κασέτα όπου ενα 14χρονο αγοράκι σκύβει και σου λέει (κάνε μου σεξ σε θέλω εδώ και τώρα μέσα μου ) και επίσης έχεις και υπογραφή απο το αγοράκι αυτό ότι όντως ήθελε να κάνετε σεξ τέλος και υπογραφή από τον ψυχίατρο του ότι έχει σώας τας φρένας... πάλι φυλακή θα έμπαινες γιατί είναι ανήλικο.

 

Δηλαδή απορώ πως δεν το καταλαβαίνεις.

Έχεις ένα δίκιο ήθελα να γράψω περί βιασμού...

Στα υπόλοιπα πουθενά δεν αναφέρεται βιασμός... δεν σου κάνει εντύπωση η φρασεολογία του Κέβιν? Είναι απολογία για βιασμό ή απολογία για το, μέσα στο μεθύσι μου στην έπεσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις ένα δίκιο ήθελα να γράψω περί βιασμού...

Στα υπόλοιπα πουθενά δεν αναφέρεται βιασμός... δεν σου κάνει εντύπωση η φρασεολογία του Κέβιν? Είναι απολογία για βιασμό ή απολογία για το, μέσα στο μεθύσι μου στην έπεσα?

Εννοούσα την δήλωση του βιασθέντα ο κέβιν απλά δήλωσε gay για να ασχολούνται τα ειδησεογραφικά με αυτό και να ξεχάσουν τον βιασμό.

 

Εμένα περισσότερο εντύπωση μου κάνει που βιάσε ένα παιδάκι πάντως και αυτό έπρεπε να κάνει και σε εσένα αλλά δεν σε βλέπω να συγκινείσαι ιδιαίτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βιάστηκε κανείς, δες εδώ.

 

Rapp recalled this all happening — Spacey appearing at the door, coming into the room, picking him up, and putting him on the bed — in one clumsy action, with Spacey landing at a slight angle on top of him. He said Spacey “was, like, pressing into me,” and that he remembers Spacey “tightening his arms.” But while he can't recall exactly how long Spacey remained on top of him, Rapp said he was able to “squirm” away after a short period.
 
After pushing Spacey off him, Rapp remembered he was able to step into the bathroom and close the door. "I was like, 'What is happening?'” he said. “I saw on the counter next to the sink a picture of him having his arm around a man. So I think on some level I was like, Oh. He's gay. I guess. Then I opened the door, and I was like, 'OK, I'm going to go home now.' He followed me to the front door of the apartment, and as I opened the door to leave, he was leaning on the front door[frame]. And he was like, 'Are you sure you wanna go?' I said, 'Yes, good night,' and then I did leave."

 

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοούσα την δήλωση του βιασθέντα ο κέβιν απλά δήλωσε gay για να ασχολούνται τα ειδησεογραφικά με αυτό και να ξεχάσουν τον βιασμό.

 

Εμένα περισσότερο εντύπωση μου κάνει που βιάσε ένα παιδάκι πάντως και αυτό έπρεπε να κάνει και σε εσένα αλλά δεν σε βλέπω να συγκινείσαι ιδιαίτερα.

Επιμένω ότι σύμφωνα με τα λεγόμενα του μικρού, δεν υπάρχει βιασμός...

 

αν υπήρχε βιασμός σίγουρα θα αντιδρούσα διαφορετικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μην μπερδεύεστε μερικοί! Το ότι μου φαίνεται περίεργη η ανακοίνωση μετά από 30 χρόνια (φαντάζομαι παραγράφεται και νομικά?), δεν σημαίνει ταυτόχρονα πως θεωρώ τον Spacey ...παναγίτσα! Ίσα ίσα ο τρόπος που διάλεξε να απαντήσει στην "κατηγορία", ήταν εντελώς λάθος (που για να στρέψει αλλού το θέμα, αποκάλυψε τις προτιμήσεις του)! :)


Άρα του την έπεσε απλά;

 

Έτσι φαίνεται. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η όλη κατάσταση μετά τον παραγωγό μου κάνει βρήκαμε παπά να θάψουμε πέντε έξη... άκου εκεί σε ένα πάρτι με μπόλικο αλκοόλ έγινε και μια σεξουαλική παρενόχληση...

 

όποιος έχει πιει και δεν την έχει "πέσει" να σηκωσει το χερι του!!!

 

Aυτό γίνεται ακριβώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

EXCLUSIVE: Kevin Spacey's father was 'Nazi child rapist' who hated Jews and sexually abused his own son for years - and their mother knew, claims actor's brother

 

 

http://www.dailymail.co.uk/news/article-5032809/Kevin-Spacey-s-father-Nazi-child-rapist-brother-says.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μπερδεύεστε μερικοί! Το ότι μου φαίνεται περίεργη η ανακοίνωση μετά από 30 χρόνια (φαντάζομαι παραγράφεται και νομικά?), δεν σημαίνει ταυτόχρονα πως θεωρώ τον Spacey ...παναγίτσα! Ίσα ίσα ο τρόπος που διάλεξε να απαντήσει στην "κατηγορία", ήταν εντελώς λάθος (που για να στρέψει αλλού το θέμα, αποκάλυψε τις προτιμήσεις του)! :)

 

Έτσι φαίνεται. 

 

 

Άρα του την έπεσε απλά;

 

Δεν μπορώ να καταλάβω πως άμα τέτοια κίνηση (τον έριξε στο κρεβάτι και μετά ανέβηκε απο πάνω του) γινόταν σε κοριτσάκι 14 ετών θα θεωρούνταν σεξουαλική παρενόχληση ανηλίκου και τώρα επειδή έγινε απο άντρα σε άντρα θεωρείτε απλά πέσιμο. Οι άντρες δηλαδή δεν μπορούν να δεχθούν σεξουαλική παρενόχληση (είτε απο άνδρα είτε απο γυναίκα);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η αδερφή μου , παράλληλα με το ΤΕΙ της , σπουδασε σε μια ιδιωτική σχολή Αθλητικής δημοσιογραφίας , γιατί το είχε καύλα.

 

Τελειώνοντας τα 2 χρόνια , την πλησίασε ένας τύπος απο μια εφημερίδα , για να γράφει την Δ' Εθνική.

 

Φαινόταν γλειώδης ο τύπος , και της είπε να πιουνε καφεδάκι. Στην καφετέρια , ήμουν στο διπλανό τραπέζι εγώ με έναν φίλο μου στα μουλωχτα.

 

Ο τύπος της έλεγε : " Εγώ θα σε φροντίσω , εγώ θα κάνω ότι θες , θα πας πολύ μπροστά , θα σε έχω στα ώπα ώπα."

 

Κάποια στιγμή , άρχισε τις χειρονομίες , και εκει η αδερφή μου σηκώθηκε  και έφυγε. Πήγαμε με τον φίλο μου να τον κάνουμε ασήκωτο , αλλα με σταμάτησε η αδερφή μου.

 

Η σχολή της , είχε κονέ με γνωστή αθλητική εκπομπή της ΕΡΤ , αυτή την παλιά που γνωρίζετε όλοι.

 

Πήγε η αδερφή μου για πρακτική , και απο την πρώτη μέρα , οι δύο πολύ γνωστοί δημοσιογράφοι που την παρουσιάζαν την εποχή 2000 + , η πρώτη κουβέντα που της είπανε ήτανε :

 

" Τι φίνο γκομενάκι είσαι εσύ , γουστάρω τρελά , θα φαμε καλα....."

 

Οταν ο ένας , ενας γυαλάκιας για τους γνώστες , της πρότεινε να πάνε για καφέ , και άρχισε να την αγκαλιάζει , και να της λέει : " Εγώ θα σε φροντίσω , θα περάσουμε πολύ καλά , θα σε βγάλω στην εκπομπή , θα θα θα θα " , η αδερφή μου παραιτήθηκε και ξέχασε για παντώς το όνειρό της στην Αθλητική Δημοσιογραφία.

 

Συμπέρασμα 1 : Το μεγαλύτερο ποσοστό , ειδικά γυναικών , που είναι στα κανάλια , είναι είτε τρελά βύσματα ή έχουν περάσει απο κρεβάτια...και μην μου πείτε όχι....μην λέω ονόματα τώρα....

 

Συμπέρασμα 2 : Ο κόσμος της σουμπιζ , παγκοσμίως , είναι πολύ βρώμικος , πάρα πολύ βρώμικος , πέφτουνε παρτούζες , παίζουνε κόκες , πουτανάκια κάθοντε σε μεγαλοπαράγοντες για έναν ρόλο , μια εκπομπή , και οτι αλλο.

 

Και σας πειραξε ο Κέβιν? Στο Χόλιγουντ γίνεται της καρα πουτανάρας το κάγκελο , μέχρι και βιασμοί παιδιών.....

Επεξ/σία από billdanos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι αλλά και ο μικρός εν μέρη τον χρησιμοποίησε!!!

Πως τον χρησιμοποιησε; Αν ηταν θα το ειχε κανει οταν ηταν νεος, οχι μετα απο 30 χρονια καριερας.

 

Στην περιπτωση Ραπ δε βλεπω καποιο οφελος. Ισα ισα πιστευω θα του στοιχισει, αδου δεν ηταν και στα αζητητα οπως η Page.

 

Πιθανον να ηταν γνωστο ως φημη και να τον προσεγγισαν οι δημοσιογραφοι που σκαλιζουν τα παντα γυρω απο το θεμα τελευταια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...