Προς το περιεχόμενο

Σκάνδαλα στο Hollywood (προηγήθηκε αυτό του Weinstein)


opera

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έγκλημα υπάρχει όταν το θύμα κάνει σαφές ότι δεν θέλει να συμμετάσχει σε αυτό που ξεκινά ο θύτης.

 

Από την στιγμή που δεν αντίδρασαν κατά την "παρενόχληση" ώστε να μην τινάξουν συμβόλαια στον αέρα, και να πάρουν τον ρόλο, την φήμη και το χρήμα τότε δεν υπάρχει καμία παρενόχληση/βιασμός.

 

Περχάψ αυτό να συνέβη στο 50% των περιπτώσεων του περίφημου σκανδάλου, δεν ξέρω γιατί δεν έχω διαβάσει αναλυτικές περιγραφές των "επιθέσεων", αν υπάρχουν κιόλας.

 

 

Αλλά ο διαχωρισμός αυτός πρέπει να είναι σαφής. Ποιος να κάτσει όμως να σκεφτεί ορθολογικά μέσα στον βούρκο της πολιτικής ορθότητας όπου τα πάντα πλέον γέρνουν από την μία μόνο πλευρά

Αν έγινε αυτό όταν ο spacey ήταν 20 πάει να πει  ότι το αγοράκι ήταν 8 αν το έκανε όταν ήταν 29 πάει να πει ότι το αγοράκι ήταν 17

 

και στις δύο (και φυσικά σε όλες τις ενδιάμεσες περιπτώσεις) ήταν ενήλικος ο ένας και ανήλικος ο άλλος.

 

 

edit είδα το link και λέει 1986 άρα ο spacey ήταν 26 και το παιδί ήταν 15

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 186
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σας φαίνεται περίεργο και άξιο συζήτησης το ότι στη showbiz συμβαίνουν τέτοια ;

Μα είναι γνωστό τόσα χρόνια πως για να πας μπροστά πρέπει να δώσεις κώλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας φαίνεται περίεργο και άξιο συζήτησης το ότι στη showbiz συμβαίνουν τέτοια ;

Μα είναι γνωστό τόσα χρόνια πως για να πας μπροστά πρέπει να δώσεις κώλο.

Δεν είναι γνωστό,θεωρία συνομωσίας είναι αν δεν μπορείς να το αποδείξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το να καταγγείλεις κάποιον για παρενόχληση, φυσικά και είναι σωστό. Το να το "θυμηθείς" μετά από 30 χρόνια ...δεν το λες και φυσιολογικό και εκεί πλεον εμπλέκονται στην ιστορία και τα ...λεφτά του Άρη που είναι πολλά! :P

 

Οι αποκαλύψεις των σεξουαλικών προτιμήσεων οποιουδήποτε, δεν θα έπρεπε να μας ενδιαφέρουν. 

 

:devil:

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι δεν καταλαβαίνετε στο "'ηταν 15" ;

 

Εγώ όταν ήμουν 15 ντρεπόμουν να πω στους γονείς μου να με πάνε στον γιατρό για να δει αν έχω φίμωση όχι "μαμά πήγα στο πάρτι που μου είπες να μην πάω το ένα έφερε το άλλο και ο κέβιν σπέισι μου τον φόρεσε... "

 

και το γεγονός ότι συν της άλλης ήταν και ομοφυλοφιλική επαφή ένας λόγος παραπάνω για να ντρέπεται αγοράκι την δεκαετία του 80 που δεν είχε και γκέι παρέιντ.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να καταγγείλεις κάποιον για παρενόχληση, φυσικά και είναι σωστό. Το να το "θυμηθείς" μετά από 30 χρόνια ...δεν το λες και φυσιολογικό και εκεί πλεον εμπλέκονται στην ιστορία και τα ...λεφτά του Άρη που είναι πολλά! :P

 

Οι αποκαλύψεις των σεξουαλικών προτιμήσεων οποιουδήποτε, δεν θα έπρεπε να μας ενδιαφέρουν. 

 

:devil:

 

Δεν νομίζω να είναι εύκολο σε ένα παιδί 14 χρονών να καταγγείλει κάτι τέτοιο άμα πάρεις υπόψιν την εποχή και ότι ηταν ανερχόμενος ηθοποιός που σε περίπτωση που έκανε καταγγελία χωρίς αποδείξεις για ένα φτασμένο συνάδελφο του θα είχε τελειώσει η καριέρα πριν καν ξεκινήσει. Το ότι είναι ομοφυλόφιλος δεν αναιρεί ότι είναι παιδεραστής.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η όλη κατάσταση μετά τον παραγωγό μου κάνει βρήκαμε παπά να θάψουμε πέντε έξη... άκου εκεί σε ένα πάρτι με μπόλικο αλκοόλ έγινε και μια σεξουαλική παρενόχληση...

 

όποιος έχει πιει και δεν την έχει "πέσει" να σηκωσει το χερι του!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η όλη κατάσταση μετά τον παραγωγό μου κάνει βρήκαμε παπά να θάψουμε πέντε έξη... άκου εκεί σε ένα πάρτι με μπόλικο αλκοόλ έγινε και μια σεξουαλική παρενόχληση...

 

όποιος έχει πιει και δεν την έχει "πέσει" να σηκωσει το χερι του!!!

Είπες τη μαγική λέξη: παπάς

https://en.wikipedia.org/wiki/Catholic_Church_sexual_abuse_cases#Lawsuits

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σχεδόν όλες τις καταγγελίες που έχω διαβάσει για τον Weinstein ήταν του τύπου " Με κάλεσε στο ξενοδοχείο του, πήγα και ήταν μες το τζακούζι, μου είπε να μπω κι εγώ, δεν μπήκα και έφυγα" και όλο αυτό στοιχειωθετεί κακοποίηση δλδ.  Να όπως εδώ η Beckinsale που και καριέρα έκανε και χίλιες φωτογραφίες γελώντας έχει μαζί του κατά τα χρόνια και κατά τα άλλα θυμήθηκε τώρα το παραπάν σκηνικό που έγινε πριν μια εικοσατία. 

https://www.thesun.co.uk/news/4671177/harvey-weinstein-kate-beckinsale-sexual-assault-hotel-instagram/

 

Χοντροκομμένο και άσεμνο πέσιμο ναι αλλά όχι και κακοποίηση. Εδώ μέχρι και η Βάνα Μπάρμπα έσπευσε να τον κατηγορήσει επειδή την κάλεσε να τη συναντήσει και δε πήγε καν γιατί λέει ήξερε τι ήθελε και επειδή δε πήγε για αυτό και δεν έκανε καριέρα στο Χόλιγουντ (τρομάρα της)

 

Προφανώς, δε ξέρουμε τι ακριβώς έχει γίνει σε καμία περίπτωση αλλά μου φαίνεται αρκετοί πάνε να εκμεταλλευτούν καταστάσεις και να κερδίσουν λεφτά ή δημοσιότητα από την όλη ιστορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγκλημα υπάρχει όταν το θύμα κάνει σαφές ότι δεν θέλει να συμμετάσχει σε αυτό που ξεκινά ο θύτης.

 

Μάλλον ήθελες να πεις "δεν κάνει σαφές ότι θέλει"...

Απ την στιγμή που κάναν τον μαλάκα δέχτηκαν να παίξουν αυτό το παιχνίδι, βγήκαν κερδισμένες/κερδισμένοι σε βάθος χρόνου και δεν έχουν κανέναν λόγο τώρα να βγαίνουν και να μας το παίζουν θύματα

 

Επίσης θα ήθελα πολύ να ξέρω ο ανήλικος τότε Anthony Rapp πως αντέδρασε, το είπε στους γονείς του; Αν ναι αυτοί τι έκαναν; :rolleyes: :rolleyes:

Σίγουρα δεν του είπαν αυτό το ξερατό που μόλις βγήκε από το στόμα σου.

 

Αλήθεια, μπορείς να καταλάβεις πως είτε αυτό που λες θα το έλεγες και σε δικό σου άτομο που έπεσε θύμα, οπότε ας μη χαρακτηρίσω, είτε δε θα το έλεγες οπότε είμαστε κάπου μεταξύ βλακείας και υποκρισίας;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η όλη κατάσταση μετά τον παραγωγό μου κάνει βρήκαμε παπά να θάψουμε πέντε έξη... άκου εκεί σε ένα πάρτι με μπόλικο αλκοόλ έγινε και μια σεξουαλική παρενόχληση...

 

όποιος έχει πιει και δεν την έχει "πέσει" να σηκωσει το χερι του!!!

σε 15χρονο ενώ του ρίχνω 10 χρόνια+ ; εγώ (αν και η αλήθεια είναι ότι με 2,3 μου περνάει από το μυαλό χαχαχαχα αλλά μετά θυμάμαι πόσο χαζά άπειρα και αθώα είναι και μου φεύγει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν νομίζω να είναι εύκολο σε ένα παιδί 14 χρονών να καταγγείλει κάτι τέτοιο άμα πάρεις υπόψιν την εποχή και ότι ηταν ανερχόμενος ηθοποιός που σε περίπτωση που έκανε καταγγελία χωρίς αποδείξεις για ένα φτασμένο συνάδελφο του θα είχε τελειώσει η καριέρα πριν καν ξεκινήσει. Το ότι είναι ομοφυλόφιλος δεν αναιρεί ότι είναι παιδεραστής.

 

Ναι αλλά τώρα μιλάμε για ...30 χρόνια μετά. Δηλαδή από τα 14 του έπρεπε να φτάσει 44 για να το "θυμηθεί"... 

Απλά τελευταία είναι της μόδας αυτές οι αποκαλύψεις και βρίσκουν την ευκαιρία (δυστυχώς) κάποιοι να βγουν απο την αφάνεια έστω και με αυτόν τον τρόπο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...