Προς το περιεχόμενο

Σκάνδαλα στο Hollywood (προηγήθηκε αυτό του Weinstein)


opera

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε φίλε πλάκα μας κάνεις.... ο τύπος λέει "καθόμουν στην κρεβατοκάμαρα και έβλεπα TV, μπαίνει ο spacey και νόμιζα ότι τελείωσε το πάρτι και πρέπει να φύγω πάω να βγω απο την πόρτα αλλά κάθετε μπροστά.. μετά με αρπάζει και με ρίχνει στο κρεβάτι και ανεβαίνει πάνω μου"

 

Εσύ αν την πέφτεις έτσι σε γκόμενες απορώ πως δεν είσαι ήδη στην φυλακή να κάνεις παρέα με μουστακαλήδες μερακλήδες που τακτοποιούν τέτοιους Καζανόβα εκεί μέσα.α.

 

Απο την άλλη δεν ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ και τίποτα άλλο να μην ξέραμε απο το απλά 3 πράματα δηλαδή δύο νούμερα ηλικίας και μια πράξη "27/14 σεξ" είναι βιασμός τέλος... τι δεν καταλαβαίνεις;

 

είτε ήταν άντρας με άντρα είτε άντρας με γαυναίκα είτε γυναίκα με γυναίκα... ακόμη και αν αλληλογραφούσανε μεταξύ τους πόσο αγαπάνε ο ένας τον άλλον και οτι θέλουν να παντρευτούν δεν παίζει ρόλο... φτάνει που το ένα άτομο ήταν 27 το άλλο 14 και συνέβη η πράξη.

Για άλλη μια φορά μπερδεύεις το "την επεσα σε ανήλικο", την "αποπλάνηση ανηλίκου" και την "ασέλγεια ανηλίκου"... ολα κατακριτέα αλλά διαφορετικές πράξεις και ποινές... αν δεν το καταλαβαινεις, δεν μπορώ να κάνω κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 186
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ομως οποιοσδηποτε, οσο πλουσιος ή φτωχος κι αν ειναι, ο,τι χρωμα και να εχει η πετσα του, ο,τι φυλο και να προτιμαει στη προσωπικη του ζωη, πρεπει να εχει το τεκμηριο της αθωοτητας. Οταν το δικαστηριο εχει αμφιβολιες, δεν καταδικαζει.

Έχεις κάποια τέτοια περίπτωση υπόψη σου που το δικαστήριο θεώρησε τον κατηγορούμενο εκ προοιμίου ένοχο ή απλά κουβέντα να γίνεται και ποιος ξέρει μπορεί να αλλάξουμε και το θέμα της συζήτησης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπόψη πως έχω ζήσει από πρώτο χέρι τη φάση περίεργα της συναίνεσης: η κάποτε μόνιμη σχέση μου, κοπέλα με μεγαλύτερο sex drive από το δικό μου, μου είπε μια φορά πως εκεί που εγώ νόμιζα ότι κάναμε role play αυτή όντως δεν ήθελε να κάνει σεξ εκείνη τη στιγμή, τουλάχιστον αρχικά. Έμεινα έκπληκτος γιατί ΠΟΤΈ δε θα μου είχε περάσει από το μυαλό αν δε μου το έλεγε. Και από τότε έχω μια διαφορετική ιδέα για το τι σημαίνει συναίνεση.

Φαντασου τωρα την επομενη μερα να πηγαινε για καταγγελια στην αστυνομια για βιασμο και ταυτοχρονα στα καναλια "ο defacer με βιασε". Και ο οχλος απο κατω "και τι περιμενες απο αυτον, κατι καλυτερο; μια ζωη τετοιος ηταν".

 

Δεν αναφερομαι στον Spacey, απλα επειδη "εε τελικα αναψε κι αυτη και στην πορεια γουσταρε" θα μπορουσε να εχει τελειωσει διαφορετικα κι εσυ θα ειχες μεινει (και πληρωσει) με το μεγαλυτερο WTF της ζωης σου.

 

Παντως εκτος απο αυτους που αναφερθηκαν, κοπελα των Pussycar Dolls και των μπαλετων Μπολσοι εχει δηλωσει οτι τα γκρουπ τους ηταν ενας τεραστιος οικος ανοχης.

 

Και οκ, Pussycat Dolls δεν περιμενεις να κανουν καριερα με τη φωνη, αλλα τα Μπολσοι? Εμεινα λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για άλλη μια φορά μπερδεύεις το "την επεσα σε ανήλικο", την "αποπλάνηση ανηλίκου" και την "ασέλγεια ανηλίκου"... ολα κατακριτέα αλλά διαφορετικές πράξεις και ποινές... αν δεν το καταλαβαινεις, δεν μπορώ να κάνω κάτι...

τον άρπαξε τον πέταξε στο κρεβάτι και ανέβηκε επάνω του και του την φόρεσε

 

αυτό είναι "την έπεσε σε ανήλικο" για εσένα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Meanwhile..... 

 

 

 

Kevin Spacey faces new allegations of sexual assault

 

Two men have now come forward with accusations that Spacey groped them in public 

 

 

http://www.independent.co.uk/arts-entertainment/films/news/kevin-spacey-sexual-harassment-allegations-tony-montana-robert-cavazos-a8030901.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον άρπαξε τον πέταξε στο κρεβάτι και ανέβηκε επάνω του και του την φόρεσε

 

αυτό είναι "την έπεσε σε ανήλικο" για εσένα;

Link plz για να τελειώνουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάλι φυλακή θα έμπαινες γιατί είναι ανήλικο.

 

Δηλαδή απορώ πως δεν το καταλαβαίνεις.

Μιλώντας για Ελλάδα και για ετεροφυλη σχέση είναι νόμιμο από τα 15.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλώντας για Ελλάδα και για ετεροφυλη σχέση είναι νόμιμο από τα 15.

 

Από πότε? Ποιος νόμος λέει ότι ένας ενήλικος άνδρας μπορεί να συνάψει σχέση με 15χρονη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

τον άρπαξε τον πέταξε στο κρεβάτι και ανέβηκε επάνω του και του την φόρεσε

 

αυτό είναι "την έπεσε σε ανήλικο" για εσένα;

 

Δεν του "φόρεσε" τίποτα βασικά. Απλά τον ακούμπησε... (του).  :devil:

 

Και βλέπεις πως κι εσύ αυτή τη στιγμή επιβεβαιώνεις τη "λογική του όχλου" που πολλαπλασιάζοντας μια είδηση από στόμα σε στόμα, καταλήγουμε στο τέλος σε μια ιστορία που απέχει κατά πολύ από την πραγματικότητα! Και ξαναλέω, δεν αθωώνω τον Spacey, αλλά αναφέρομαι γενικότερα στα "λαϊκά" δικαστήρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Από πότε? Ποιος νόμος λέει ότι ένας ενήλικος άνδρας μπορεί να συνάψει σχέση με 15χρονη?

https://en.wikipedia.org/wiki/Ages_of_consent_in_Europe#Greece

 

The age of consent in Greece is 15.[39]

 

The general provision for age of consent in Greece is 15 as specified by Article 339, as well as Articles 337, 348B of the Greek Penal Code. In 2015, along with the legalization of same-sex civil unions, Article 347 which provided a further prohibition of seducing a male under 17 if the actor is a male adult was repealed, therefore equalising age of consent for homosexual acts.[40]

 

There are also several other prohibitions regarding positions of authority and acts of lewdness, as specified by Articles 342 and 343. Furthermore, there is a close-in-age exemption of 3 years age difference for indecent acts between persons younger than 15.

 

Μιλώντας για Ελλάδα και για ετεροφυλη σχέση είναι νόμιμο από τα 15.

Πλέον δεν είναι μόνο για ετερόφυλες σχέσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι άνω των 15. Όχι στα 15, δηλαδή όχι 14 ετών και πχ 5 μηνών. 15+. Όταν ξεπερνάς τα 15, δηλαδή 15+, βρίσκεισαι στο 16ο έτος της ηλικίας.

 

Άρθρο 339: .....τιμωρείται ως εξής... γ) αν ο παθών συμπλήρωσε τα δεκατέσσερα και μέχρι τα δεκαπέντε έτη, με φυλάκιση τουλάχιστον δύο ετών.

 

 

@ Βildanos Εδώ όμως δεν μιλάμε για φήμες ούτε σπασμένο τηλέφωνο. Μιλάμε για ομολογίες των ίδιων των θυμάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

 

 

@ Βildanos Εδώ όμως δεν μιλάμε για φήμες ούτε σπασμένο τηλέφωνο. Μιλάμε για ομολογίες των ίδιων των θυμάτων.

 

Δείξε μου την ομολογία του θύματος που λέει πως τον βίασε κιόλας εκτός από το "πέσιμο"... Αυτό λέω, δεν αρνούμαι το γεγονός!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link plz για να τελειώνουμε...

 

Rapp doesn't remember Spacey saying anything to him. Instead, Rapp said, “He picked me up like a groom picks up the bride over the threshold. But I don't, like, squirm away initially, because I'm like, 'What's going on?' And then he lays down on top of me.”
 
“He was trying to seduce me,” Rapp said. “I don't know if I would have used that language. But I was aware that he was trying to get with me sexually.”
 
Rapp recalled this all happening — Spacey appearing at the door, coming into the room, picking him up, and putting him on the bed — in one clumsy action, with Spacey landing at a slight angle on top of him. He said Spacey “was, like, pressing into me,” and that he remembers Spacey “tightening his arms.” But while he can't recall exactly how long Spacey remained on top of him, Rapp said he was able to “squirm” away after a short period.

 

 

https://www.buzzfeed.com/adambvary/anthony-rapp-kevin-spacey-made-sexual-advance-when-i-was-14?utm_term=.qr7NwxXk2#.kg5BRxeYW

Ah είσαι κι εσύ από αυτούς που λένε ότι αν πχ έκλεισα σήμερα τα 30 από αύριο λέω ότι είμαι 31? :P

 

Όχι, για να φαίνομαι μικρότερος. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...