Προς το περιεχόμενο

στήριξη πολύμπριζου σε μελαμίνη


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρώτα ξανά σε 5 χρόνια http://www.insomnia.gr/topic/450353-%CF%83%CF%84%CF%81%CE%AD%CF%89%CF%83%CE%B7-%CF%80%CE%BF%CE%BB%CF%8D%CE%BC%CF%80%CF%81%CE%B9%CE%B6%CE%BF%CF%85-%CF%83%CE%B5-%CF%84%CE%BF%CE%AF%CF%87%CE%BF/

κάνε δυό τρύπες και πιάστο με τσέρκια ή με tie wrap

10 σελίδες θα πάει πάλι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φτιαξε και ενα excelακι βρε συ zoranb να κρατας λογαριασμο.Να ξερεις οτι το 2022 θα ξαναρωτησεις  :-D

 

Ή τουλάχιστον μια αναζήτηση πρώτα στα θέματα που έχουν ανοιχτεί και μετά άνοιγμα νέου

 

(αυτό βέβαια ισχύει για πολλούς από εμάς και όχι μόνο για τον ζόραν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλει να αλλάξει πολύπριζα όμως...:)

Γιατι? Τι ειναι τα πολυπριζα? Συναισθηματικη αξια εχουν? Κανεις την δουλεια σου με 20€, δεν φοβασαι τιποτα και κανεναν και δεν παιδευεσαι με κολλες και ταινιες.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι? Τι ειναι τα πολυπριζα? Συναισθηματικη αξια εχουν? Κανεις την δουλεια σου με 20€, δεν φοβασαι τιποτα και κανεναν και δεν παιδευεσαι με κολλες και ταινιες.

 

Είσαι "νέος" στο φόρουμ και δεν ξέρεις πρόσωπα και πράγματα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι "νέος" στο φόρουμ και δεν ξέρεις πρόσωπα και πράγματα :-)

Άντε να χαθείς βρε! :D Απλώς είχα χάσει χρόνο κ χρήμα για να πάρω το συγκεριμένο πολύμπριζο, το οποίο έχει κ ασφάλεια για προστασία από την υπέρταση ε και δεν θέλω τώρα για δύο βιδάκια να το ακυρώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε να χαθείς βρε! :D Απλώς είχα χάσει χρόνο κ χρήμα για να πάρω το συγκεριμένο πολύμπριζο, το οποίο έχει κ ασφάλεια για προστασία από την υπέρταση ε και δεν θέλω τώρα για δύο βιδάκια να το ακυρώσω.

Ε αμα εχει και προστασια για υπερταση μιλαμε για συναισθηματικο δεσιμο  :-D

 

Βρε συ zoranb , αλλος σε 5 χρονια χωριζει και ξαναπαντρευεται,εσυ αγκαλια με το συγκεκριμενο πολυπριζο ? Απο το 2012 ?  :-D

Εδω εισαι λεμε

 

https://decomagia.gr/%CE%BA%CE%BF%CF%85%CF%84%CE%AF-%CE%BF%CE%B2%CE%AC%CE%BB-%CE%BE%CF%8D%CE%BB%CE%B9%CE%BD%CE%BF-23x10xh8-cm-7537.html

 

Με μερικες τρυπες και στρογγυλα πηχακια η ντιζες εισαι ετοιμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι "νέος" στο φόρουμ και δεν ξέρεις πρόσωπα και πράγματα :-)

Όντως όντως 6 χρόνια διαφοράς παρουσίας στο φόρουμ γεννούν πολυπριζικα συναισθηματα :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι? Τι ειναι τα πολυπριζα? Συναισθηματικη αξια εχουν? Κανεις την δουλεια σου με 20€, δεν φοβασαι τιποτα και κανεναν και δεν παιδευεσαι με κολλες και ταινιες.

Εγώ θα έπαιρνα ένα που βιδώνει, ο zoranb θέλει να χρησιμοποιήσει αυτό που έχει :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έχω περίπου το ίδιο πρόβλημα με τον OP. Έχω αυτό το πολύπριζο και ένα έπιπλο τηλεόρασης τέτοιου τύπου. Κατ' αρχάς, το πολύπριζο είναι ένα σώμα και δεν ανοίγει για να μπουν βίδες κλπ, αλλά ακόμα και αν γινόταν, η πλάτη του επίπλου είναι λεπτή σαν φλοίδα κι έτσι αν έβαζα βίδες υπήρχε η πιθανότητα να τραυματίσω τα πράγματα που θα βρίσκονταν από πίσω. Επομένως, ψάχνω πιο ανώδυνη λύση.

 

Η ταινία διπλής δεν δουλεύει, το ίδιο και το velcro. Το πολύπριζο μαζί με τις πρίζες είναι αρκετά βαρύ και πέφτει κάτω. Θα δοκιμάσω σήμερα και την ταινία διπλής του Jumbo που αναφέρθηκε πιο πάνω, αλλά δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος. Μετά θα δοκιμάσω και τη λύση της σιλικόνης, αλλά πολύ φοβάμαι ότι δεν θα αφαιρείται με τίποτα μετά. 

 

Μου είχαν πει στον Καυκά ότι υπάρχουν κάποιες βάσεις για αυτή τη δουλειά που στερεώνονται πάνω στα έπιπλα και μετά μπαίνει το πολύπριζο από πάνω, αλλά δεν έχω βρει κάτι. Αν ξέρει κάποιος κάτι σχετικό, ας μου πει.

 

Επίσης σχετικό-άσχετο: θέλω να στηρίξω το Steam Link μου επάνω στην πλάτη της τηλεόρασής μου. Δοκίμασα με ταινία διπλής και velcro, αλλά δεν γίνεται δουλειά. Αν βάλω σταγόνες σιλικόνης υπάρχει περίπτωση να καταστραφεί η πλάτη της τηλεόρασης;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Επίσης σχετικό-άσχετο: θέλω να στηρίξω το Steam Link μου επάνω στην πλάτη της τηλεόρασής μου. Δοκίμασα με ταινία διπλής και velcro, αλλά δεν γίνεται δουλειά. Αν βάλω σταγόνες σιλικόνης υπάρχει περίπτωση να καταστραφεί η πλάτη της τηλεόρασης;

Και εσενα την λυση της θηκης προτεινω.Δυο βιδες/γατζακια  στις τρυπες της τηλεορασης και απο κει θα κρεμεται  μια υφασματινη θηκη (πχ απο ταμπλετ η cd-θηκη) .Στην θηκη θα ραψεις velcrο , η αλλη ακρη του οποιου θα ειναι με το αυτοκολλητο της στην tv.Για να μην παριστανει η θηκη το ..εκκρεμες

 

Δεν ξερω γιατι εχετε φαγωθει με την σιλικονη.Δηλαδη αν χρειαστει να το βγαλετε , η να στειλετε για service το μαραφετακι (πολυπριζο , stem link) θα ..ξυνετε με κατσαβιδι την σιλικονη ?

Kαι αν δεν κρατησει η σιλικονη η η ταινια διπλης οψης ? Θα σου πεσει κατω το steam ,θα σπασει η θα κρεμεται απο το καλωδιο hdmi σκιζοντας την θυρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...