Προς το περιεχόμενο

Μεταλική σχάρα για πρόσβαση σε γκαράζ μέσω πεζοδρομίου.


KRITOLAOS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε μας τον υποβιβασμό και την διαμόρφωση την έκανε ο Δήμος αφου ξήλωσε πρωτα κατι τσιμεντένιες κατασκευές με σωληνες που ειχε φτιαξει πριν 20 χρόνια ο εργολάβος που έχτισε την πολυκατοικία

 

Ασε που αυτές οι μλκιες με τις σωληνώσεις μαζεύουν μέσα του κόσμου την βρώμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήταν τόσο αυστηρά τα πράγματα όπως τα λέτε, γιατί είναι τόσο ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ τα πεζοδρόμια; Μπορείτε να το εξηγήσετε αυτό νομοταγείς μου φωστήρες;

Άλλο να υπάρχει νομοθεσία κι άλλο να εφαρμόζεται. Όταν δεν εφαρμόζεται και δεν επιβάλλεται ένας νόμος, είναι ΣΑΝ να ΜΗΝ υπάρχει.

 

Για να μη παρεξηγηθώ δεν είναι το θέμα μου ότι θέλω να κάνει ο καθένας ότι του καπνίσει, άλλα να τονίσω ότι δεν τα ρυθμίζει ΚΑΝΕΙΣ αυτά πέρα απο τις καρφωτές. Κ σίγουρα αν του κάνει κάποιος καρφωτή, έχει ολόκληρη γειτονιά με παρανομίες να ανακατέψει. Επομένως κάνουν όλοι τουμπεκι κ κάνει ο καθένας ότι του καπνίσει.

είναι τόσο ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ τα πεζοδρόμια γιατι υπαρχουν ανθρωποι σαν εσας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήταν τόσο αυστηρά τα πράγματα όπως τα λέτε, γιατί είναι τόσο ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ τα πεζοδρόμια; Μπορείτε να το εξηγήσετε αυτό νομοταγείς μου φωστήρες;

Άλλο να υπάρχει νομοθεσία κι άλλο να εφαρμόζεται. Όταν δεν εφαρμόζεται και δεν επιβάλλεται ένας νόμος, είναι ΣΑΝ να ΜΗΝ υπάρχει.

 

Για να μη παρεξηγηθώ δεν είναι το θέμα μου ότι θέλω να κάνει ο καθένας ότι του καπνίσει, άλλα να τονίσω ότι δεν τα ρυθμίζει ΚΑΝΕΙΣ αυτά πέρα απο τις καρφωτές. Κ σίγουρα αν του κάνει κάποιος καρφωτή, έχει ολόκληρη γειτονιά με παρανομίες να ανακατέψει. Επομένως κάνουν όλοι τουμπεκι κ κάνει ο καθένας ότι του καπνίσει.

Ρε μαν μας δουλευεις?

Σε σπηλια ζεις τοσα χρονια?

Εαν δεν πεσει καρφωτη δε θα ασχοληθει κανεις με τα πεζοδρομια.

Βεβαια μετα οταν φανε την καρφωτη βγαινουν και φωναζουν για ρουφιανους κτλ,ενωξεχνουν οτι ειναι εξ αρχης παρανομοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστώ για τα post που κάνατε.Με βοηθήσανε πολύ.Μάλλον για μεταλλική ράμπα θα πάω με τρόπο να μην εμποδίζει ύδατα.Αν με τσιμπήσει τυχόν νομοθεσία απλά την βγάζω και όλα καλά.Δεν υπάρχει άλλη λύση και δεν θέλω να μπώ στην διαδικασία υποβιβασμού του κράσπεδου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσεχε μονο με την σίδερο κατασκευή γιατί αν πατήσει διερχόμενο αυτοκίνητο ή καποιος που κανει όπισθεν μανουβρες κλπ με άτσαλο τρόπο μπορεί να σηκωθεί ολόκληρη ή να χωθεί κάτω απο το αυτοκίνητο και να προκαλέσει ζημιές και μετα κλαφ'τα, υπάρχουν ειδικά λαστιχένια πατήματα για ράμπες.

 

Εσύ επέλεξες την χειρότερη λύση όλων, για αυτό λένε, τι ρωτάς, αφού αυτό που θέλεις αυτό θα κανεις, αλλάζει ο άνθρωπος; ΟΧΙ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσεχε μονο με την σίδερο κατασκευή γιατί αν πατήσει διερχόμενο αυτοκίνητο ή καποιος που κανει όπισθεν μανουβρες κλπ με άτσαλο τρόπο μπορεί να σηκωθεί ολόκληρη ή να χωθεί κάτω απο το αυτοκίνητο και να προκαλέσει ζημιές και μετα κλαφ'τα, υπάρχουν ειδικά λαστιχένια πατήματα για ράμπες.

 

Εσύ επέλεξες την χειρότερη λύση όλων, για αυτό λένε, τι ρωτάς, αφού αυτό που θέλεις αυτό θα κανεις, αλλάζει ο άνθρωπος; ΟΧΙ

Εντάξει εκτονώθηκες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε έχει δίκιο ο Νίκος άσχετα αν το είπε με άκομψο τρόπο.

Ίσα ίσα που τον βλέπω σωστό και πάντα να βοηθήσει με όσες γνώσεις διαθέτει όσο καιρό τον διαβάζω.

 

Με την σιδηροκατασκευή που λες βάζεις σε κίνδυνο τον κάθε περαστικό που δεν φταίει τίποτε.Και δεν τη βάζεις

στην ιδιοκτησία σου που μπορείς να πεις χώρος μου είναι ότι θέλω κάνω.Τη βάζεις στο δρόμο.

 

Εξάλου αν διαβάσεις την επικεφαλίδα του θέματός σου μπορεί να του δώσεις και δίκιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν είπα ότι έχει άδικο.Απλα μην έχοντας εικόνα είναι απαράδεκτο να βγάζεις κατ'αρχην συμπέρασμα για το ποια είναι η καλύτερη λύση.Δευτερον,βγάζει αβίαστα συμπέρασμα για το χαρακτήρα κάποιου γενικεύοντας κιόλας.Γνωμες ζήτησα έχοντας κάτι στο μυαλό μου ήδη.Διευρυνα τις γνώσεις μου,είδα όμως ότι καθαρά στην δική μου περίπτωση δεν αξίζει για διάφορους λόγους να αλαξω την αρχική μου γνωμη.Δεν είμαι υποχρεωμένος να δίνω λόγο κιόλας.Ευχαριστω πολύ αλλά μέχρι εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλαστικές ράμπες και βάλε βγάλε, και είσαι κομπλέ. Υπάρχουν αρκετές στο εμπόριο. Οι σιδεριές με στραντζαριστά κ μλκς είναι επικίνδυνες κ μια αηδία και μισή, υποχωρούν κτλ. Απλά να έχεις υπόψιν σου ότι με τις σιδερένιες μπορεί να πάθεις κι εσύ ο ίδιος τη ζημιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε τις μεταλικες ραμπες ή να υποβιβαζεις τα πεζοδρομια και ριξε ενα τσιμεντακι το οποιο θα βγαινει στο δρομο το πολυ καμμια 10εκ και τελος. Αμα κανεις καμμια βολτα στη πολη ολοι σε παρομοιες περιπτωσεις αυτο εχουν κανει και χωρις αδειες , εδω τα μισα διαμερισματα εχουν και απο κανενα χωρο επιπλεον αδηλωτο , το τσιμεντακι θα πειράξει? Οι σιδερενιες ραμπες ειναι επικινδυνες πολυ, περα απο αυτο που αναφερθηκε παραπανω πολλοι συνηθιζουν να τις βιδωνουν σε 4σημεια, πεζοδρομιο και δρομο, για να μην τις κλέψουν ή αναποδογυρισουν. Με τα χρονια ομως οι γωνιες λυγιζουν και εξεχουν προς τα πανω και υπαρχει κίνδυνος για σκισιμο ελαστικου να σκονταψει κανεις πεζος και να κοπει αν φορα ανοιχτα υποδήματα κ.α

 

Παρομοιο θεμα εχω και εγω και εριξα τσιμεντακι. Μαλιστα επειδη ειχαν σκαψει για αεριο ενα κομματι το ειχαν καταστρεψει και κοπανουσαν τα ελαστικα για να ανεβει το αυτοκινητο. Μια μερα απο μπροστα παλι εσκαβαν για υδρευση, αεριο δεν ξερω ακριβως, και του ζητησα αν τους περισσέψει καθολου τσιμεντο να το ριξουν στο κομματι της ραμπας που ειχε καταστραφει και τελικα μου το εφτιαξαν καλυτερο απο οτι ηταν πριν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πέρα από σκάψιμο στο ίδιο το πεζοδρόμιο καθώς και μια μεταλλική ράμπα τύπου απόχης με ανοίγματα η οποία να εκτείνεται πέρα από τα όρια του φρεατίου , δε βλέπω να μπορείς να κάνεις κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...