Προς το περιεχόμενο

[WATCH/GPS] Suunto Ambit 3 Sport (HR) -wiggle- ΝΕΑ ΤΙΜΗ 131€ !!!! [ΤΕΛΟΣ το μαύρο - ΑΚΥΡΑ] 195€ το μπλε


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν κάποιος το αγόρασε χθες με τα 210, ας μιλήσει με την υποστήριξη να ζητήσει συμψηφισμό με τα 131.

Ο πιο τυχερός θα είναι αυτός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εδώ ο άλλος έκοψε τιμολόγιο για παιχνίδια ps4

 

Αθάνατη Ελλάδα.

Μπορεί να έχει καφετέρια ή κάτι αντίστοιχο και να παρέχει τη δυνατότητα στους πελάτες να παίζουν.. Στο κομμωτήριο που πηγαίνω τα πιτσιρίκια έχει 2 κονσόλες..
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι μέχρι να πέσουν σε έλεγχο εφορίας, μετά θα κοπούν τα γέλια και οι εξυπνάδες...

Μιλάτε πολύ εύκολα και βγάζετε κακία χωρίς να γνωρίζετε...

Στη χώρα που δραστηριοποιούμαι μπορώ να περάσω τα πάντα στα έξοδα μου και τα βιβλία μου είναι πλήρως ελεγμένα και θεωρημένα REMOVED!

 

Μοιραζεσαι καλοπροαίρετα μια πληροφορία για όποιον πιθανόν τη χρειάζεται και πετάγονται οι REMOVED για να βγάλουν τα απωθημένα τους...

 

REMOVED!

Επεξ/σία από matrixxx
αφαιρεση απαραδεκτων προσβλητικων χαρακτηρισμων
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να είσαι Έλληνας η Ελληνάρας (μεγάλος Έλληνας;;  ) θεωρείται προσβολή;

 

Δεν μας ενδιαφέρει τι κάνεις στην χώρα που δραστηριοποιείσε, αυτό εδώ είναι Ελληνικό φόρουμ και οι περισσότεροι είναι στην Ελλάδα.

Η πληροφορία σου στην Ελλάδα είναι παράνομη και μπορεί εύκολα να παρερμηνευθεί από κάποιον επιτηδευματία  και να τον κάψεις τον άνθρωπο.

 

Άραξε λίγο,μην αρπάζεσε, χαλάρωσε, δες και εμάς τους Ελληνάρες τι χαλαροί και άνετοι που είμαστε.

Σαν Ελληνάρας λογιστής (που έχει ζήσει και δουλέψει αρκετά χρόνια στο εξωτερικό) μου δημιούργησες την τεράστια απορία σε πια χώρα δραστηριοποιείσε που έχει ακόμα θεωρημένα βιβλία και σε αφήνει και να περνάς τέτοια έξοδα;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να είσαι Έλληνας η Ελληνάρας (μεγάλος Έλληνας;;  ) θεωρείται προσβολή;

 

Δεν μας ενδιαφέρει τι κάνεις στην χώρα που δραστηριοποιείσε, αυτό εδώ είναι Ελληνικό φόρουμ και οι περισσότεροι είναι στην Ελλάδα.

Η πληροφορία σου στην Ελλάδα είναι παράνομη και μπορεί εύκολα να παρερμηνευθεί από κάποιον επιτηδευματία  και να τον κάψεις τον άνθρωπο.

 

Άραξε λίγο,μην αρπάζεσε, χαλάρωσε, δες και εμάς τους Ελληνάρες τι χαλαροί και άνετοι που είμαστε.

Σαν Ελληνάρας λογιστής (που έχει ζήσει και δουλέψει αρκετά χρόνια στο εξωτερικό) μου δημιούργησες την τεράστια απορία σε πια χώρα δραστηριοποιείσε που έχει ακόμα θεωρημένα βιβλία και σε αφήνει και να περνάς τέτοια έξοδα;

 

 

Καλά αν εσύ είσαι σοβαρός λογιστής , εγώ είμαι ελέφαντας..

Και ας έχεις και εμπερία στο διάστημα...

 

Υπάρχουν ΠΟΛΛΕΣ κατηγορίες ελεύθερων επαγγελματιών οι οποίοι είτε ως αυτοαπασχολούμενοι είτε μεσω των εταιριών τους  ασχολούνται με τον αθλητισμό (προπονητές,βοηθοί,γυμναστές,personal trainers,εκπαιδευτές θαλάσσιων και ορεινών sports,κλπ) που μπορούν να δικαιολογήσουν μια αγορά ενός επαγγελματικού ρολογιού για sports.

 

Στις υπόλοιπες βλακείες δε θα σου απαντήσω καν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αν εσύ είσαι σοβαρός λογιστής , εγώ είμαι ελέφαντας..

Και ας έχεις και εμπερία στο διάστημα...

 

Υπάρχουν ΠΟΛΛΕΣ κατηγορίες ελεύθερων επαγγελματιών οι οποίοι είτε ως αυτοαπασχολούμενοι είτε μεσω των εταιριών τους ασχολούνται με τον αθλητισμό (προπονητές,βοηθοί,γυμναστές,personal trainers,εκπαιδευτές θαλάσσιων και ορεινών sports,κλπ) που μπορούν να δικαιολογήσουν μια αγορά ενός επαγγελματικού ρολογιού για sports.

 

Στις υπόλοιπες βλακείες δε θα σου απαντήσω καν...

Συμφωνώ, αλλά έχετε ξεφτιλίσει το θέμα...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ύφος σου Looter για "Ευρωπαίος" είναι απαράδεκτο. θα μπορούσες να πεις εξαρχής κυρίως για να προστατεύσεις ότι το amazon δίνει τη δυνατότητα τιμολογίου σε επαγγελματίες. Επειδή έτσι όπως το έθεσες αφήνεις να εννοηθεί ότι από την στιγμή που παρέχει την δυνατότητα για τιμολόγιο, ο καθένας μπορεί.

 Επίσης αναφέρεις ότι στην χώρα που ζεις μπορείς να περάσεις τα πάντα στα βιβλία σου και εδώ αφήνεις πάλι να εννοηθεί ότι ακόμα κι να μην είσαι αθλητής κλπ μπορείς να δικαιολογήσεις αγορά με τιμολόγιο. Βέβαια, στη συνέχεια το επιχείρημά σου για το τιμολόγιο δεν αναφέρεται στην χώρα αλλά στο ότι μπορείς να το κάνεις αν είσαι αθλητής κλπ κάτι το οποίο είναι γνωστό.

 Το ύφος και η συμπεριφορά για εμένα είναι τα σημαντικότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αν εσύ είσαι σοβαρός λογιστής , εγώ είμαι ελέφαντας..

Και ας έχεις και εμπερία στο διάστημα...

 

Υπάρχουν ΠΟΛΛΕΣ κατηγορίες ελεύθερων επαγγελματιών οι οποίοι είτε ως αυτοαπασχολούμενοι είτε μεσω των εταιριών τους  ασχολούνται με τον αθλητισμό (προπονητές,βοηθοί,γυμναστές,personal trainers,εκπαιδευτές θαλάσσιων και ορεινών sports,κλπ) που μπορούν να δικαιολογήσουν μια αγορά ενός επαγγελματικού ρολογιού για sports.

 

Στις υπόλοιπες βλακείες δε θα σου απαντήσω καν...

Είπα εγώ ότι δεν υπάρχουν επιχειρήσεις που δεν μπορούν να δικαιολογήσουν τέτοια αγορά; Ίσα ίσα το αντίθετο, σε ρώτησα αν είσαι "επαγγελματίας αθλητής" ώστε να μπορέσεις να κάνεις τέτοια αγορά.

Για δες το Post μου

http://www.insomnia.gr/topic/659318-watchgps-suunto-ambit-3-sport-hr-wiggle-νεα-τιμη-131€-τελοσ-το-μαύρο-ακυρα-195€/?p=56063417

Τιμολόγιο σε αθλητικό ρολόι;

Είσαι επαγγελματίας αθλητής και το χρειάζεσαι για την δουλειά σου;

 

 

Σοβαρός λογιστής δεν είμαι, Ελληνάρας λογιστής είμαι σύμφωνα με τα λεγόμενα σου. Πιστεύω το ξεκαθαρίσαμε αυτό.

 

Δεν θα ασχοληθώ άλλο μαζί σου, μην μου ξανααπευθύνεις τον λόγο.

 

Στο ρεζουμέ: Με τιμολόγιο αγοράζετε ΜΟΝΟ αν έχετε επιχείρηση που μπορεί να το δικαιολογήσει και από Ευρωπαϊκή ένωση ΜΟΝΟ αφού έχετε κάνει τις νόμιμες διαδικασίες στη ΔΟΥ (έναρξη ενδοκοινωτικών συναλλαγών, Φ4, Φ5 κάθε μήνα κτλ κτλ) 

Ρωτήστε τον λογιστή σας πριν κάνετε τέτοιες αγορές.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ύφος σου Looter για "Ευρωπαίος" είναι απαράδεκτο. θα μπορούσες να πεις εξαρχής κυρίως για να προστατεύσεις ότι το amazon δίνει τη δυνατότητα τιμολογίου σε επαγγελματίες. Επειδή έτσι όπως το έθεσες αφήνεις να εννοηθεί ότι από την στιγμή που παρέχει την δυνατότητα για τιμολόγιο, ο καθένας μπορεί.

Επίσης αναφέρεις ότι στην χώρα που ζεις μπορείς να περάσεις τα πάντα στα βιβλία σου και εδώ αφήνεις πάλι να εννοηθεί ότι ακόμα κι να μην είσαι αθλητής κλπ μπορείς να δικαιολογήσεις αγορά με τιμολόγιο. Βέβαια, στη συνέχεια το επιχείρημά σου για το τιμολόγιο δεν αναφέρεται στην χώρα αλλά στο ότι μπορείς να το κάνεις αν είσαι αθλητής κλπ κάτι το οποίο είναι γνωστό.

Το ύφος και η συμπεριφορά για εμένα είναι τα σημαντικότερα.

Φίλε μου αν ο καθένας δεν καταλαβαίνει ή κάνει ότι δεν καταλαβαίνει ποσώς με απασχολεί.

 

1.

Τιμολόγιο = επαγγελματικό ΑΦΜ

Άρα το ποστ μου αναφέρεται σε επαγγελματίες

 

 

2. Εγγραφή σε Amazon με εταιρικό ΑΦΜ σημαίνει ότι το ΑΦΜ είναι ενεργό για ενδοκοινοτικές συναλλαγές. Αλλιώς δε σε αφήνει να γραφτείς.

 

3. Τα ενδοκοινοτικά τιμολόγια δηλώνονται από το λογιστή σου όπως όλα τα υπόλοιπα απλά έχουν άλλη προθεσμία εγγραφής λόγω του συστήματος VIES.

 

Έγραψα μια πληροφορία επειδή το Amazon έκανε price match για ΟΠΟΙΟΝ τη χρειάζεται και διάβασε τι απαντήσεις είχα από κάτω. Και έρχεσαι και εσυ να μου υποδείξεις πως θα έπρεπε να γράψω το αρχικό μου ποστ για να μην δεχτώ την επίθεση. Στον τύπο που το παίζει λογιστής απάντησα για το τι ισχύει στην Ελλάδα και για κατηγορίες επαγγελματιών που μπορούν να κάνουν μια τέτοια αγορά δίνοντας συγκεκριμένα παραδείγματα , πάλι για να βοηθήσω.

 

Το κλείνω εδώ , δε σωζεστε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε αδερφε τι αρλουμπες γραφεις?Ο ανθρωπος ειπε οτι σν καποιος θελει τιμολογιο πρεπει να εχει εταιρικο αφμ που να σχετιζεται με αθλητικες δραστηριοτητες η κατι τετοιο.Μετα λες ότι ολα τα τιμολόγια τα βαζεις στα εξοδα μετα λες στο ποστ σου στις 01:43 οτι καποιες κατηγοριες επιχειρησεων δικαιολογουν την αγορα και οταν σου λεει ο ανθρωπος οτι αυτο σου λεμε τοση ωρα τον βγαζεις τρελό και γραφεις ασχετα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να γράψω και εγώ κάτι που είδα : Εφόσον εγγραφεί κάποιος στο newsletter της Wiggle, μετά  απο κάποιο χρονικό διάστημα θα του έρθει ένα εκπτωτικό κουπόνι στο email του, αξίας 5£ που μπορεί να το εξαργυρώσει σε αγορές άνω των 50£ , οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί άνετα και για την αγορά του ρολογιού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...