Προς το περιεχόμενο

Αγορά ψυγείου


dolph

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

 

Είμαι στην σκέψη αγοράς νέου ψυγείου, μετά από 20+ χρόνια με ένα αθάνατο σκυλί Sharp.

Ο λόγος αλλαγής είναι κάποια χαλασμένα πλαστικά και η ανάγκη να πάμε σε κάπως μεγαλύτερο ψυγείο.

Για πλάτος στα 70 εκατοστά, και θέλουμε απλά το καλύτερο, ιδίως σε ποιότητα/διάρκεια ζωής (το αναφέρω αυτό ώστε να μην πάει η συζήτηση στο φτηνότερο από το skroutz).

 

Όποιος έχει γνώση από ψυγεία, και μπορεί να βοηθήσει (να μου «πουλήσει» δηλαδή), σας παρακαλώ!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 352
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όπως καταλαβαίνεις για αυτό "διάρκεια ζωής" δεν μπορεί κανένας να σου εγγυηθεί σε νεο ψυγείο. Μετα τα 70αρια έχουν μείνει λίγο πίσω σε τεχνολογία απο οτι τα 60αρια, πχ αν δεις στο σκρουτζ Α+++ 70αρια είναι μονο καμια 15αρια

 

Για να καταλάβεις εγώ για τον λογο αυτο αλλαξα τις διαστάσεις εντοιχισμού απο 70αρι σε 60αρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω 70άρη PITSOS no frost 1,85 μ. ψυγειοκαταψύκτη 10 χρόνια. Πριν είχα 60άρη.

 

Δεν έχω κανένα παράπονο απεναντίας είμαι πολύ ευχαριστημένος από τους χώρους και δεν είχα κανένα 

πρόβλημα λειτουργίας μέχρι σήμερα.

Τα πλαστικά του ανθεκτικά και χωρίς καμιά απώλεια.

Αν αύριο πάθαινε κάτι πάλι 70άρη θα έπαιρνα και ποτέ 60άρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο πατρικό έχουμε Gibson 22 χρόνια και δουλεύει ρολόι!!

 

Εγώ είχα Samsung 15 χρόνια και έκαψε μητρική, το έκανα δώρο και πήρα ένα απλό με 250, δεν πειράζει θα κάνουμε και οικονομία αφού δεν χωράει πολλά πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Στο πατρικό έχουμε Gibson 22 χρόνια και δουλεύει ρολόι!!

 

Εγώ είχα Samsung 15 χρόνια και έκαψε μητρική, το έκανα δώρο και πήρα ένα απλό με 250, δεν πειράζει θα κάνουμε και οικονομία αφού δεν χωράει πολλά πολλά.

 

Άρα? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιτσος 70αρι εδω και 5,5 χρονια και απόλυτα ινακοποιημενος. Βεβαια στο 1ο χρονο καηκε η αντισταση ψυξης , μαλλον ελλατωματικη, αλλαχθηκε εντος εγγύησης και εκτοτε δεν υπαρχει το παραμικρο θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εγώ θα πήγαινα σε μικρό ή μεγάλο ανάλογα τις ανάγκες μου, αν είναι να πάρω μεγάλο και να μην έχει πράματα πιο το νόημα;

 

Με το "άρα?" εννοούσα ποια μάρκα/μοντέλο. Το να πάρει μέγεθος ανάλογα με τις ανάγκες του είναι κάπως αυτονόητο. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το "άρα?" εννοούσα ποια μάρκα/μοντέλο. Το να πάρει μέγεθος ανάλογα με τις ανάγκες του είναι κάπως αυτονόητο. :P

Μοντέλο τι να προτείνω από την στιγμή που όλα σχεδόν αντέχουν 10 χρόνια;

Σε είπα το πιο φθηνό καλύτερα να του μείνουν και λεφτά.

 

Αν είχα λεφτά θα αγόραζα πάλι Samsung, ήταν αθόρυβο, παγωμένο ακόμα και στο καυτό ρετιρέ που μένουμε και έχει φάει πολύ ξύλο από τον μεγάλο, οπότε και τόσο που άντεξε πολύ ήταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το "άρα?" εννοούσα ποια μάρκα/μοντέλο. Το να πάρει μέγεθος ανάλογα με τις ανάγκες του είναι κάπως αυτονόητο. :P

Αντί να παριστάνεις τον έξυπνο γιατί δε προτεινεις εσύ ένα;

 

Whirlpool λέω εγώ ,από το '98 λειτουργεί απροβλημάτιστα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον σε αυτό θα καταλήξω: 

Bosch KGF56PI40

 

http://www.bosch-home.gr/katigories-proiontwn/psiksi/psigeiokatapsiktes/eleftheroi-psigeiokatapsiktes/KGF56PI40

 

Έχει χώρους και δείχνει ποιοτικό (υποθέτω ότι τα Bosch είναι καλά και ποιοτικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον σε αυτό θα καταλήξω: Bosch KGF56PI40

 

http://www.bosch-home.gr/katigories-proiontwn/psiksi/psigeiokatapsiktes/eleftheroi-psigeiokatapsiktes/KGF56PI40

 

Έχει χώρους και δείχνει ποιοτικό (υποθέτω ότι τα Bosch είναι καλά και ποιοτικά).

Αν κρίνω από μια κουζίνα που έχω Αστα... Μάπα το καρπούζι όπως και στα ανταλλακτικά αυτοκινήτων.

 

Παρε κάτι από Αμερική made in USA.

Αλλιώς αν βρεις made in Japan.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κρίνω από μια κουζίνα που έχω Αστα... Μάπα το καρπούζι όπως και στα ανταλλακτικά αυτοκινήτων.

 

Παρε κάτι από Αμερική made in USA.

Αλλιώς αν βρεις made in Japan.

 

Κάποια πρόταση με πλάτος μέχρι 74 εκατοστά και καθαρή χωρητικότητα άνω των 470-480 λίτρων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...