Προς το περιεχόμενο

Αγορά ψυγείου


dolph

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχουμε καμια πρόταση για ψυγειοκαταψύκτη 60 πλάτος 1.85 περίπου ύψος και γύρω στα 340 λίτρα? Τα ψάχνω πόσες μέρες αλλά δεν βγάζω άκρη. Κανα LG ή Samsung σκέφτομαι για τα 10+ χρόνια εγγύηση, χρώμα Innox ή Μαύρο. WiFi δεν με ενδιαφέρει. Χρήματα μέχρι 800 λέω, πιο πάνω τα θεωρώ πολλά. Επίσης την άποψη σας αν πιστεύετε ότι φτάνει για 2 άτομα, πολλοί λένε ότι είναι αρκετό.

Επεξ/σία από Luciddream
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθε το SMEG αλλά... μου έφαγαν 100€ οι μεταφορείς... το κατάγγειλα στον Κωτσόβολο και θα διερευνθεί το θέμα.

Τους μέτρησα 1510€(είχα δώσει 900€ προκαταβολή στο κατάστημα) λένε ΟΚ φεύγουν κ γυρίζουν σε 10΄' λέει λάθος τα χρήματα ειναι 1410, τα μετράω λέω μα πως, και τους έδωσα άλλα 100, κατάλαβα ότι με έπαιξαν, αλλά δεν ρισκάρω να φάω καμιά μαχαιριά απ'τον οποιονδήποτε για 50-100€, αλλά αν τα είχε ανάγκη ας μου έλεγε φίλε μου πεινάνε τα παιδιά μου δως μου σε παρακαλώ ένα 50αρικο, ντροπή πραγματικά.

SMEG 1.png

SMEG 2.png

Ψυχοπλακώθηκα, έχω τρομερό πονοκέφαλο μετά που έφυγαν...

 

Να πώ σαν σχόλιο, δεν νομίζω ότι αξίζει τα περίπου 2500€ σαν κατασκεύη... ντιζάιν πληρώνεις και το made in Italy, αν θα αντέξει 10+ χρόνια θα δούμε, αν ζούμε.. άντε με γειά μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Σπίθας Στο Σκοτάδι είπε

Ηρθε το SMEG αλλά... μου έφαγαν 100€ οι μεταφορείς... το κατάγγειλα στον Κωτσόβολο και θα διερευνθεί το θέμα.

Τους μέτρησα 1510€(είχα δώσει 900€ προκαταβολή στο κατάστημα) λένε ΟΚ φεύγουν κ γυρίζουν σε 10΄' λέει λάθος τα χρήματα ειναι 1410, τα μετράω λέω μα πως, και τους έδωσα άλλα 100, κατάλαβα ότι με έπαιξαν, αλλά δεν ρισκάρω να φάω καμιά μαχαιριά απ'τον οποιονδήποτε για 50-100€, αλλά αν τα είχε ανάγκη ας μου έλεγε φίλε μου πεινάνε τα παιδιά μου δως μου σε παρακαλώ ένα 50αρικο, ντροπή πραγματικά.

SMEG 1.png

SMEG 2.png

Ψυχοπλακώθηκα, έχω τρομερό πονοκέφαλο μετά που έφυγαν...

 

Να πώ σαν σχόλιο, δεν νομίζω ότι αξίζει τα περίπου 2500€ σαν κατασκεύη... ντιζάιν πληρώνεις και το made in Italy, αν θα αντέξει 10+ χρόνια θα δούμε, αν ζούμε.. άντε με γειά μου

Για αρχή, δεν είναι παράνομες οι συναλλαγές με μετρητά ύψους άνω των 500€?!!! Άντε και πες εσύ τα βρήκες, οι άλλοι που υποτίθεται εκπροσωπούν μια μεγάλη εταιρία, πως τα δέχτηκαν ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, sphinxgr είπε

Για αρχή, δεν είναι παράνομες οι συναλλαγές με μετρητά ύψους άνω των 500€?!!! Άντε και πες εσύ τα βρήκες, οι άλλοι που υποτίθεται εκπροσωπούν μια μεγάλη εταιρία, πως τα δέχτηκαν ?

προς το παρόν(μου είπε η Κωτσόβολος) οι συναλλαγές γίνονται με μετρητά!!! Δεν υπάρχει η δυνατότητα με POS... τι να σου πω αδελφέ μου, πάει το 100αρικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Σπίθας Στο Σκοτάδι είπε

προς το παρόν(μου είπε η Κωτσόβολος) οι συναλλαγές γίνονται με μετρητά!!! Δεν υπάρχει η δυνατότητα με POS... τι να σου πω αδελφέ μου, πάει το 100αρικο

Για το 100άρικο να πω, πως είναι υποχρέωση και των 2 συμβαλλόμενων μερών να τα βρουν την ίδια ώρα που γίνεται η συναλλαγή.

Τώρα εσύ λες έδωσα 1500, ο άλλος λέει 1400. Τα ενδεχόμενα λάθους σε έναν 3ο παρατηρητή είναι τα ίδια. Όσο μπορεί να έκανες εσύ λάθος, άλλο τόσο και αυτός. 

Το θέμα είναι τη στιγμή της πληρωμής να επιβεβαιώσουν και οι 2 ότι ειναι ΟΚ. Να μετρήσεις εσύ, να μετρήσει κ ο άλλος. 

Τώρα κατόπιν εορτής ο καθένας ισχυρίζεται ότι θέλει. Όσοι έχουν δουλέψει με ταμείο και πελάτες το ξέρουν πως γίνονται τέτοιες παρεξηγήσεις και χωρίς να έχει κακή πρόθεση κάποιος απο τους 2 συμβαλλόμενους .

Οπότε μην στεναχωριέσαι και ξέχνα το.

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έγραψα και στο άλλο νήμα, υποχρεωμένοι να μετρήσουν (μπροστά στον πελάτη) είναι εκείνοι που αναλαμβάνουν να εισπράξουν, στην προκειμένη οι μεταφορείς. 

Κατόπιν εορτής, και δίκιο να έχουν, το έχασαν όταν έκαναν λάθος στο μέτρημα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Σπίθας Στο Σκοτάδι είπε

Ηρθε το SMEG αλλά... μου έφαγαν 100€ οι μεταφορείς... το κατάγγειλα στον Κωτσόβολο και θα διερευνθεί το θέμα.

Τους μέτρησα 1510€(είχα δώσει 900€ προκαταβολή στο κατάστημα) λένε ΟΚ φεύγουν κ γυρίζουν σε 10΄' λέει λάθος τα χρήματα ειναι 1410, τα μετράω λέω μα πως, και τους έδωσα άλλα 100, κατάλαβα ότι με έπαιξαν, αλλά δεν ρισκάρω να φάω καμιά μαχαιριά απ'τον οποιονδήποτε για 50-100€, αλλά αν τα είχε ανάγκη ας μου έλεγε φίλε μου πεινάνε τα παιδιά μου δως μου σε παρακαλώ ένα 50αρικο, ντροπή πραγματικά.

SMEG 1.png

SMEG 2.png

Ψυχοπλακώθηκα, έχω τρομερό πονοκέφαλο μετά που έφυγαν...

 

Να πώ σαν σχόλιο, δεν νομίζω ότι αξίζει τα περίπου 2500€ σαν κατασκεύη... ντιζάιν πληρώνεις και το made in Italy, αν θα αντέξει 10+ χρόνια θα δούμε, αν ζούμε.. άντε με γειά μου

Κρίμα για τα 100€ γιατί σε δάγκωσαν για τα καλά.Επρεπε να τα μετρήσεις μπροστά τους αλλά και να τα μετρήσουν και αυτοί μπροστά σου.

Για το αν αξίζει τόσα λεφτά το ψυγείο νομίζω στο είχα πει,πληρωνεις σχέδιο.

Καλοδουλευτο να είναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Κρίμα για τα 100€ γιατί σε δάγκωσαν για τα καλά.Επρεπε να τα μετρήσεις μπροστά τους αλλά και να τα μετρήσουν και αυτοί μπροστά σου.

Για το αν αξίζει τόσα λεφτά το ψυγείο νομίζω στο είχα πει,πληρωνεις σχέδιο.

Καλοδουλευτο να είναι 

Το αφεντικό μου είναι 76 ετών και έχει μεγάλη εμπειρία σε συναλλαγές ξέρεις τι μου είπε, ότι ό,τι έγινε έγινε ας πώ ότι τους έδωσα μπουρμπουάρ 50€/καθενός και να μην το σκέφτομαι, πέρασε αυτό.

Η αλήθεια είναι πως αιφνιδιάστηκα όταν ξαναγύρισαν μπούκαραν μέσα και έμεινα λέω τι έγινε τώρα; μου λένε λάθος τα λεφτά κατάλαβα όταν τα μέτρησα ότι με κοροιδευαν αλλά είμαι ένας ήταν δύο εκεί δεν ξέρεις τι γίνεται, δεν ρισκάρω να φάω καμιά μαχαιριά για 100 ευρώ. Ίσως υπερβάλλω αλλά κάθε μέρα στις ειδήσεις τόσα βλέπουμε

 

Ναι νομίζω ότι τα περίπου 2.500€ είναι το ντιζάιν, η βαφή που είναι τρο-με-ρή και το made in Italy, αν κατασκευαζόταν πχ στην Τουρκία θα έκανε πχ 1.600-1800... σαν μοτέρ δεν ξέρω τι λέει, μου είπαν κάποιοι ότι ειναι αρκετά αξιόπιστο ο χρόνος θα δείξει.

Ευχαριστώ

Επεξ/σία από Σπίθας Στο Σκοτάδι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...