Προς το περιεχόμενο

Αποριες σχετικα με paypal


spirosR7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σε ολους. Θελω να μαθω γενικα μερικα πραγματα για το paypal καθως μου φαινεται χρησιμο και θελω να φτιαξω ενα.

 

Ειναι ασφαλες να αγοραζεις κατι με paypal πχ. Αγοραζω κατι online αν πεσω θυμα απατης μπορει να μου αδειασουν χρεωστικη/πιστωτικη?

 

Εγω εχω λογαριασμο σε τραπεζα με χρεωστικη καρτα debit αν θελω μπορω να ανοιξω νεο λογαριασμο στο ονομα μου παλι και να βαλω εκει λιγα χρηματα για online αγορες με paypalγια να μη χρησιμοποιω τον κυριο λογαριασμο μου για διαφορους λογους...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα,

 

Χρησιμοποιω paypal εδω και 5 χρονια και τα 2 τελευταια, ολες μου οι μηνιαιες πληρωμες δουλειας γινονται μεσω αυτης. (Αρκετα συνηθες για εταιριες εξωτερικου). Στην αρχη ενιωθα λιγο αβολα να εχω ολο μου το εισοδημα στην paypal και συνηθως εφερνα τα χρηματα κατευθειαν Ελλαδα. Με τον καιρο ομως καταλαβα πως ειναι ευκολα το πιο ασφαλες περιβαλλον στον κοσμο. Απιστευτη αναλυτικοτητα και γραπτες αποδειξεις του τι γινεται με τα χρηματα σου. Αμμεση εξυπηρετηση και πανω απ'ολα εννημερωση.

 

Ευκολια να αγοραζεις μεσω αυτης σχεδον απο παντου και τοπ καλυψη σε περιπτωση που κατι παει στραβα. (Π.χ. αν δεν παραλαβεις καποιο προιον, κανεις μια αιτηση 2 λεπτων και αναλαμβανουν αυτοι τα υπολοιπα.) Aυτο που λες να σου αδειασουν την πιστωτικη, απλα δεν γινεται. Γενικα το θεωρω πολυ πιο ασφαλες απο καθε κοινη τραπεζα που εχουμε εδω. Στα συν ειναι οτι τα χρηματα σου βρισκονται στην ουσια εξω, σε αλλο νομισμα (αν το θες)

 

Ναι μπορεις να ανοιξεις νεο λογαριασμο και να τον συνδεσεις εκει αν φοβασαι, αλλα δεν ξερω κατα ποσο δικαιουτε καποιος να ανοιξει νεο id στις ελληνικες τραπεζες με τα capital controls.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σε ολους. Θελω να μαθω γενικα μερικα πραγματα για το paypal καθως μου φαινεται χρησιμο και θελω να φτιαξω ενα.

 

Ειναι ασφαλες να αγοραζεις κατι με paypal πχ. Αγοραζω κατι online αν πεσω θυμα απατης μπορει να μου αδειασουν χρεωστικη/πιστωτικη?

 

Εγω εχω λογαριασμο σε τραπεζα με χρεωστικη καρτα debit αν θελω μπορω να ανοιξω νεο λογαριασμο στο ονομα μου παλι και να βαλω εκει λιγα χρηματα για online αγορες με paypalγια να μη χρησιμοποιω τον κυριο λογαριασμο μου για διαφορους λογους...?

Να ξέρεις η paypal είναι από τα ποιο ασφαλής site πληρωμών όσο για το αν πέσεις θύμα απάτης η αν πάρεις κάτι και δεν σου έρθει απλά κάνεις ένας dispute αρκεί βέβαια να έχεις και αποδείξεις γενικά εγώ χρησιμοποιώ πολύ την paypal στης online αγορές μου έχει αναλυτικές λεπτομέρειες σε κάθε συναλλαγή που κάνεις όσο για το αν σου αδειάσουν την χρεωστική/πιστωτική δεν υπάρχει καμία περίπτωση και λογαριασμό όψεως μπορείς να ανοίξεις στην ίδια τράπεζα που είσαι θα είσαι εντάξει και με τα capital controls γιατί έχεις είδη id πελάτη οπότε μην σκας για τίποτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.insomnia.gr/topic/165639-paypal/

 

Καλό διάβασμα.

Μα δεν χρειάζεται διάβασμα αν έχει πιστή ότι η συναλλαγές του θα είναι ασφαλείς όλα κομπλέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν χρειάζεται διάβασμα αν έχει πιστή ότι η συναλλαγές του θα είναι ασφαλείς όλα κομπλέ

"Καλημερα σε ολους. Θελω να μαθω γενικα μερικα πραγματα για το paypal καθως μου φαινεται χρησιμο και θελω να φτιαξω ενα."

 

Αν αρχίζει έτσι το θέμα συνήθως του εύχεσαι "καλό διάβασμα" (με αγάπη φυσικά, χωρίς ίχνος ειρωνείας)

Συν ότι εδώ δεν είναι στη σωστή ενότητα. Υπάρχει ειδικό θέμα για το Paypal. Εκεί θα βρει περισσότερες πληροφορίες. Για αυτό και το κατεύθυνα εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφτιαξα λογαριασμο paypal και εβαλα τη καρτα μου. Ο λογαριασμος ενεργοποιηθηκε μεσω εμαιλ. Μου λεει να κανω verify the card. Στην αγγλια που ψωνιζα απο ebay στο paypal δεν ειχα κανει verify αλλα μπορουσα να ψωνιζω ειναι απαραιτητο η οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...