Προς το περιεχόμενο

Αγορά Bitcoin. Πως γίνεται?


yiankap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω bitcoin για να πληρώσω συνδρομή vPN

 

1. Πώς γίνεται - Υπάρχει κάποιος οδηγός?

 

2. Ποια site προτείνετε?

 

3. Κάπου διάβασα ότι με το bitcoin υπάρχει η δυνατότητα σχετικής ανωνυμίας πως γίνεται αυτό? Δεν θέλω και πολλά στοιχεία μου να διαρρέουν στο internet. 

 

4. Μπορεί κάποιος να αγοράσει και μικρά ποσά π.χ. 10-12 € (ενδιαφέρομαι να δοκιμάσω πρώτα μια υπηρεσία VPN, οπότε θα πληρώσω στην αρχή μια συνδρομή μήνα και αν μου κάνει προχωράω σε μεγαλύτερης διαρκειας συνδρομή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω bitcoin για να πληρώσω συνδρομή vPN

 

1. Πώς γίνεται - Υπάρχει κάποιος οδηγός?

 

2. Ποια site προτείνετε?

 

3. Κάπου διάβασα ότι με το bitcoin υπάρχει η δυνατότητα σχετικής ανωνυμίας πως γίνεται αυτό? Δεν θέλω και πολλά στοιχεία μου να διαρρέουν στο internet. 

 

4. Μπορεί κάποιος να αγοράσει και μικρά ποσά π.χ. 10-12 € (ενδιαφέρομαι να δοκιμάσω πρώτα μια υπηρεσία VPN, οπότε θα πληρώσω στην αρχή μια συνδρομή μήνα και αν μου κάνει προχωράω σε μεγαλύτερης διαρκειας συνδρομή)

 

 

αν θέλεις να αγοράσεις ανώνυμα θα πρέπει να  το κάνεις μέσω κάποιου bitcoin atm. Υπάρχει ένα στο κουκάκι για Αθήνα και ένα στο χαλάνδρι. 

Η αγορά από atm είναι πάντα ανώνυμη. Το μόνο που πρέπει να έχεις είναι και ένα wallet στο κινητό σου για να μεταφέρεις τα bitcoin σου εκεί και μετά για να μπορείς να πληρώσιες ότι θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ανώνυμα μονο αν σου πουλήσει κάποιος χέρι με χέρι η αν αγοράσεις από το localbitcoins.

 

https://localbitcoins.com/

 

για κανονική αγορά μπορείς να κάνεις με πιστωτική μέσω coinbase αλλά με μεγάλα fee η με μεταφορά χρημάτων μέσω sepa σε κάποιο ανταλλακτήριο όπως το kraken

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...