Προς το περιεχόμενο

Νέο OnePlus 5T με 6,01” AMOLED οθόνη 18:9 και τιμή από €499


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι αλλα δεν αλλάζει το γεγονός ότι είναι για τα πανηγύρια 

ανάπηρο λειτουργικό σε συσκευές που σε έξι μήνες χρήσης το πολύ σέρνονται και χάνουν σχεδόν αμέσως 20-30% της αξίας τους.

και δεν flamάρω εδώ είναι τα επιχειρήματα μου 

Έχω το OnePlus 1 (!) και η ταχύτητά του και το smoothness από την καθημερινή εμπειρία χρήσης δεν υπάρχουν!

Μοναδικό μειονέκτημα η κακή του κάμερα, αλλά μην ξεχνάμε, μιλάμε για το OPO 1!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 174
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάπου τα έχεις μπερδέψει. Το ΕIS είναι το digital stabilization.

 

Είναι καθαρά λειτουργία software, λειτουργεί μόνο σε βίντεo και πάντα υπάρχει κάποια μείωση της ποιότητας της εικόνας.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Image_stabilization#Digital_image_stabilization

 

Έχω παραθέσει ήδη στο προηγούμενο πόστ την εξήγηση του τεχνικού της κάμερας του Pixel και πολύ ορθά πρόσθεσαν το ΟΙS στο Pixel2.

Ναι έχεις δίκιο. Το mechanical stabilization ειναι ο σςνσορας

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο κινητο, απο οτι φαινεται εφτιαξαν λιγο την οθονη που δεν ειχε καθολου καλο contrast και brightness, συνεχιζουν ομως να μας πικραινουν με το OIS! Ουσιαστηκα σου λενε αμα βγεις βραδακι και θελεις να βγαλεις φωτογραφια σαν ανθρωπος απλα δεν. Λογικα το αφησαν για το 6, και ειναι λογικο. Το 6 να μου το θυμηθείτε θα πουλησει παρα πολυ καλα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει να έχει windows smartphone;

ANETA! Παιζει ομως και κανα blackberry 957 ετσι για τον χαβαλε!

Γνωρίζει κανείς πόσες μέρες χρειάζεται η αποστολή?

κοντα 3 εργασιμες ημερες απο το official site τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....καλα ορισμενοι ειναι εντελώς τραγικοί....Τρεις μέρες φαντάζει τρομερά αισιόδοξο σενάριο..επίσης πλησιάζουν κ γιορτές (αλλά κ ακραία καιρικά φαινόμενα) με ότι αυτό συνεπάγεται για τις μεταφορές.

Λογικά θα ερθει κ αυτό απο Πολωνία (όπως κ τα προηγούμενα)...5-7 μέρες σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλες ειναι οι 5-7 μερες; Εγω απο Ελληνικο καταστημα παρηγγειλα ενα NUC7i3 και μου ειπαν 4 με 10 εργασιμες και 50 ευρω προκαταβολη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια ακριβώς κάνει και το windows και όλα τα αλλα κινητά. Η μοναδική διαφορα είναι ότι μόλις ακούεται για Κίνα είναι κακό. Αν τα δεδομένα σου τα παίρνει η NSA είναι όλα ok. Εδώ βρήκανε ρόυτερς που πουλιούνται στην Αμερική με spyware λογισμικό της NSA πάνω. Άσε μας με τις μπούρδες, όλοι κλέβουν τα δεδομένα μας εδώ και χρονια. Δεν χρειάζεται καμια Κινεζικη κυβέρνηση κτλ μια OnePlus για να συλλέξει δεδομένα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OIS vs EIS για οσους δεν εχουν ΙΔΕΑ τι λενε (οτι ειναι καλυτερο το EIS οπως διαβασα).

 

https://petapixel.com/2016/10/11/google-explains-pixel-doesnt-optical-image-stabilization/

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...