Προς το περιεχόμενο

Άδεια παραμονής για το σύντροφό μου


Faioula10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας, είμαι Ελληνίδα υπήκοος και σε λίγες ημέρες θα αποκτησω το πρώτο μου παιδάκι με τον αλλοδαπό σύντροφό μου (Αλβανός υπήκοος), δεν είμαστε παντρεμένοι γιατί δεν μπορούσαμε να προχωρήσουμε σε γάμο λόγω των χαρτιών του, γνωρίζει κανείς αν μπορεί να πάρει άδεια παραμονής μέσω του παιδιού; Το παιδί θα αναγνωριστεί φυσικά με συμβολαιογραφική πράξη.. ευχαριστώ πολυυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γραφτηκες στο φορουμ για να ρωτησεις κατι που μπορεις να μαθεις με ενα google search η ενα-δυο τηλεφωνα σε δημ.υπηρεσιες...

 

Ασχέτως αν είναι troll ή όχι η ερώτηση, το 80% των ερωτήσεων που γίνονται στο φόρουμ, απαντώνται πολύ εύκολα μέσω google search, οπότε το σχόλιό σου είναι ολίγον τι άτοπο...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γραφτηκες στο φορουμ για να ρωτησεις κατι που μπορεις να μαθεις με ενα google search η ενα-δυο τηλεφωνα σε δημ.υπηρεσιες...

Η εισαι ανοητη-ος

 

Αν κι εγώ "στραβώνω" με ερωτήσεις του στυλ "ρε παιδιά πως ανοίγω λογαριασμό στην Εθνική", όπου σαφώς είναι πιο απλό και σίγουρο να ρωτήσεις στην...Εθνική, δεν παύει τα φόρουμ να υπάρχουν για...ερωτήσεις (ιδανικά για κάτι που δεν βρίσκεις εύκολα μόνος σου).

Τώρα για το "ενα-δυο τηλεφωνα σε δημ.υπηρεσιες" δοκίμασέ το και μετά πες μας. Όχι το πιο εύκολο πράγμα η (τηλεφωνική) επικοινωνία με το δημόσιο. Δεν ξέρω αν έπεσα στην περίπτωση αλλά 1-2 φορές που χρειάστηκα ήταν πρόκληση ακόμα και το να απαντήσει κάποιος στο τηλέφωνο

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 δεν μπορούσαμε να προχωρήσουμε σε γάμο λόγω των χαρτιών του, γνωρίζει κανείς αν μπορεί να πάρει άδεια παραμονής μέσω του παιδιού;

Δεν μπορουσατε να προχωρησετε σε εγκυρη πραξη πραξη γαμου γιατι βρισκεται στη χωρα παρανομα, δεν δινεις την εντυπωση οτι το εχεις συνειδητοποιησεις αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας, είμαι Ελληνίδα υπήκοος και σε λίγες ημέρες θα αποκτησω το πρώτο μου παιδάκι με τον αλλοδαπό σύντροφό μου (Αλβανός υπήκοος), δεν είμαστε παντρεμένοι γιατί δεν μπορούσαμε να προχωρήσουμε σε γάμο λόγω των χαρτιών του, γνωρίζει κανείς αν μπορεί να πάρει άδεια παραμονής μέσω του παιδιού; Το παιδί θα αναγνωριστεί φυσικά με συμβολαιογραφική πράξη.. ευχαριστώ πολυυ

πρόκειται για τρολλάρισμα φυσικά,

όταν λέει ότι

την ίδια στιγμή που δεν μπορεί να προχωρήσει σε γάμο ...'λόγω των χαρτιών του'

λόγω των ίδιων χαρτιών υποτίθεται ότι θα μπορεί και να αναγνωρίσει παιδί και να κινήσει διαδικασίες άδειας παραμονής

 

δράκος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...