Προς το περιεχόμενο

Εθνική ομάδα μπάσκετ


Getta Robo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, godfather0991 είπε

Πολλά παίζουν για αυτό μόνο νίκες πρέπει να κάνουμε. 

Αλλά ξαναλέω καθίστε να νικήσουμε αύριο...

Έπρεπε να πηγαίναμε με 3-0 στον δεύτερο γύρο. Αφού υπάρχει η Αμερική έχεις κατά 99% ήττα, εμείς κάναμε ήδη άλλη μία, αυτό είναι το πρόβλημα. Δεν εξαρτάται από εμάς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, skiabox είπε

Όταν το τρίποντο είναι κάτι σαν πυρηνική φυσική για εμάς :

https://www.eurohoops.net/el/fibawc-el/928881/ethniki-omada-chiroteri-apo-tis-mises-omades-sta-triponta-pinakas/

Ελεύθερα τα περισσότερα κιόλας να μην ξεχνιόμαστε...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν είμαι προπονητής αλλά δεν θα έπρεπε με 3 παίκτες να κλείνουν στον Αντέτο οι υπόλοιποι να κάνουν όργια;

Μιλάω και για τους Bucks με τους Raptors στα play-offs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

Έπρεπε να πηγαίναμε με 3-0 στον δεύτερο γύρο. Αφού υπάρχει η Αμερική έχεις κατά 99% ήττα, εμείς κάναμε ήδη άλλη μία, αυτό είναι το πρόβλημα. Δεν εξαρτάται από εμάς..

Εγώ το λέω με την έννοια ότι και αύριο παίζει να χάσουμε οπότε καληνύχτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, godfather0991 είπε

Ελεύθερα τα περισσότερα κιόλας να μην ξεχνιόμαστε...

Εμένα με τρώει να μάθω το λόγο από επαγγελματία προπονητή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας φτάσουμε στον 2ο όμιλο και βγάζουμε τα κομπιουτεράκια μας τότε!

Φαντάζομαι μετά το aftermath  του αγώνα με τη Βραζιλία θα ανοίξει το rotation σχετικά αύριο και θα παίξει ο Λαρεντζάκης τουλάχιστον.

Είμαστε το ανέκδοτο του καλοκαιριού, ομάδα που πάει για μετάλλιο κατεβαίνει με 2 guard και προπονητή που έπεσε στην ομάδα με αλεξίπτωτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Σλούκας να παίζει την μπάλα μόνος του και να γυρνάει γύρω γύρω για 10 δευτερόλεπτα τι δείγμα είναι παιδιά;

Δεν το έχω ξαναδεί σε αγώνα μπάσκετ για αυτό ρωτάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, godfather0991 είπε

Ελεύθερα τα περισσότερα κιόλας να μην ξεχνιόμαστε...

Μας εχουν εμπιστοσυνη.

 

1 λεπτό πριν, skiabox είπε

Ο Σλούκας να παίζει την μπάλα μόνος του και να γυρνάει γύρω γύρω για 10 δευτερόλεπτα τι δείγμα είναι παιδιά;

Δεν το έχω ξαναδεί σε αγώνα μπάσκετ για αυτό ρωτάω.

Δειγμα απελπισιας.

Ευτυχως αρκετες φορες εβρισκε τον Πριντεζη και γλυτωναμε τα χειροτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, skiabox είπε

Ο Σλούκας να παίζει την μπάλα μόνος του και να γυρνάει γύρω γύρω για 10 δευτερόλεπτα τι δείγμα είναι παιδιά;

Δεν το έχω ξαναδεί σε αγώνα μπάσκετ για αυτό ρωτάω.

Πάρα πολλοί γκαρντ το κάνουν αυτό. Π.χ. το έκανε συνέχεια ο Χατζηβρέττας και φώναζε όλη η κερκίδα στο ΟΑΚΑ. Και λέω ρε παιδια λέτε να μην έχει πράσινο φως από το Ζέλικο; Θα τον κάθιζε στον πάγκο για πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη διαβαζω για νικη με διαφορα επι της Τουρκιας( οκ τιποτα δεν ειναι απιθανο) , οποιος ειδε το ματς με τους Αμερικανους πρεπει να φοβηθηκε. 

Ναι στο τελος τα εκαναν πανω τους οι Τουρκοι με 0/4 βολες αλλα ως τοτε ο Σαριτσα τους ειχε δεσει κομπο τους Αμερικανους με κατι ζωνες 2-1-2. Κατι αντιστοιχο με εμας και με δεδομενη την αστοχια μας απο την περιφερεια θα μας κανει να πνιγουμε και να μην ξερουμε τι να κανουμε την μπαλα. Οπωσδηποτε πρεπει να παιξουμε με πιο κοντο σχημα και οπως ελεγε και ο αγγλος σπικερ χτες "they have to run the ball". 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, james9tito είπε

Επειδη διαβαζω για νικη με διαφορα επι της Τουρκιας( οκ τιποτα δεν ειναι απιθανο) , οποιος ειδε το ματς με τους Αμερικανους πρεπει να φοβηθηκε. 

Ναι στο τελος τα εκαναν πανω τους οι Τουρκοι με 0/4 βολες αλλα ως τοτε ο Σαριτσα τους ειχε δεσει κομπο τους Αμερικανους με κατι ζωνες 2-1-2. Κατι αντιστοιχο με εμας και με δεδομενη την αστοχια μας απο την περιφερεια θα μας κανει να πνιγουμε και να μην ξερουμε τι να κανουμε την μπαλα. Οπωσδηποτε πρεπει να παιξουμε με πιο κοντο σχημα και οπως ελεγε και ο αγγλος σπικερ χτες "they have to run the ball". 

Άλλο ένα comment που πρέπει να γίνει pinned.

Τώρα κι εσύ..  Ζώνες, ζον πρες, στρατηγικές και πράσειν άλογα (βέβαια πράσινα άλογα ταιριάζει καλύτερα......).

Τουρνουά με 2 guard! Επανάσταση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, όταν 2-3 παίχτες κλείνουν τον παίχτη σου και εσύ ως ομάδα δε βρισκεις το δρόμο για το καλάθι ειναι δείγμα κακής τακτικής.

Με τη Βραζιλία ειχαμε τη μαγικη εικονα του 1ου ημιχρονου που έμπαιναν όλα τα σουτ απ τη περιφέρεια. Δεν μπαίναμε ούτε για πλάκα στη ρακέτα. Αυτό απο μόνο του ηταν αρκετό για να καταλάβει κανείς οτι πάμε για σίγουρη ήττα.

Οπως ειπε και ο Σλούκας, ξέρουν πως παίζουμε. Ναι το ξέρουν. Ολη η γη τo ήξερε απο πριν. Η μπάλα στον Γιάννη για να κάνει τα μαγικά του. Τι κάνει το τεχνικο τιμ για να το διορθώσει αυτό;

Ως μονάδες ειμαστε σαφως καλύτεροι απο τους Βραζιλιάνους. Ως ομάδα όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...