Προς το περιεχόμενο

Black Friday απογοήτευση


katina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και αφού ξεσκιστήκαμε στις αγορές στα φετινά BF κύριοι, πάμε τώρα να πληρώσουμε:

-Tελευταία δόση εφορίας μέχρι 30/11

-3 δόση Ένφια μέχρι 30/11

-Κινητό + Σταθερό μέχρι 07/12

-Ευδαπ μέχρι 01/12

-Δόσεις καρτών μέχρι 01/12

-Ασφάλεια αυτοκινήτου μέχρι 06/12

-Κοινόχρηστα

-Και ότι άλλο προκύψει

:o :o :D :D

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νόμιζα ότι αναφερόσουν στο Edge, my bad. Πάντως δεν ξέρω, τώρα που το ξεκαθάρισες, αν θα έδινα τα επιπλέον 180 ευρώ απο το honor 8 για το S7 διότι είχα την εντύπωση ότι επρόκειτο για το Edge. Σωστά βρίσκεσαι σε δίλημμα λοιπόν και γώ θα βρισκόμουν. :)

 

Σαφώς...αυτά τα 180€ είναι μια ολοκαίνουρια ταμπλέτα Teclast T10 (αν ισχύει ακόμη το κουπόνι που είχα δει)

 

Μέρος του διλήμματος, βέβαια, είναι ότι ακόμη έχω το Honor 8 καινούριο, καθότι λόγω περιστάσεων δεν το χρησιμοποίησα, κι αν δεν το δώσω τώρα, το "αρραβωνιάζομαι" για 2-3 χρονάκια σίγουρα (4 χρόνια κράτησα το THL T5S των 120€ και μόλις τη Δευτέρα έπαψε να φορτίζει - πρόβλημα στην υποδοχή MicroUSB - και τη βγάζω με Samsung Dumbphone έκτοτε)...

 

...οπότε το "όνειρο" ενός καλού "φωτογραφικού κινητού", αναβάλλεται μέχρι νεωτέρας...

 

Με ξενερώνει βέβαια και η Μονή ΣΙΜ του S7, αλλά όλα σχεδόν τα καλά κινητά - οι εκδόσεις που φέρνουν τα μεγαλυτερα καταστήματα τουλάχιστον - έρχονται με μία σιμ...

...μήπως φοβούνται τα παράπονα σχετι΄κα με την αυτονομία αν προωθήσουν περισσότερο τα δίκαρτα; Δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφώς...αυτά τα 180€ είναι μια ολοκαίνουρια ταμπλέτα Teclast T10 (αν ισχύει ακόμη το κουπόνι που είχα δει)

 

Μέρος του διλήμματος, βέβαια, είναι ότι ακόμη έχω το Honor 8 καινούριο, καθότι λόγω περιστάσεων δεν το χρησιμοποίησα, κι αν δεν το δώσω τώρα, το "αρραβωνιάζομαι" για 2-3 χρονάκια σίγουρα (4 χρόνια κράτησα το THL T5S των 120€ και μόλις τη Δευτέρα έπαψε να φορτίσει - πρόβλημα στην υποδοχή MicroUSB - και τη βγάζω με Samsung Dumbphone έκτοτε)...

 

...οπότε το "όνειρο" ενός καλού "φωτογραφικού κινητού", αναβάλλεται μέχρι νεωτέρας...

 

Με ξενερώνει βέβαια και η Μονή ΣΙΜ του S7, αλλά όλα σχεδόν τα καλά κινητά - οι εκδόσεις που φέρνουν τα μεγαλυτερα καταστήματα τουλάχιστον - έρχονται με μία σιμ...

...μήπως φοβούνται τα παράπονα σχετι΄κα με την αυτονομία αν προωθήσουν περισσότερα τα δίκαρτα; Δεν ξέρω.

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα φίλε. Πάντως όπως έγραψα και πρίν το κινητό έχει καταπληκτική κάμερα, μέ έχει βγάλει ασπροπρόσωπο πολλές φορές και το έχω λατρέψει. Αλλά για το απλό S7 θα δυσκολευόμουν και εγώ που αλλάζω συνεχώς κινητά. Κάνε αυτό που επιθυμείς, σε αυτές τις περιπτώσεις μιλάει η καρδιά και όχι το μυαλό! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Με ξενερώνει βέβαια και η Μονή ΣΙΜ του S7, αλλά όλα σχεδόν τα καλά κινητά - οι εκδόσεις που φέρνουν τα μεγαλυτερα καταστήματα τουλάχιστον - έρχονται με μία σιμ...

...μήπως φοβούνται τα παράπονα σχετι΄κα με την αυτονομία αν προωθήσουν περισσότερο τα δίκαρτα; Δεν ξέρω.

Οχι απλα τους καθεται καλυτερα να αγορασεις δευτερη συσκευη.Το ιδιο και στους παροχους για να μην συνδυαζεις προσφορες απο 2 εταιριες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αφού ξεσκιστήκαμε στις αγορές στα φετινά BF κύριοι, πάμε τώρα να πληρώσουμε:

-Tελευταία δόση εφορίας μέχρι 30/11

-3 δόση Ένφια μέχρι 30/11

-Κινητό + Σταθερό μέχρι 07/12

-Ευδαπ μέχρι 01/12

-Δόσεις καρτών μέχρι 01/12

-Ασφάλεια αυτοκινήτου μέχρι 06/12

-Κοινόχρηστα

-Και ότι άλλο προκύψει

:o :o :D :D

τελη κυκλοφοριας... :shock: :shock: :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν δημιουργούνται τόσες προσδοκίες είναι βέβαιο οτι θα διαψευστούν.

αφενός γιατί ο καταναλωτής περιμένει τρελά πράγματα και ακόμα και συμπαθητικές εκπτώσεις του φαίνονται λίγες,

αφετέρου γιατί ο έμπορος θα σπεύσει να κεφαλαιοποιήσει τη μαζεμένη ρευστότητα και καταναλωτική μανία.

 

όταν εδώ μέσα στο φόρουμ, 3 και 4 εβδομάδες πριν, σου έλεγαν μην πάρεις την ταδε ΠΟΛΥ καλή προσφορά γιατί στο BF θα έχει σίγουρα καλύτερες, καταλάβαινες οτι είχαμε μπει σε συνθήκες μαζικής παραίσθησης/αμοκ (κάτι σαν το χρηματιστήριο/τζόγο) που μετά βεβαιότητας καταλήγουν σε απογοήτευση.

 

το μόνο αισιόδοξο που βλέπω είναι οτι πολλοί κατάφεραν να συγκρατήσουν την καταναλωτική τους μανία και να δουν τις τιμές  και τις ανάγκες τους σε πραγματική βάση.

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα παραγγελία 3(!) laptop από φιλαράκια για browsing και απλή χρήση. Όσο κι αν προσπάθησα να βρω κάτι στα 250€ δεν τα κατάφερα.

Κι εγώ αυτό έψαχνα ...

Μάλλον Χριστούγεννα να είμαστε καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βγηκε πραγματικα τιποτα σε εξαιρετικη τιμη ας πουμε.Εγω προσωπικα κοιτουσα φθηνα smartphone,λαπτοπ,δισκους ssd,ιιισως και καποια ηλεκτρικη κουζινα.Και οπως ολοι μικρογκατζετακια.Σημερα ημουν ολη μερα πανω απο το pc και βγηκα και μια βολτα(αργα το παραδεχομαι) σε 2-3 αλυσιδες,και ενω ειχα διαθεση να παρω κατι δεν υπηρχε τιποτα απολυτως να αξιζει..

 

Το χω ριξει στις αγγελιες αλλα συγχυζομαι οταν βλεπω μεταχειρισμενα ακριβοτερα απο τα καινουρια :(

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...