Προς το περιεχόμενο

Dell Inspiron 5570


Cyberdemon87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάλλον θέλει να πει ότι ανάβει μονο αν εχει hdd

 

Εκτός από το να τον ανοίξεις (δεν το συνιστώ), control panel δεν έχουν τα windows; Η από το bios, εκεί θα τσεκάρεις σίγουρα τι cpu εχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Λοιπόν, το device manager λέει πως το laptop φοράει τον SK hynix sc311 sata 256gb.

 

Επίσης, για AMD gpu δείχνει την AMD Radeon R7 M460 και για ενσωματωμένη την Intel UHD Graphics 620.

Η R7 M460 είναι η 530 στην ουσία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα ssd δεν έχει m2, οκ

Για την κάρτα τώρα, χαιρετισματα, ίσως να μην είναι ακριβώς η ιδια...

Σκεφτομα να το "χτυπήσω", μάλλον αυτό με τον 1tb σκληρό

 

Έμαθες τπτ για την εγγυηση; 12 ή 24;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα ssd δεν έχει m2, οκ

Για την κάρτα τώρα, χαιρετισματα, ίσως να μην είναι ακριβώς η ιδια...

Σκεφτομα να το "χτυπήσω", μάλλον αυτό με τον 1tb σκληρό

 

Έμαθες τπτ για την εγγυηση; 12 ή 24;

Τώρα είδα αυτό το thread. Ο ssd είναι ο sc311 και είναι m.2.  Το μηχανάκι έχει κενή θέση για 2ο δίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπέρα,

 

Αγόρασα το συκγκεκριμένο laptop χτες σε προσφορά από το afasia.gr και το παρέλαβα σήμερα:

 

http://www.afasia.gr/technologia/laptops-amp-axesouar/notebook-dell-inspiron-15-6-5570-i5-8th-generation-256gb-8gb-black-52766.html

 

Τι παίζει με τον επεξεργαστή;

Το CPU-Z μου δείχνει πως φοράει τον i7 8550u και όχι τον i5 8250U.

 

Επειδή από ότι κατάλαβα το συγκεκριμένο laptop το χτυπήσαν αρκέτοι από εδώ, ας γράψουν τις εντυπώσεις τους.

Η δική μου έως τώρα είναι πολύ θετική, σκέφτομαι όμως να κάνω κάνα format για να φύγουν τα 10 γιατί δεν τα γουστάρω.

Ένα κακό πάντως είναι πως πάνω στην κατασκευή δεν έχει λαμπάκια, (power, δισκο, κλπ)

.Πατας τον συνδιασμο fn+ H και το λαμπακι της φορτισης λειτουργει σαν λαμπακι για το σκληρo ,αν εχει λαμπακι φορτισης το συγκεκριμενο που λογικα θα εχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πήραν τηλέφωνο από το afasia.gr και μου λένε ότι θα χρειαστούν το service tag s/n κτλ της συσκευασίας, γιατί λένε έχουν μια υποψία ότι μπορεί να είναι κλεμμένη παρτίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηραν τηλ σημερα, να επιστραφει στο μαγαζι με δικα τους εξοδα γιατι εχει δηλωθει κλεμμενο, και μετα θα μου επιστρεψουν το ποσο

ζητησα αντικατασταση με ιδιο και  μου λενε δε γινεται, εν το μεταξυ, το laptop το εχει φοιτητρια που ταξιδευει.

 

μηπως να παμε ολοι μαζι στη DELL, η αφασιακη αντιμετωπιση τυπου, "φερτο πισω και παρε τα λεφτα και ολα καλα" δεν αρκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηραν τηλ σημερα, να επιστραφει στο μαγαζι με δικα τους εξοδα γιατι εχει δηλωθει κλεμμενο, και μετα θα μου επιστρεψουν το ποσο

ζητησα αντικατασταση με ιδιο και  μου λενε δε γινεται, εν το μεταξυ, το laptop το εχει φοιτητρια που ταξιδευει.

 

μηπως να παμε ολοι μαζι στη DELL, η αφασιακη αντιμετωπιση τυπου, "φερτο πισω και παρε τα λεφτα και ολα καλα" δεν αρκει

Ναι, με ξανα πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν, να το στειλω πισω με δικα τους εξοδα και θα μου επιστραφει το ποσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...