Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi WiFi Amplifier 2 (English Version) {4.26€}


pure29

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα εχουν γραψει τα παιδια παραπανω.

Παλαιοτερη εκδοση λογισμικου και ενω βγαζει error κατα την ολοκληρωση της συνδεσης με τον ρουτερ ολα παιζουν κανονικα.

Επεξ/σία από ReBeLoS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να το ρυθμισεις σαν repeater με πολλα modem .

Δηλαδη να το μεταφερεις απο το σπιτι στην δουλειά και να μην χτειζετ;ι να κάνεις την εγκατάσταση απο την αρχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! παρέλαβα κι εγώ, το σύνδεσα όλα οκ χθες, σήμερα γυρνάω απ τη δουλειά το βλέπω να αναβοσβήνει το πορτοκαλί λαμπάκι και να το δείχνει στα διαθέσιμα δίκτυα χωρίς να έχει ίντερνετ βέβαια. μπήκα πάλι στο mi home το σύνδεσα κι όλα οκ. τί έπαιξε; εκτός αυτού είναι θέμα αν το χω μονίμως στη πρίζα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...
34 λεπτά πριν, bill80_ είπε

Ρε παιδιά γιατί ενώ δοκίμασα τα πάντα μου γράφει στο 89% connection time out?? Άλλαξα χώρες έκανα restart αλλά δεν μπορώ να το σεταρω  με τίποτα έλεος.... 

δοκίμασες restart με καρφίτσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα δεν το βλέπω κάπου σε προσφορά, όμως πριν κανά μήνα ξαναέπαιξε στην ίδια τιμή, που σημαίνει ότι θα το ξαναβάλουν μάλλον. Υπομονή μέχρι τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Looter είπε

Παιδιά μια διευκρίνιση. Το συγκεκριμένο δίνει internet μέσω USB ή το χρησιμοποιεί μόνο για να φορτίζει;

Ευχαριστώ.

για τροφοδοσία μόνο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ταχύτητα του είναι τραγική, στα 0,4-0,5 Mbit. Δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος. Έχω ένα usb στικακι σε σταθερό υπολογιστή το οποίο πήρα 2€ από eBay και δημιουργεί hot-spot. Αυτό του θέματος το κουμπωσα  σε μια μπριζα 4-5 μέτρα μακριά με μια ξύλινη πόρτα να τα χωρίζει. Ξέρω ότι δεν φταίει το "ρουτερακι" γτ όταν συνδέομαι απ ευθείας με αυτό πάει σφαίρα εδώ και μήνες που το έχω... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω τοποθετήσει στα 7 μέτρα σε ευθεία από το μόντεμ χωρίς να παρεμβάλεται ΄τίποτα.  Ενώ το μόντεμ δίνει ταχύτητα 18 mbps, το στικάκι δίνει μετα βίας 10-11 mbps. Η μέτρηση γίνεται στο ένα μέτρο από το στικάκι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σας αναβει πρασινο; Που σημαινει οτι ειναι τοποθετημενο σε σημειο που εχει καλη επαφη με τον router. Δεν εχω κανει ποτε μετρηση για να ειμαι ειλικρινης.

δεν μπορειτε να το βαλετε με 1-2 γραμμες που λεει ενας αλλος.

οταν τρεχεις το mi home σου λεει αν το εχεις τοποθετησει σωστα. Ικανοποιημενος ειμαι το εχω βαλει σε ενα γειτονα φιλο και του δινω internet. Βασικα σε αλλον το εχω βαλει :)

4 ώρες πριν, thodoris_9 είπε

Η ταχύτητα του είναι τραγική, στα 0,4-0,5 Mbit. Δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος. Έχω ένα usb στικακι σε σταθερό υπολογιστή το οποίο πήρα 2€ από eBay και δημιουργεί hot-spot. Αυτό του θέματος το κουμπωσα  σε μια μπριζα 4-5 μέτρα μακριά με μια ξύλινη πόρτα να τα χωρίζει. Ξέρω ότι δεν φταίει το "ρουτερακι" γτ όταν συνδέομαι απ ευθείας με αυτό πάει σφαίρα εδώ και μήνες που το έχω... 

Για βαλτο καπου αρκετα κοντα να δεις τι κανει...και μετρα εκει. Το αλλο με το στικακι hotspot-pc δεν καταλαβα τι σχεση εχει. Μηπως εκπεμπετε μεσα σε πολλα wifi γειτονικα και τον πινετε απο channel overlap;

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...