Προς το περιεχόμενο

Μετανάστευση πληροφορικάριου σε Αγγλία - Κύπρο, πρώτες μέρες.


qqqqqaa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι, ξέρεις Nottinghamshire είναι η επόμενη επαρχία που το Universal Credit μπαίνει σε εφαρμογή.... 

Περαστικά. 

Εδώ με έναν να δουλεύει δεν έβγαινε , εκεί βγαίνει ( κάθεται και η γυναίκα του , μεγαλώνει τα παιδιά τους ) με το επίδομα , ναι το ξέρω αυτό B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ ήρθα Κύπρο χωρίς δουλειά και σε 2 μήνες είχα 3 προτάσεις. Τόσες δεν είχα 12 χρόνια Ελλάδα... πολύ δύσκολα βρίσκεις δουλειά τελικά

 

σαν ΙΤ, όχι ότι να ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ ήρθα Κύπρο χωρίς δουλειά και σε 2 μήνες είχα 3 προτάσεις. Τόσες δεν είχα 12 χρόνια Ελλάδα... πολύ δύσκολα βρίσκεις δουλειά τελικά

 

σαν ΙΤ, όχι ότι να ναι

 

Σωστά τα λες ( εδώ ο φίλος μου ανειδίκευτος στην Αγγλία βρήκε δουλειά πολύ εύκολα , το πιο δύσκολο κομμάτι είναι πως δεν μπορείς να βρεις σπίτι γιατί οι ντόπιοι δεν μας βλέπουν με καλό μάτι αλλά με υπομονή βρίσκεις ) απλά είναι η αρνητική σκέψη του τεμπέλη - ανασφαλή ανθρώπου ( που οι γονείς του δεν θέλουν να φύγει από την Ελλάδα για να τους έχουν δίπλα τους όταν γεράσουν , αλλά όταν οι συντάξεις θα πάνε 400 ευρω σε 30 χρόνια, που εκεί πάει το πράγμα θα σου πούνε το κλασσικό ( κι εμείς τι να κάνουμε , κλασσική άσχημη νοοτροπία Έλληνα γονιού τραγικού , άντι να θέλει να πάει το παιδί του μπροστά το φρενάρει ) τον γεμίζουν ανασφάλειες , του τάζουν ένα κωλόσπιτο ( που με τον σημερινό ΕΝΦΙΑ σε 10 χρόνια θα το έχει τριπλόπληρώσει ) και που σε 10 χρόνια θα μουτζώνεται ) που δεν θέλει να βγει από το καβούκι του , αυτό έφαγε τον Έλληνα , να δω σε 5 χρόνια που θα πάει 500 ευρώ ο μισθός τι θα κάνουν αυτοί που λένε πως είναι ωραία η Ελλάδα , ναι είναι ωραία αν έχεις φράγκα , κάνεις ό,τι θες , βγαίνεις κλπ , σε όλες τις υπόλοιπες περιπτώσεις είναι ένα χάλι μαύρο , υπόψιν πως είμαι Έλληνας μέχρι το κόκαλο B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...