Προς το περιεχόμενο

Το αναβαθμισμένο σύστημα ασφαλείας της Toyota ανιχνεύει τους πεζούς τη νύχτα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To πρόβλημα ειναι οτι ακομα και σημερα που θεωρητικα δεν τα τρώμε, παλι η κατασκευη τους ειναι τραγικη και αθλια. Ποιοτητα οδοστρώματος, σχεδίαση-χαραξη, βαψιματα με κιμωλίες... κλπ κλπ...

ακόμα τα τρώνε και σήμερα. με αμείωτους ρυθμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ωραίες τεχνολογίες αυτές,και κυρίως βοηθάν σε έναν κουρασμένο και αφηρημένο οδηγό γενικότερα.

Αλλά λέω εγώ τώρα πως ίσως κάνουν καλό σε αρκετές περιπτώσεις που οι οδηγοί είναι αφηρημένοι ή και τσαπατσούληδες (βλέπε Ελλάδα) στον δρόμο γενικότερα,αλλά μήπως κάνει τους προσεκτικούς οδηγούς,αφηρημένους στο μέλλον;Γιατί αν βασίζεσαι στα αυτόματα συστήματά όλη την ώρα τότε θα καθησυχάζεσαι και δεν θα προσέχεις γενικότερα,ή όμως το να σε καθοδηγεί και να σε προειδοποιεί το αμάξι συνέχεια να μένεις εντός των γραμμών (κάτι που στο ελλάντα δεν γίνεται) να σου μείνει συνήθειο και να κόβεις νωρίτερα ταχύτητα όταν βλέπεις πεζό,όχι όπως ο Έλληνας οδηγός βλέπει πεζό να περνάει την διάβαση και πατάει το γκάζι τέρμα για αν προλάβει να περάσει.

Θα δείξει με τα χρόνια τα θετικά του και τα αρνητικά του,ελπίζοντας στα θετικά και μόνο πάντα.

Δε νομιζω πως θα ευησυχαζοταν ποτε κανεις 100% λογω τετοιου βοηθηματος. Το ενστικτο σου δε θα σε αφηνε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομιζω πως θα ευησυχαζοταν ποτε κανεις 100% λογω τετοιου βοηθηματος. Το ενστικτο σου δε θα σε αφηνε. 

Από το στόμα μου το πήρες. Τυχαίνει να έχω στο αυτοκίνητό μου (δεν είναι Toyota) τέτοιο σύστημα, δεν πρόκειται ποτέ να εφησυχάσω και να το αφήσω να "δουλέψει" εν γνώση μου γιατί ποτέ δεν μπορώ να είμαι σίγουρος ότι δε θα δυσλειτουργήσει. Είναι καλό όμως να ξέρω ότι υπάρχει σε περίπτωση που εγώ κάνω λάθος. 

Κατά τα άλλα, σε 15-20 χρόνια (ΕΥΤΥΧΩΣ) δε θα μπορούμε να οδηγούμε αυτόνομα στους δρόμους, θα θεωρείται παράνομο ως επικίνδυνο για τη δημόσια υγεία. Όσοι θέλουν να απολαμβάνουν το "σπορ" θα μπορούνε να πηγαίνουν σε ειδικά theme parks όπως έχουμε τώρα τις πίστες καρτ. Δυστυχώς στην Ελλάδα μόνο τότε θα σταματήσουμε να θρηνούμε χιλιάδες θύματα κάθε χρόνο στους δρόμους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την μέρα δεν χρειάζεται, γιατί τους βλέπουμε και τους κτυπάμε εύκολα. Την νύχτα όμως στους σημαδεύει με τετράγωνα. Οπότε οι γιαγιάδες με τα μαύρα που αξίζουν 350XP και δεν φαίνονταν, τώρα θα είναι παιχνιδάκι.

 

Εχω κλαψει...!!!! :'-):'-):'-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...