Προς το περιεχόμενο

Laptop Acer Aspire 5 A517-51G, Panel 17.3" Full HD IPS Matte, CPU Intel Core i5-8250U, GPU nVidia Geforce MX 150 2 GB, χωρίς λειτουργικό 689 €


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το bios τι drivers να θέλει;..

δεν έχω το χρόνο να ασχοληθώ πλέον - ούτε να το τρέχω στο service για το cd dirve..

έχω μετανιώσει για την επιλογή μου και δεν θέλω να αφιερώσω λεπτό παραπάνω για αυτό, σκέφτομαι να το δώσω. αν ενδιαφέρετε κάποιος, pm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 115
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, macovet είπε

το bios τι drivers να θέλει;..

δεν έχω το χρόνο να ασχοληθώ πλέον - ούτε να το τρέχω στο service για το cd dirve..

έχω μετανιώσει για την επιλογή μου και δεν θέλω να αφιερώσω λεπτό παραπάνω για αυτό, σκέφτομαι να το δώσω. αν ενδιαφέρετε κάποιος, pm

Oλ' αυτά που αναφέρεις είναι θέμα ρύθμισης του UEFI που τώρα έχει αντικαταστήσει πλέον οριστικά το κλασικό BIOS...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

On 1/31/2018 at 1:47 PM, macovet said:

το bios τι drivers να θέλει;..

δεν έχω το χρόνο να ασχοληθώ πλέον - ούτε να το τρέχω στο service για το cd dirve..

έχω μετανιώσει για την επιλογή μου και δεν θέλω να αφιερώσω λεπτό παραπάνω για αυτό, σκέφτομαι να το δώσω. αν ενδιαφέρετε κάποιος, pm

ποιος είπε ότι δεν μου δίνει; έβαλα windows 10 από στικάκι μια χαρά. το πρόβλημα είναι ότι και πάλι δεν βλέπει τον οπτικό δίσκο. Όχι ότι θα τον χρειαστώ ιδιαίτερα αλλά καινούριο λάπτοπ πήρα..

 

On 1/31/2018 at 3:33 PM, zacharis1955 said:

Oλ' αυτά που αναφέρεις είναι θέμα ρύθμισης του UEFI που τώρα έχει αντικαταστήσει πλέον οριστικά το κλασικό BIOS...

Ναι και γω  το σκέφτηκα αλλά δεν βρήκα άκρη ούτε με αυτό. το έβαλα και σε legacy bios (έχει επιλογή) και δεν άλλαξε κάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, macovet είπε

ποιος είπε ότι δεν μου δίνει; έβαλα windows 10 από στικάκι μια χαρά. το πρόβλημα είναι ότι και πάλι δεν βλέπει τον οπτικό δίσκο. Όχι ότι θα τον χρειαστώ ιδιαίτερα αλλά καινούριο λάπτοπ πήρα..

Ναι και γω  το σκέφτηκα αλλά δεν βρήκα άκρη ούτε με αυτό. το έβαλα και σε legacy bios (έχει επιλογή) και δεν άλλαξε κάτι

https://www.google.gr/search?q=cd+drive+not+detected+in+uefi+bios&tbas=0&source=lnt&sa=X&ved=0ahUKEwjEx7TI84XZAhWHhSwKHW-YAgIQpwUIHg&biw=1280&bih=705

http://www.tomsguide.com/answers/id-2784852/acer-laptop-recognize-dvd-drive-installing-windows10.html

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, binkor είπε

Μπες με F12 για να μπουταρης με το optical. 

Έλα ρε φίλε μη παίζεις με το πόνο του άλλου που βρίσκεται μέσα σε καμίνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://www.e-shop.gr/laptop-acer-aspire-5-a517-51g-83ee-173-fhd-intel-core-i7-8550-8gb-1tb-nvidia-gf-mx150-2gb-linux-p-PER.918001 809 €, το ίδιο με Intel Core i7-8550U...

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...