Προς το περιεχόμενο

Λινκ προς αγγελία στην υπογραφή;


Zazula

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιτρέπεται να βάλω λινκ προς δική μου ινσομνιακή αγγελία στην υπογραφή μου;

 

Αναζήτησα τυχόν παρελθούσα σχετική συζήτηση αλλά δεν βρήκα κάτι, ούτε εντόπισα κάτι τέτοιο στους κανόνες. Πάντως συγγνώμη εκ των προτέρων, αν μου διέφυγε κι όντως υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πολλοί το κάνουν. Προσωπικά όμως, δεν μου αρέσει.

Το αν μας αρέσει ή όχι βέβαια δεν σημαίνει ότι επιτρέπεται ή απαγορεύεται.

 

Στο policy λέει για τις υπογραφές "και να μη διαφημίζει εμπορικά προϊόντα ή εμπορικές υπηρεσίες." Αυτό συμπεριλαμβάνει αγγελίες όμως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αν μας αρέσει ή όχι βέβαια δεν σημαίνει ότι επιτρέπεται ή απαγορεύεται.

 

Στο policy λέει για τις υπογραφές "και να μη διαφημίζει εμπορικά προϊόντα ή εμπορικές υπηρεσίες." Αυτό συμπεριλαμβάνει αγγελίες όμως?

 

Εγώ κατάλαβα πως απάντησε («πολλοί το κάνουν», άρα δεν υπάρχει κάποια απαγόρευση) και στη συνέχεια είπε και την προσωπική του άποψη περί αισθητικής ή δεοντολογίας (με την οποία δεν χρειάζεται να συμφωνεί κάποιος). Εμένα η απάντηση μου έκανε, για το πρώτο της μέρος — αφού το δεύτερο μέρος είναι υποκειμενικό.

 

Το ότι οι ινσομνιακές αγγελίες δεν συνιστούν εμπορική δραστηριότητα νομίζω είναι σαφές από τον σχετικό κανονισμό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το αν μας αρέσει ή όχι βέβαια δεν σημαίνει ότι επιτρέπεται ή απαγορεύεται.Στο policy λέει για τις υπογραφές "και να μη διαφημίζει εμπορικά προϊόντα ή εμπορικές υπηρεσίες." Αυτό συμπεριλαμβάνει αγγελίες όμως?

Όχι, δεν συμπεριλαμβάνει αγγελίες. Μόνο εμπορικά προϊόντα & υπηρεσίες - για παράδειγμα μια εταιρεία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα οχι μονο λινκ μπορει να βαλει στην υπογραφη, αλλα.. Και πανπολλες αγγελιες αναλογα το οριο χαρακτηρων που δεχετε η υπογραφη..

 

Πχ "γραφω σχολιο"

"Υπογραφη: "

πουλαω αυτο 100€

Πουλαω το αλλο 20€

.

.

.δινω τουτο ταδε € .

 

Μπαινεις σε θεματα που αφορουν τα πραγματα που πουλας και γινεται παρτυ!!

 

(... Μεχρι να ανακαλυφθει, να γινει αναφορα να τη δουν οι mod, εχει ηδη προβληθει σε πανω απο 100 ατομα το λεπτο.. )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού μόνο δύο ενεργές αγγελίες μέγιστο μπορεί να έχει κάποιος, πώς θα γίνουν «πάμπολλες»;

Μπορεις να εχεις πανω απο 2 ενεργες αγγελιες.

Απλα εχεις οριο 2 ανανεωσεις την εβδομαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανενας δεν καταλαβε..

 

Δε βαζεις ΔΥΟ Λινκ απο Δυο αγγελιες σου..

 

Βαζεις κατευθειαν στην υπογραφη το ΚΕΙΝΕΝΟ καποιας αγγελιας η πολλΩν αγγελιων. ..

Δε χρειαζεται να μπαινουν και φωτογραφιες, αυτα.. Με πμ πχ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να εχεις πανω απο 2 ενεργες αγγελιες.

Απλα εχεις οριο 2 ανανεωσεις την εβδομαδα.

 

Σωστό, υπό την έννοια ότι την 8η μέρα μπορείς να βάλεις δύο νέες αγγελίες χωρίς να έχεις κλειδώσεις τις παλιές.  :) Ωστόσο εγώ ρώτησα για «λινκ προς αγγελίες», κι εκεί μπαίνει στη μέση και το όριο των 2 URL στην υπογραφή.

 

 

Κανενας δεν καταλαβε..

 

Δε βαζεις ΔΥΟ Λινκ απο Δυο αγγελιες σου..

 

Βαζεις κατευθειαν στην υπογραφη το ΚΕΙΝΕΝΟ καποιας αγγελιας η πολλΩν αγγελιων. ..

Δε χρειαζεται να μπαινουν και φωτογραφιες, αυτα.. Με πμ πχ..

 

Νομίζω ο κανονισμός του σάιτ είναι σαφής πως για τις αγγελίες ο αποκλειστικός χώρος είναι το http://www.insomnia.gr/classifieds/

Επίσης, προτού πεις εσύ πως κανένας δεν κατάλαβε τι εννοούσες, δες πάλι τον τίτλο του παρόντος νήματος και την αναλυτική διατύπωση του ερωτήματος —το οποίο και απαντήθηκε— για να δεις πως κανείς δεν είπε ότι η υλοποίηση της δικής σου σκέψης είναι εφικτή στο υπάρχον κανονιστικό πλαίσιο του σάιτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανενας δεν καταλαβε..

 

Δε βαζεις ΔΥΟ Λινκ απο Δυο αγγελιες σου..

 

Βαζεις κατευθειαν στην υπογραφη το ΚΕΙΝΕΝΟ καποιας αγγελιας η πολλΩν αγγελιων. ..

Δε χρειαζεται να μπαινουν και φωτογραφιες, αυτα.. Με πμ πχ..

Πρεπει να εισαι μεγαλος καρναβαλος ( χαιδευτικα το λεω )  για να βαλεις ολο το κειμενο μιας αγγελιας  στην υπογραφη,ενω μπορεις απλα  να βαλεις ενα διακριτικο λινκ που παραπεμπει σε μια αγγελια που πουλας 20 πραματα.

Επισης,οταν στρεβλωνεις τον κανονα βρισκοντας το παραθυρακι για να κανεις οτι σε βολευει,μπαινεις αυτοματως στο στοχαστρο και με την πρωτη στραβη  δεχεσαι και τις συνεπειες της πονηριας σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κανενας δεν καταλαβε..

 

Δε βαζεις ΔΥΟ Λινκ απο Δυο αγγελιες σου..

 

Βαζεις κατευθειαν στην υπογραφη το ΚΕΙΝΕΝΟ καποιας αγγελιας η πολλΩν αγγελιων. ..

Δε χρειαζεται να μπαινουν και φωτογραφιες, αυτα.. Με πμ πχ..

 

 

Παρακαλώ να γίνει απολύτως κατανοητό και σαφές το κάτωθι:

 

Δεν τίθεται θέμα δημοσίευσης τέτοιας υπογραφής που παραβαίνει κατάφωρα και θρασύτατα τους Όρους Χρήσης του forum!

 

Εάν δημοσιευθεί τέτοια υπογραφή, θα διαγραφεί αμέσως μόλις γίνει αντιληπτή ή μόλις λάβουμε σχετική αναφορά και το μέλος που την δημοσίευσε θα υποστεί σχετικές συνέπειες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...