Προς το περιεχόμενο

χαλασμένα ακουστικα.. ακούσει κανεις;;


voitheia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΈΧΩ ΒΑΡΕΘΕΊ ΝΑ ΞΟΔΕΎΩ ΤΑ ΛΕΦΤΆ ΜΟΥ ΣΕ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ...μπορει κάποιος να μου πει που θα μπορούσα να τα επισκευασω ..συμφερει? έχω ακούσει πως απλά δεν συνδέεται καλά το βύσμα,κάτι τέτοιο.. Πόσα χρήματα θα μου έπαιρναν για μια τέτοια δουλειά.. έχει κάνεις κάποια εναλλακτική για να διορθωθούν.. Δεν θέλω πάλι να πάρω και ΠΆΛΙ να μου χαλάσουν.. αν έχετε και tips για να μην χαλάνε θα με βοηθούσε ακόμα περισσότερο.. Έχω κάτι ακουστικα samsung από το κινητό που δεν έχει τελειώσει η εγγύηση τους..το θέμα όμως είναι ότι εγώ δεν μένω σε μεγάλη πόλη και πιστεύω πως θα με βάλουν να τα στείλω πίσω και να μου τα ξαναφέρουν..χωρια η διαδικασία να ψάξω χαρτιά εγγύηση να συνεννοηθώ κλπ..νομιζω χάνει επαφή γιατί αν τα κρατήσω δυνατά ελάχιστες φορές όμως ίσως κάτι ακούσω.. πφφφ ????????????????????Θα με βοηθούσε πολύ αν κάποιος απαντησει☺☺

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να πάρω καινούργια..το θέμα είναι οτι έχω ξοδέψει ποσσα λεφτα..και άντε τα δίνω.. το θέμα είναι να μην χαλάσουν.. Μήπως ξέρεις ακουστικά που έχουν αντοχή..ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΜΈΝΑ ΧΑΛΆΝΕ?? Ίσως επειδή τα χρησιμοποιούσα σε καθημερινή βαση..τι να κάνω αφού με χαλαρώνουν..μονολογος...

Να πάρω καινούργια..το θέμα είναι οτι έχω ξοδέψει ποσσα λεφτα..και άντε τα δίνω.. το θέμα είναι να μην χαλάσουν.. Μήπως ξέρεις ακουστικά που έχουν αντοχή..ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΜΈΝΑ ΧΑΛΆΝΕ?? Ίσως επειδή τα χρησιμοποιούσα σε καθημερινή βαση..τι να κάνω αφού με χαλαρώνουν..μονολογος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα παιρνεις ακουστικα των 5 ευρω λογικο ειναι να χαλανε. Δωσε ενα 40αρι παρε ενα ζευγαρι της προκοπης. Τα δικα μου τα χω 3 χρονια με συνεχης χρηση

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ιδια τραβαω με την κοπελα μου,που τα φοραει πανω στο ποδηλατο και εχει το κινητο στο backpack.

Μαλλον δεν τα προσεχετε,ουτε εσυ ουτε εκεινη.

Απο οσο θυμαμαι τα ακουστικα δεν εχουν 2 χρονια εγγυηση,παιζει να μην εχουν ουτε 1,αλλα 6 μηνες,λογω φυσικης φθορας.

Διορθωστε με αν κανω λαθος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου χάλασαν τώρα πρόσφατα στα 4 χρόνια περιστασιακή χρήση samsung...Είχε κοπεί κάτω στο βυσμα λίγο το καλώδιο και ακουγα από το ένα ακουστικό μονο και μπηκα youτube να δω αν φτιάχνονται και αν αξίζει...βρήκα βιντεάκι(αν θέλεις τον συνδεσμο πες) ακολούθησα τις οδηγίες το κόλησα με κολλητήρι κόλα κτλ έγινε μια χαρα λειτουργούσε....για 3 μήνες...μετά ξεκώλησαν η κολήσεις(μπορεί να μην τις έκανα καλά τεσπα...) θα σου πρότεινα να πάρεις καινούργια...ασύρματα είναι μια καλή λύση αλλιώς κάτι θωρακισμένο εξωτερικά ποιοτικά δεν γνωρίζω δυστηχώς(αμα βλέπεις καλώδιο λες αργα η γρήγορα θα χαλάσουν εξαρτάτε και από την χρήση που κάνεις) ίσως και εκείνα με κορδόνι(για ακουστικά λέω :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. μπλουτουθ

2. ακουστικα με αποσπωμενο και απο τις 2 μεριες καλωδιο, αλλαζεις μονο αυτο

3. ενυσχιση στα κρισιμα σημεια με θερμοσυστελομενο, ελατηριο απο στυλο, μονωτικη ταινια , καλωδιο σπιραλ κλπ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. μπλουτουθ

2. ακουστικα με αποσπωμενο και απο τις 2 μεριες καλωδιο, αλλαζεις μονο αυτο

3. ενυσχιση στα κρισιμα σημεια με θερμοσυστελομενο, ελατηριο απο στυλο, μονωτικη ταινια , καλωδιο σπιραλ κλπ

Στο 3,ελατήριο από στυλό μπορώ να το βάλω ενώ έχει χαλάσει το ακουστικό...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4. Η Koss δίνει συνήθως lifetime warranty στα ακουστικά της. Έχω πάει τα Porta Pro 2 φορές για επισκευή (είμαι Αθήνα οπότε είναι σχετικά εύκολο), και μου έχουν αλλάξει καλώδιο και μαξιλαράκια χωρίς να μου ζητήσουν καν την απόδειξη αγορας.

5. Πάρε ακουστικά που το καλώδιο αφαιρείται, οπότε και αλλάζει εύκολα αν χρειαστεί (πχ. Audio Technica M40x)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...