Προς το περιεχόμενο

Wind VDSL 50Mbps 28 ευρώ/μήνα με δωρεάν τέλη ενεργοποίησης + δώρο router


Physics_Rulez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Και επειδη θα σου/μου προτεινει 1-2 ευρω ο "υπαλληλος σε ρολο ειδικης αποστολης", ο "γεματος ευγενεια και κατανοηση", πιο κατω απο τον ανταγωνισμο θα μεινω ; (ασε που στα παιρνει μετα οπως βλεπουμε)

 

Οχι, δεν θα μεινω, προτιμω να δωσω 1-2 ευρω παραπανω απο το να με σκανε ετσι μερικοι και να απαντουν με τροπο που με εξοργιζει σε αιτηματα μου. Οποτε ουτε ευγενικα θα του μιλησω, δεν θα χαλασω καν τον χρονο μου να του μιλησω, χρονο που ευχαριστως δινω για να γραψω ομως μια καταγγελια για το καλο των υπολοιπων που θα μεινουν εκει ή θα πανε χωρις να γνωριζουν τι συμβαινει κατα καιρους όπως δεν ηξερα και εγω οταν πηγα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 280
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μεταξύ μας και οι υπόλοιποι μια απο τα ίδια ειναι. Δίνεις 5% παραπάνω χρήματα και η εξυπηρέτηση σου ειναι 5% καλύτερη (δεν ειναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες βεβαια, η εμπειρία διαφέρει απο χρηστή σε χρηστή).

Αν σου κάτσει το προβλημα την πάτησες ,ενώ φυσικά κανουν αναπροσαρμογες οποτε τους κατέβει και αν δε δεις τα ψιλά γράμματα πληρώνεις. Πρόσφατο παράδειγμα η Cosmote που εκανε αυξήσεις, και αν δε το βλεπες μεσα σε 30 μερες, μετα για να διακόψεις πληρωνες 15 ευρω νεο νταβατζιλικι διακοπης ακομα και αν δεν είχες δέσμευση. 

Αλλα για πιο λόγο συζητάμε ολα αυτα στο φόρουμ των προσφορών; Αν δε θεωρείτε προσφορά να κλειδωθεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, baskon είπε

Μεταξύ μας και οι υπόλοιποι μια απο τα ίδια ειναι. Δίνεις 5% παραπάνω χρήματα και η εξυπηρέτηση σου ειναι 5% καλύτερη (δεν ειναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες βεβαια, η εμπειρία διαφέρει απο χρηστή σε χρηστή).

Ως πελάτες θέλουμε να υπάρχει ανταγωνισμός μεταξύ των εταιριών. Η ιστορία με την ψευτοενημέρωση για τις τιμολογιακές αλλαγές βασίστηκε στο ότι οι πελάτες θα τα παρατήσουν και θα καταπιούν τις αυξήσεις. Δεν είμαστε όλοι έτσι.

18 λεπτά πριν, baskon είπε

Αν σου κάτσει το προβλημα την πάτησες ,ενώ φυσικά κανουν αναπροσαρμογες οποτε τους κατέβει και αν δε δεις τα ψιλά γράμματα πληρώνεις. Πρόσφατο παράδειγμα η Cosmote που εκανε αυξήσεις, και αν δε το βλεπες μεσα σε 30 μερες, μετα για να διακόψεις πληρωνες 15 ευρω νεο νταβατζιλικι διακοπης ακομα και αν δεν είχες δέσμευση. 

Θα ήθελα πολύ να μάθω τι έκανε η Cosmote. Για τους πελάτες της που δεν λαμβάνουν έντυπο λογαριασμό, έκανε ουσιαστική ενημέρωση;

22 ώρες πριν, philae είπε

Πάρτε αυτό το κειμενάκι και διαμορφώστε το με τα δικά σας στοιχεία,

https://docs.google.com/document/d/1odXvC52yXMSQ4Bukx74-sZJBLDs-rwFkySyeDd2BDII/edit

Έπειτα, στείλτε στην Wind μέσω της φόρμας επικοινωνίας, https://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/epikoinonia-/forma-epikoinonias/

Για όσους είναι Wind, το παραπάνω είναι καλό να μην χαθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τι έκανε η Cosmote : καθυστερησε το εγραφο και οποιαδήποτε απαντηση 1 μηνα και μετα απειλησε με προστιμο διακοπης

Επεξ/σία από Damachi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, matrixxx είπε

Και επειδη θα σου/μου προτεινει 1-2 ευρω ο "υπαλληλος σε ρολο ειδικης αποστολης", ο "γεματος ευγενεια και κατανοηση", πιο κατω απο τον ανταγωνισμο θα μεινω ; (ασε που στα παιρνει μετα οπως βλεπουμε)

Οχι, δεν θα μεινω, προτιμω να δωσω 1-2 ευρω παραπανω απο το να με σκανε ετσι μερικοι και να απαντουν με τροπο που με εξοργιζει σε αιτηματα μου. Οποτε ουτε ευγενικα θα του μιλησω, δεν θα χαλασω καν τον χρονο μου να του μιλησω, χρονο που ευχαριστως δινω για να γραψω ομως μια καταγγελια για το καλο των υπολοιπων που θα μεινουν εκει ή θα πανε χωρις να γνωριζουν τι συμβαινει κατα καιρους όπως δεν ηξερα και εγω οταν πηγα.

Δεν σου λέω να μείνεις ακόμα και σε μικρή έκπτωση, μια χαρά να αλλάξεις πάροχο όπως είχες προσχεδιάσει. Μπορείς όμως να ζητήσεις έκπτωση όπως 10€ το μήνα, αυτοί δεν θα το αποδεχτούν, οπότε φεύγεις όπως είχες προγραμματίσει. Αυτή τη φορά όμως, με στυλ.

Η βλακεία που έκανε η Wind ήταν ότι δεν ενημέρωσε σωστά τους πελάτες που δεν λαμβάνουν έντυπο λογαριασμό. Πριν μερικά χρόνια ανακοίνωσε τιμολογιακές αλλαγές στον έντυπο λογαριασμό και μπορούσες να σπάσεις το συμβόλαιο κατά τα γνωστά χωρίς ποινή μέσα σε ένα μήνα. Από τον έντυπο λογαριασμό ενημερώθηκα στην ώρα μου, υπολόγισα, και αποφάσισα να παραμείνω στη Wind. Τότε ήταν εντάξει. Τώρα με τους πελάτες που βλέπουν μόνο SMS από τη Wind και πληρώνουν σε κατάστημα, κτλ, η Wind τους έγραψε κανονικά. Εκεί είναι το πρόβλημα.

22 λεπτά πριν, Damachi είπε

τι έκανε η Cosmote : καθυστερησε το εγραφο 1 μηνα και μετα απειλησε με προστιμο διακοπης

Spoiler

Υποτίθεται ότι η Cosmote έχει το μεγαλύτερο μερίδιο αγοράς. Υπήρξε αντίδραση από πελάτες; Λινκ σε κάτι συγκεκριμένο;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω παλι εχω WIND VDSL 50, απεριοριστα αστικα και 5 ωρες κινητα με 17€! Προνομιακη τιμη σε τηλεφωνικη προσφορα...Δεν υπαρχει καλυτερο!!!

Επεξ/σία από antonis kaza
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επειδη βλεπω οτι στο προσχεδιο που υπαρχει εδω γινεται λογος για καταγγελια προς την ΕΕΤΤ, να πουμε οτι οποιος σκοπευει να κανει καταγγελια, συμπληρωματικα αν οχι πρωτίστως να την στειλει και στη Γενικη Γραμματεια Καταναλωτη που ειναι αρμοδια για παραπλανητικες πρακτικες, καταχρηστικες συμπεριφορες κλπ σε βαρος καταναλωτων και επιβαλει προστιμα οταν διαπιστωσει παραβασεις.

http://www.1520.gov.gr/ypovoli-kataggelias?id=253

 

__________________________________________________________________

Οσοι δεν εχουν διαβασει το σχετικο με τα δικαιωματα του καταναλωτη θεμα, καλο ειναι να το κανουν:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, antonis kaza είπε

Εγω παλι εχω WIND VDSL 50, απεριοριστα αστικα και 5 ωρες κινητα με 17€! Προνομιακη τιμη σε τηλεφωνικη προσφορα...Δεν υπαρχει καλυτερο!!!

Αμφίβολο. Γράψε το τηλέφωνο του εξωτερικού συνεργάτη για επιβεβαίωση της προσφοράς. Το τυπικό είναι  να έχεις χαμηλή τιμή στους πρώτους 4-6 μήνες και μετά να ανεβαίνει. Οι διάφοροι εξωτερικοί συνεργάτες των παρόχων υπόσχονται πολλά, όπως το κλασσικό ότι μπορείς να σπάσεις το συμβόλαιο με τον προηγούμενο πάροχο χωρίς επιπτώσεις, κτλ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, antonis kaza είπε

Εγω παλι εχω WIND VDSL 50, απεριοριστα αστικα και 5 ωρες κινητα με 17€! Προνομιακη τιμη σε τηλεφωνικη προσφορα...Δεν υπαρχει καλυτερο!!!

Πολύ καλό για να είναι αληθινό αυτό που λες. Δεν σε αμφισβητώ απλά σκέφτομαι μήπως κάτι δεν σου είπαν ΦΠΑ, τέλη;

Εμένα σήμερα με πήρε εκπρόσωπος από ΟΤΕ και μου δίνουν fiber 50Μbps με 2 ώρες κινητά και δωρεάν σταθερα-υπεραστικά στα 32,5€ με 2 χρόνια δέσμευση. Και επιπλέον το πρώτο πάγιο δώρο.

Σκέφτομαι και εγώ εάν είναι αληθινό η μούφα και του είπα δεν πιστεύω να γίνονται αυξήσεις όπως συνήθως κάνει ο ΟΤΕ και μου είπε ΟΧΙ με τίποτα και λέω από μέσα μου ναι καλά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ προτείνω να μην πληρώσει κανείς τους λογαριασμούς με τις αυξήσεις, μόνο αυτό τους τσούζει. Αφήστε δύο τρεις μήνες να μαζευτούν, δεν τρέχει τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, argimeg είπε

Πολύ καλό για να είναι αληθινό αυτό που λες. Δεν σε αμφισβητώ απλά σκέφτομαι μήπως κάτι δεν σου είπαν ΦΠΑ, τέλη;

Εμένα σήμερα με πήρε εκπρόσωπος από ΟΤΕ και μου δίνουν fiber 50Μbps με 2 ώρες κινητά και δωρεάν σταθερα-υπεραστικά στα 32,5€ με 2 χρόνια δέσμευση. Και επιπλέον το πρώτο πάγιο δώρο.

Σκέφτομαι και εγώ εάν είναι αληθινό η μούφα και του είπα δεν πιστεύω να γίνονται αυξήσεις όπως συνήθως κάνει ο ΟΤΕ και μου είπε ΟΧΙ με τίποτα και λέω από μέσα μου ναι καλά....

Εχω και εγω το ιδιο εδω και 1 χρονο περιπου μετα απο αιτηση για αλλαγη παροχου.Οντως μου εκανε τελικη τιμη η wind 16,20(vdsl 50, 5 ωρες κινητα κ αστικα κ υπεραστικα δωρεαν),ουτε εγω τους πιστευα στην αρχη αλλα η τιμη ειναι τελικη με ολους τους φορους μεσα.Την ιδια προσφορα πηρε κ φιλος μου που εκανε αιτηση για να φυγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή τελειώνει το συμβόλαιο μου με 4net μήπως μπορείτε να μου στείλετε με pm καμιά επαφή για να πάρω και γω αυτήν την προσφορά της wind; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
7 ώρες πριν, nyne είπε

Εχω και εγω το ιδιο εδω και 1 χρονο περιπου μετα απο αιτηση για αλλαγη παροχου.Οντως μου εκανε τελικη τιμη η wind 16,20(vdsl 50, 5 ωρες κινητα κ αστικα κ υπεραστικα δωρεαν),ουτε εγω τους πιστευα στην αρχη αλλα η τιμη ειναι τελικη με ολους τους φορους μεσα.Την ιδια προσφορα πηρε κ φιλος μου που εκανε αιτηση για να φυγει.

 

Κατσε γιατι θα μας τρελανετε(-ουν). Και σε μας ειχαν δωσει αντιπροσφορα για να μας ψησουν να μεινουμε (με ADSL ψοφια, οχι 50αρα VDSL) 17 ευρω και να ακυρωσουμε το συμβολαιο που ειχαμε υπογραψει αλλού και με τις αυξησεις που εκανε τοσες φορες η WIND εφτασε (αυτα λεμε τοσες σελιδες) 20+ ευρω πλεον.

Σε εσας σε αυτο που σας εδωσαν τοτε, αυξησεις ΔΕΝ εριξαν; Πληρωνετε ακομα ο,τι ειχατε συμφωνησει; Γιατι χειροτερευει το πραγμα με αυτα που διαβαζουμε. Εξαιρουν επιλεκτικα απο τις αυξησεις;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 hours ago, philae said:

Ως πελάτες θέλουμε να υπάρχει ανταγωνισμός μεταξύ των εταιριών. Η ιστορία με την ψευτοενημέρωση για τις τιμολογιακές αλλαγές βασίστηκε στο ότι οι πελάτες θα τα παρατήσουν και θα καταπιούν τις αυξήσεις. Δεν είμαστε όλοι έτσι.

Θα ήθελα πολύ να μάθω τι έκανε η Cosmote. Για τους πελάτες της που δεν λαμβάνουν έντυπο λογαριασμό, έκανε ουσιαστική ενημέρωση;

Για όσους είναι Wind, το παραπάνω είναι καλό να μην χαθεί.

Και ο ΟΤΕ έκανε ότι και όλοι οι υπόλοιποι. Μια ανακοίνωση στο σαιτ κάνουμε αυτές τις αυήσεις και έχετε 30 μέρες. Προσωπικά δε λαμβάνω έντυπο λογαριασμό, οπότε και εκει έπρεπε να πας και να το ψάξεις για να το βρεις, και φυσικά δε το είχε και με υπερBold αλλά με ψιλά γραμματάκια. Προσωπικά το είχα δει σε φόρουμ, αλλά δε διάβασα ολόκληρο το θέμα που μου άυξανε ενα συμβόλαιο με μηδενικό πάγιο (και πανάκριβη μονάδα) που είχα στο συναγερμό σε συμβόλαιο με χρέωση 3 ευρώ το μήνα . Ειδα την αυξηση στο φορουμ, λέω οκ θα αλλάξω κάρτα στο συναγερμό και μετά το κόβω.Στον λογαριασμό δεν ήταν ιδιαιτερα εμφανές.  Από κάτω βέβαια εγγραφε ότι σε όλα τα συμβόλαια πλέον υπάρχει και τέλος διακοπής 15 ευρώ (κοντά στα 20 με τους φόρους).

Με άλλα λόγια όλοι στο ίδιο Club ανηκουν. Οκ η Wind ενδεχομένως να είναι λίγο χειρότερη, αλλά αν πάρεις τιμή που αξίζει (πχ 17 ευρώ που αναφέρεται παραπάνω) δε το σκεφτεσαι.. Τωρα στα 28 αν έδινε και απεριόριστα σταθερα και καποια κινητά θα ήταν ΠΡΟΣΦΟΡΑ.

 

Επεξ/σία από baskon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...