Προς το περιεχόμενο

Wind VDSL 50Mbps 28 ευρώ/μήνα με δωρεάν τέλη ενεργοποίησης + δώρο router


Physics_Rulez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 280
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τελικά αξίζει αυτή η προσφορά? διαβάζω τόσα αρνητικά.....   αύριο είναι μία βδομάδα που έχω υπογράψει το συμβόλαιο. τώρα είμαι σε οτε vdsl 50 αστικα - υπερστικά στα 41 ευρώ. τηλέφωνο δεν χρησιμοποιώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να αποφύγεις Wind.

Εγώ τη πάτησα με δέλεαρ τη τιμή.

Άποψη μου είναι ότι είναι μακράν η χειρότερη εταιρία (από τις συνολικά 4 μεγάλες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά αξίζει αυτή η προσφορά? διαβάζω τόσα αρνητικά.....   αύριο είναι μία βδομάδα που έχω υπογράψει το συμβόλαιο. τώρα είμαι σε οτε vdsl 50 αστικα - υπερστικά στα 41 ευρώ. τηλέφωνο δεν χρησιμοποιώ...

Σαν ποιότητα υπηρεσιών είναι καλή. Σαν τιμή επίσης.

Τώρα έχει αλλάξει ο κανονισμός από ΕΕΤΤ και πλέον δεν μπορούν να κάνουν αυθαίρετες αυξήσεις.

 

Υπάρχει και η Nova που με 28,25€ (23+5,25) σου δίνει VDSL και απεριόριστα κινητά - σταθερά.

Αρκεί να σου δίνει VDSL από καμπίνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν ποιότητα υπηρεσιών είναι καλή. Σαν τιμή επίσης.

Τώρα έχει αλλάξει ο κανονισμός από ΕΕΤΤ και πλέον δεν μπορούν να κάνουν αυθαίρετες αυξήσεις.

 

Υπάρχει και η Nova που με 28,25€ (23+5,25) σου δίνει VDSL και απεριόριστα κινητά - σταθερά.

Αρκεί να σου δίνει VDSL από καμπίνα.

Μπορεις να δωσεις περισσοτερες πληροφοριες ; ειναι μονο για νεες συνδεσεις ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως στη wind βρίσκουν πάντα τροπους να σε ξεγελάνε μόλις σε δελεασουν με την τιμή κυρίως. Την πάτησα για δεύτερη φορα αλλά τωρα έμαθα. Πήρα ήδη δύο συνδέσεις από το ευρύτερο οικογενειακό περιβάλλον και περιμενω να δω τι γίνεται με την τριτη με τις τελευταίες αυξήσεις. Κέρδισαν 3 ευρώ για δύο δύο μήνες αλλά έχασαν βαριά συμβόλαια! κουτοπονηριες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συντομα θα μεινουν μόνο τρεις εταιρείες και οι τιμές θα εναρμονιστούν οπότε δεν εχει πολύ νόημα αυτή η κουβέντα.

Απλά η Wind-άρα θα αναγκαστεί να ανεβάσει τιμές και ποιότητα για να μείνει στο παιχνίδι  (το πρωτο εύκολο το δεύτερο δύσκολο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

To έκανε ήδη το πρώτο.

 

Τώρα από πλευράς "ποιότητας" δεν υπάρχει ιδιαίτερο θέμα στο FTTC/FTTB/FTTH που είναι ο στόχος. Πχ εγώ 4+ χρόνια στη Wind με VDSL (FTTC) από ΚΑΦΑΟ δεν είχα ούτε 1 πρόβλημα με την γραμμή.

 

Με την βελτίωση του ADSL δεν ασχολείται κανείς από τους παρόχους εξάλλου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενδιαφέρει και εμένα να προχωρήσω σε καταγγελία. Έχει κανείς αριθμό φαξ ή εμαιλ της wind να τους κάνω κοινοποιήση την καταγγελία? Έχει κανείς κανά έτοιμο κείμενο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι με την  καταγγελια τι κερδιζουμε ακριβως;

Και εμενα με ενδιαφερει να φυγω απο wind (εχω ακομα ενα χρονο συμβολαιο αλλα η υπηρεσια της ειναι χαλια με αποσυνδεσεις σε εβδομαδιαια βαση και με μη σταθερη ταχυτητα ιντερνετ) αλλα αν ειναι να πληρωσουμε τα 160€ δεν αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν περιμένεις να δεις να σου ξαναμειώνουν το λογαριασμό του επόμενου μήνα, ε δεν κερδίζεις τίποτα ρε φίλε οπότε μην ασχοληθείς. Τσάμπα κόπος...  :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά που λετε μερικοι εδώ περα δε κερδίζουμε τιποτα, γι αυτό βρισκουν και μας τα κανουν,  ακριβως τετοια συμπεριφορά θελουν κι αυτοι γιατι αυτη τους βολευει. Ας μαζευτούμε εδώ 100 ατομα και να παμε ολοι στα κεντρικα τους και να πουμε διακοπτουμε, μα "Ολοι" , και να δουμε αν τους καιει. Όλα στη ζωη μαθετε κερδίζονται με "Αγωνες" , όχι με απραξια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...