Προς το περιεχόμενο

Wind VDSL 50Mbps 28 ευρώ/μήνα με δωρεάν τέλη ενεργοποίησης + δώρο router


Physics_Rulez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η πλάκα με τις "Προσφορες " internet ειναι οτι στον κάθε ένα μπορεί να λένε άλλα . Πχ έχετε forthnet - σας τα δίνουμε όλα με 18,90! για να ρθειτε σε μας . Α έχετε ΟΤΕ -  θα κοστίσει 25,90 + τέλη μεταφοράς και χωρίς  router γιατί έτσι . Τελος πάντων έκανα αίτηση μεταφοράς μόνο για να δω αν θα πάρουν οι χαμένοι από τον ΟΤΕ να δώσουν καμιά αντιπροσφορά . Γιατί 35,90 το μηνά για απλο dsl χωρίς χρόνο ομιλίας μόνο αυτοί χρεωνουνε

Επεξ/σία από Damachi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 280
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/24/2018 στις 8:20 ΠΜ, baskon είπε

Εδώ και 1.5 μήνα πάντως σταθερά είναι πάνω πάνω στις προσφορές το παρόν. 

Γιατί δε το μεταφέρετε σε κάποιο άλλο σημείο, να συζητήσετε άνετα; ;

Και η πλάκα είναι ότι κάποια άλλα θέματα που είναι όντως προσφορές, και θες να μπεις να ρωτήσεις κάτι πριν παραλάβεις,  δε μπορείς γιατί η προσφορά τελείωσε και έχει κλειδωθεί το θέμα, κάποιες φορές ακόμα και μέσα σε 24 ώρες από την έναρξη του...

Συγνώμη για την εκτός θέματος παρέμβαση αλλά η σχετική συζήτηση μπορεί άνετα να μεταφερθεί στο παρακάτω σύνδεσμο.

 

 

Επεξ/σία από ЭΛ Ɓaʼnâņ Šŀưƫäņジ
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Έκανα την καταγγελία μου στην ΕΕΤΤ, είμαι περίεργος να δω τι θα γίνει, στο μεταξύ σε φίλο που είχε συμβόλαιο 22 και του το φτάσανε 32 μόλις την έκανε για αλλού τον πήραν τηλέφωνο και του είπαν 17, δεν παλεύονται με΄τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, YPhot είπε

Έκανα την καταγγελία μου στην ΕΕΤΤ, είμαι περίεργος να δω τι θα γίνει, στο μεταξύ σε φίλο που είχε συμβόλαιο 22 και του το φτάσανε 32 μόλις την έκανε για αλλού τον πήραν τηλέφωνο και του είπαν 17, δεν παλεύονται με΄τίποτα

Η ΕΕΤΤ θα μεταφέρει το κείμενο της καταγγελίας σου στη wind και η wind τώρα πρέπει να απαντήσει γραπτώς σε σένα. Μέσα σε 14 εργάσιμες θα λάβεις με courier την απαντητική επιστολή, στο αίτημα που έκανες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα στείλει ήδη στην wind την καταγγελία και πήρα απάντηση μετά από 28 μέρες σε email η οποία φυσικά έλεγε ότι ενημερώθηκα εγκαίρως και επαρκώς για την αύξηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, YPhot είπε

Βάλτε τους dns servers της Google

Preferred: 8.8.8.8. Alternate: 8.8.4.4

Το έχω ήδη κάνει φίλε. Από την πρώτη στιγμή. Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, sokelas είπε

Πληροφοριακά για την Wind να πω ότι πρόσφατα ξεκίνησε να μπλοκάρει γνωστό ελληνικό site για download. Σορρυ για Οφ τοπικ

Μην το πεις σταμαααααάτααα

 

Επεξ/σία από ЭΛ Ɓaʼnâņ Šŀưƫäņジ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, sokelas είπε

Πληροφοριακά για την Wind να πω ότι πρόσφατα ξεκίνησε να μπλοκάρει γνωστό ελληνικό site για download. Σορρυ για Οφ τοπικ

Δεν νομίζω ότι οι πάροχοι μπλοκάρουν κάποιους δικτυακούς τόπους από προσωπική βούληση.

Για παράδειγμα, για τα τυχερά παιχνίδια η εντολή έρχεται από την ΕΕΕΠ, και σε ανακατευθύνει σε σελίδα της ΕΕΕΠ.

Είναι στην επιλογή του κάθε παρόχου για το τι τεχνολογία θα χρησιμοποιήσει, όπως DPI (Cosmote) ή κάτι υποτυπώδες όπως DNS hijacking (Wind).

Δεν κατέχω από site για download. Ποιο είναι ώστε να το ελέγξω; (ΠΜ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, YPhot είπε

Βάλτε τους dns servers της Google

Preferred: 8.8.8.8. Alternate: 8.8.4.4

Μπορεις να μας εξηγησεις τι κανουμε με αυτο τον τροπο;

Και εγω εχω το ιδιο προβλημα με την Wind!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο http://www.iprights.gr/nomologia/104-aporripsi-appokleismoy-prosvasis-se-peiratikes-istoselides-internet-dikigoros-theodoros-xioy έχει μια λίστα με 13 δικτυακούς τόπους.

Το μπλοκάρισμα που κάνει η Wind είναι DNS hijacking, που επιστρέφει τη διεύθυνση IP 127.0.0.1 όταν επισκέπτεται κανείς αυτούς τους δικτυακούς τόπους.

Άλλοι πάροχοι μπορεί να κάνουν κάτι διαφορετικό, ωστόσο αν έχει μπλοκαριστεί κάτι, θα έχει μπλοκαριστεί με κάποιο τρόπο και από τους υπόλοιπους.

Θα ήταν καλύτερο να υπήρχε ενημέρωση όπως συμβαίνει για τους μπλοκαρισμένους δικτυακούς τόπους που έχουν να κάνουν με τυχερά παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, antonis kaza είπε

Μπορεις να μας εξηγησεις τι κανουμε με αυτο τον τροπο;

Και εγω εχω το ιδιο προβλημα με την Wind!

Στις ρυθμίσεις του μοντεμ σου, βρίσκεις την επιλογή dns servers  και από αυτόματα όπου παίρνει του παρόχου ,βάζεις την επιλογή που σε αφήνει να βάλεις ότι θες. Αν δεν ξέρεις google it με το τύπο του μόντεμ σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...