Προς το περιεχόμενο

Αγγελία slash απάτη


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου φαινεται ιδιο με απατη το να πουλας μια καρτα γραφικων flagship του 2008 για 60 ευρω, οσο και να εκανε τοτε. Καποιος που δεν ξερει καλητερα μπορει να δωσει λεφτα για αυτην την καρτα αντι να παρει την GT1030 στα ιδια λεφτα που ειναι 50% πιο γρηγορη και καει .. τι να πω.. 10 φορες λιγοτερο ρευμα, και ειναι καινουργια, και αθορυβη, και εχει εγγυηση, και driver support, και και και.

 

Η κατάσταση μερικων αγγελιων ειναι για να διαγραφονται σαν αποπειρες απατη, κατα την δικη μου γνωμη, υπαρχει αντικειμενικη αξια αγαθων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι απάτη, ακόμα κι αν την έδινε 1000 ευρώ. Απάτη είναι να σου κρύψει κάτι π.χ. να είναι άλλη πραγματικά ή να έχει ελάττωμα. Μας είναι αδιάφορο για ποιο λόγο θα την αγόραζε κάποιος, είτε από άγνοια του είτε ηθελημένα, κι ούτε είμαστε προστάτες των απανταχού αγοραστών.

Μπορεί κάποιος να θέλει να την αγοράσει για 60 ευρώ επειδή γουστάρει το όνομα "flagship" (!).

Αν πάλι δε βρεθεί τέτοιος φετιχιστής, τότε θα πέσει  κι η τιμή. Βασικά πράγματα αγοράς και ζήτησης, χωρίς απάτες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαινεται ιδιο με απατη το να πουλας μια καρτα γραφικων flagship του 2008 για 60 ευρω, οσο και να εκανε τοτε. Καποιος που δεν ξερει καλητερα μπορει να δωσει λεφτα για αυτην την καρτα αντι να παρει την GT1030 στα ιδια λεφτα που ειναι 50% πιο γρηγορη και καει .. τι να πω.. 10 φορες λιγοτερο ρευμα, και ειναι καινουργια, και αθορυβη, και εχει εγγυηση, και driver support, και και και.

 

Η κατάσταση μερικων αγγελιων ειναι για να διαγραφονται σαν αποπειρες απατη, κατα την δικη μου γνωμη, υπαρχει αντικειμενικη αξια αγαθων..

 να σε ορισουμε τιμοκρατορα των αγγελιων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<_<

Η ζητηση καθοριζει τις τιμες, δοκιμαστηκε και αλλιως και οδηγησε σε ουρες για μιση φρατζολα. Ετσι ειναι η ζωη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ζητηση καθοριζει τις τιμες, δοκιμαστηκε και αλλιως και οδηγησε σε ουρες για μιση φρατζολα.(...)

Οχι οχι δεν σε "σκούντηξα" γι αυτό! :P

Σ' αυτό είμαι μαζί σου, έχεις απόλυτο δίκιο αφού δεν μιλάμε στην προκειμένη περίπτωση για είδος πρώτης ανάγκης.

(το έγραψε ωραία κι ενα μέλος παρακάτω για το οτι δεν είναι απάτη η τοποθέτηση Α τιμής για το προϊόν)

 

Η φατσούλα είναι περί σφυροδρέπανου, είναι άτοπο το σχόλιο. Απο παντού... :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι οχι δεν σε "σκούντηξα" γι αυτό! :P

Σ' αυτό είμαι μαζί σου, έχεις απόλυτο δίκιο αφού δεν μιλάμε στην προκειμένη περίπτωση για είδος πρώτης ανάγκης.

(το έγραψε ωραία κι ενα μέλος παρακάτω για το οτι δεν είναι απάτη η τοποθέτηση Α τιμής για το προϊόν)

 

Η φατσούλα είναι περί σφυροδρέπανου, είναι άτοπο το σχόλιο. Απο παντού... :-)

H ζητηση ειναι ο βασικος μηχανισμος price discovery στον καπιταλισμο, ενω σε αυτο που εγραψα (και σε στεναχωρησε) ειναι καποια αυθαιρετη εννοια "αντικειμενικης" τιμης που αποφασιζεται απο λιγους για ολους, οπως υποστηριξε ο ts

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν υφίσταται καμία απολύτως απάτη. Τόσο αξιολογεί το προϊόν ο χρήστης, τόσο ζητάει. Εφόσον ζητάει κάτι παράλογο, θα του μείνει απούλητο. 

 

Το insomnia δεν παρεμβαίνει στην κοστολόγηση των αντικειμένων που διατίθονται μέσω των αγγελιών. 

 

Το θέμα έχει τεθεί και άλλοτε στην κατάλληλη ενότητα και έχει απαντηθεί αρμοδίως, ενώ σχετική -έμμεση- μνεία υπάρχει και στους όρους χρήσης των αγγελιών (σημείο Β4). Δεν υπάρχει τίποτε άλλο να πούμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...