Προς το περιεχόμενο

daewoo lanos


blazar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Φιλικό μου πρόσωπο έχει το αυτοκίνητο του τίτλου, μοντέλο 99. 

Έβγαλε βλάβη και ένας μηχανικός της γειτονιάς είπε ότι έκαψε φλάτζα και χτύπησε κύλινδρο. Της ζήτησε 500€ για αποκατάσταση. Μου φαίνεται υπερβολικό το ποσό, αν σκεφτεί κανείς την αξία του αυτοκινήτου.

Γνωρίζει κάποιος να μου πει το κόστος της επισκευής και αν γνωρίζει κάποιο συνεργείο στην Αθήνα να το δει; Το αμάξι είναι στο Περιστέρι τώρα.

Συνεργείο πείτε μου με p.m. για να μην θεωρηθεί διαφήμιση.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Φιλικό μου πρόσωπο έχει το αυτοκίνητο του τίτλου, μοντέλο 99. 

Έβγαλε βλάβη και ένας μηχανικός της γειτονιάς είπε ότι έκαψε φλάτζα και χτύπησε κύλινδρο. Της ζήτησε 500€ για αποκατάσταση. Μου φαίνεται υπερβολικό το ποσό, αν σκεφτεί κανείς την αξία του αυτοκινήτου.

Γνωρίζει κάποιος να μου πει το κόστος της επισκευής και αν γνωρίζει κάποιο συνεργείο στην Αθήνα να το δει; Το αμάξι είναι στο Περιστέρι τώρα.

Συνεργείο πείτε μου με p.m. για να μην θεωρηθεί διαφήμιση.

Ευχαριστώ.

Δυστηχως καπου εκει ειναι το κοστος.Το ιδιο επαθε ενας φιλος με λανος 97' .Κοστος 400 € . 

97' μοντελο εχει ο πατερας μου με πανω απο 250.000 KM .Κανενα προβλημα εκτος του δισκο πλατω στα 180.000 KM . Σερβις καθε 7500 KM . Ουτε λαδια καιει ουτε τιποτα.

 

Επισης κοπηκε ο ιμαντας χρονισμου σε λανος 2002 μοντελου σε εναν συγγενη (ναι ολο το σοι λανος εχει  :-D ) 

Κοστος 450€ . Δεν ξερω τι αλλαξε ο μηχανικος . Αλλα λογικα τα παντα  :ph34r: 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι τόσο ακριβά τα ανταλλακτικά στη Daewoo (νυν Chevrolet);

Σε Citroen που έχω γνώση, καμιά σχέση. Γύρω στα 150€ είχε πάει το κόστος. Μιλάω για saxo '99 1.1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι τόσο ακριβά τα ανταλλακτικά στη Daewoo (νυν Chevrolet);

Σε Citroen που έχω γνώση, καμιά σχέση. Γύρω στα 150€ είχε πάει το κόστος. Μιλάω για saxo '99 1.1.

Οι τιμες που ανεφερα δεν ειναι αντιπροσωπειας. Επισης οπως ειπε ο George η δουλεια κοστιζει πολύ. Οταν δινεις το 80% των κερδων σου στο κρατος ετσι ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού αποδείξεις και ειδικά σε συνεργεία δεν παίζουν. :P

Κανά οικονομικότερο συνεργείο δλδ δεν παίζει;

Αποδειξη τουλαχιστον απο το ανταλλακτικο να ζητας παντα. Ετσι κανω εγω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εργασία έχει το μεγαλύτερο κόστος μιας και πρέπει να κατέβει το μοτέρ και να λυθεί. Και φυσικά όταν μιλάμε για αυτοκίνητο που πλέον πουλιέται κάτω από χιλιάρικο σίγουρα δεν αξίζει τέτοια επισκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εργασία έχει το μεγαλύτερο κόστος μιας και πρέπει να κατέβει το μοτέρ και να λυθεί. Και φυσικά όταν μιλάμε για αυτοκίνητο που πλέον πουλιέται κάτω από χιλιάρικο σίγουρα δεν αξίζει τέτοια επισκευή.

Σχετικό είναι το δεν αξίζει. Αν ξέρει το αμάξι του και το προσέχει γενικά πιστεύω αξίζει, γιατί τι θα πάρει με 500€;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιρνει ολοκληρο μοτερ μεταχειρισμενο

Εαν ειναι καλοσυντηρημρνο το δικο του ας φτιαξει αυτο.

Το μεταχειρισμενο ειναι ρισκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν η τιμή είναι τελική μαζί με ρεκτιφιέ μία χαρά είναι.

 

Εάν είναι μόνο άνοιγμα-φλατζα-κλείσιμο καλύτερα να αλλάξει μοτέρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

Το αμάξι μια χαρά είναι γενικά. Δεν έχει κανένα άλλο θέμα και είναι πολύ καλά συντηρημένο. 

Απλά μου φάνηκαν πολλά τα χρήματα για την επιδιόρθωση, ξέροντας πόσα είχα δώσει για το δικό μου, με αντίστοιχο πρόβλημα.

Θα ψάξω περισσότερο και θα δω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...