Προς το περιεχόμενο

Έλαβα sms από περίεργο αριθμό


Thanos233

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, γράφω εδώ γιατί δεν ήξερα που αλλού να αναφέρω το θέμα που είχα πρόσφατα.

Έχω βγει έξω για καφέ και μου έρχεται sms στο κινητό "είσαι τόσο όμορφος σήμερα Θανάση!!" . Αποστολέας γράφει "Κατερίνα", λεω όπα, ποια είναι αυτή, πάω να δω την επαφή και το κινητό λέει άγνωστη επαφή. Οκ λεω τι φάση, πάω να κάνω κλήση και μου βγαίνει αυτός ο αριθμός 52837462. Η κλήση δεν πραγματοποιείται ποτέ και τερματίζει άμεσα, στο δευτερόλεπτο. Κάθε 10 με 20 λεπτά μου ερχόντουσαν και άλλα μηνύματα τύπου, έχω κολήσει μαζί σου, ήθελα να σου στείλω από τότε που μιλήσαμε σε εκεείνο το μαγαζί, με ρώτησε αν ήθελα να βγούμε για ποτό και τέτοια.

Στην αρχή λέω, οκ, είναι από αυτές τις μα***κιες που στέλνεις μήνυμα πίσω και σε χρεώνουν, αλλά στα μηνύματα ανφέρθηκε ένα μαγαζί που πηγαίνω συχνά, πέρα από το όνομα μου που πες άντε το πέτυχαν τυχαία.

 

3 μέρες μετά από αυτό, έχω βγει έξω και καταλήγω στο μαγαζί που είχε αναφερθεί και στα μηνύματα. Αυτή τη φορά μου στέλνει "θα βγεις έξω απόψε?" και μετα από μισή ώρα "εγώ θα είμαι στο τάδε μαγαζί (το μαγαζί στο οποίο είχα πάει και συχνάζω), θα είμαι εκεί λέει αν θες να με δεις, αν και δεν έχω καταλάβει αν πραγματικά θες".

 

Γενικά μετά από αυτό το μήνυμα είχα το νου μου μήπως δω κάποια κοπέλα που είχα γνωρίσει και την έλεγαν Κατερίνα, αλλά προφανώς δεν εμφανίστηκε κάποια :P

 

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος?

 

Εγώ αυτό που πιστεύω είναι ότι είναι "fake" η όλη φάση, σκαμεριά, όπως θέλετε πείτε το , αλλά με προβληματίζει το πως γνωρίζει-γνωρίζουν το κινητό μου, το όνομα μου και το μέρος που πάω 1 -2 φορές καθε βδομάδα - 2 εβδομάδες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως πολυ περιεργο οτι ηξερε ονομα και μερος, εδω δεν εχω να πω κατι. Εγω επερνα sms του τυπου '' που εισαι καιρο εχουμε να τα πουμε κανονισε για καφε''. χωρις να αναφερει το ονομα μου, που προφανως ηταν για να καλεσεις πισω και να χρεωθεις! Στη δικια σου περιπτωση τα πραγματα ειναι πιο περιεργα, Χρεωθηκες οταν εκανες την κληση? Γιατι ακομα και να μη χτυπαει χρεωνουν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συνωμοσιολογικό κομμάτι του μυαλού μου λέει "νέα σπείρα μαγαζατόρων που εκμεταλλεύονται την λιγουριά των 16άριδων και τα βάζουν να αγοράσουν ποτό στο μαγαζί τους περιμένοντας την γκόμενα μυστήριο να έρθει με γερανό πάνω τους" φανταστείτε καμιά 10-20 μπάκουρες να έχουν καρφωμένο βλέμμα στην είσοδο αλλά να μένουν με το.. ποτό στο χέρι :P

Αλλά αυτό που νομίζω ως πιο πιθανό ειναι κάποιος φίλος σου να σου κάνει φάρσα στέλνοντας σου sms απο κάποια υπηρεσία στο internet εξού και ο περίεργος αριθμός και όνομα αποστολέα.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά αυτό που νομίζω ως πιο πιθανό ειναι κάποιος φίλος σου να σου κάνει φάρσα στέλνοντας σου sms απο κάποια υπηρεσία στο internet εξού και ο περίεργος αριθμός και όνομα αποστολέα.

Ακριβώς αυτό σκέφτηκα κι εγώ.

Κάποιος του κάνει πλάκα, αν δεν είναι οι γνωστές χαζομάρες.

Το είχα κάνει κι εγώ σε φίλο. Όχι με γυναίκα όμως αλλά σχετικά με άλλο θέμα και ψαρωσε τρελά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, γράφω εδώ γιατί δεν ήξερα που αλλού να αναφέρω το θέμα που είχα πρόσφατα.

Έχω βγει έξω για καφέ και μου έρχεται sms στο κινητό "είσαι τόσο όμορφος σήμερα Θανάση!!" . Αποστολέας γράφει "Κατερίνα", λεω όπα, ποια είναι αυτή, πάω να δω την επαφή και το κινητό λέει άγνωστη επαφή. Οκ λεω τι φάση, πάω να κάνω κλήση και μου βγαίνει αυτός ο αριθμός 52837462. Η κλήση δεν πραγματοποιείται ποτέ και τερματίζει άμεσα, στο δευτερόλεπτο. Κάθε 10 με 20 λεπτά μου ερχόντουσαν και άλλα μηνύματα τύπου, έχω κολήσει μαζί σου, ήθελα να σου στείλω από τότε που μιλήσαμε σε εκεείνο το μαγαζί, με ρώτησε αν ήθελα να βγούμε για ποτό και τέτοια.

Στην αρχή λέω, οκ, είναι από αυτές τις μα***κιες που στέλνεις μήνυμα πίσω και σε χρεώνουν, αλλά στα μηνύματα ανφέρθηκε ένα μαγαζί που πηγαίνω συχνά, πέρα από το όνομα μου που πες άντε το πέτυχαν τυχαία.

 

3 μέρες μετά από αυτό, έχω βγει έξω και καταλήγω στο μαγαζί που είχε αναφερθεί και στα μηνύματα. Αυτή τη φορά μου στέλνει "θα βγεις έξω απόψε?" και μετα από μισή ώρα "εγώ θα είμαι στο τάδε μαγαζί (το μαγαζί στο οποίο είχα πάει και συχνάζω), θα είμαι εκεί λέει αν θες να με δεις, αν και δεν έχω καταλάβει αν πραγματικά θες".

 

Γενικά μετά από αυτό το μήνυμα είχα το νου μου μήπως δω κάποια κοπέλα που είχα γνωρίσει και την έλεγαν Κατερίνα, αλλά προφανώς δεν εμφανίστηκε κάποια :P

 

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος?

 

Εγώ αυτό που πιστεύω είναι ότι είναι "fake" η όλη φάση, σκαμεριά, όπως θέλετε πείτε το , αλλά με προβληματίζει το πως γνωρίζει-γνωρίζουν το κινητό μου, το όνομα μου και το μέρος που πάω 1 -2 φορές καθε βδομάδα - 2 εβδομάδες..

 

http://www.lifo.gr/now/digital-life/56987

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά αυτό που νομίζω ως πιο πιθανό ειναι κάποιος φίλος σου να σου κάνει φάρσα στέλνοντας σου sms απο κάποια υπηρεσία στο internet εξού και ο περίεργος αριθμός και όνομα αποστολέα.

χαχαχα το σκέφτηκα και ψάχνω να βρω ποια κουφάλα το έκανε :-D

Χρεωθηκες οταν εκανες την κληση? Γιατι ακομα και να μη χτυπαει χρεωνουν.

Χρησιμοποιώ καρτοκινητή και έτυχε να μην έχω και υπόλοιπο μέσα, οπότε δεν μπορώ να ξέρω αν υπάρχουν χρεώσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο πιθανό όντως ειναι να σου κάνει καποιος πλάκα. Στο τέλος του sms είδες αν έλεγε κάτι από κάποιο site σαν διαφημιστικό? Γτ έχω έναν γνωστό τσιγγούνη ο οποίος χρησιμοποιεί τέτοια site για κανονικά μυνήματα και στο τέλος έχει διαφημιστικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο πιθανό όντως ειναι να σου κάνει καποιος πλάκα. Στο τέλος του sms είδες αν έλεγε κάτι από κάποιο site σαν διαφημιστικό? Γτ έχω έναν γνωστό τσιγγούνη ο οποίος χρησιμοποιεί τέτοια site για κανονικά μυνήματα και στο τέλος έχει διαφημιστικό

όχι, δεν υπήρχε κάτι τέτοιο

Φαρσα απο καποιο φιλο ( η τσεκ απο τη γκομενα αν εχεις που δε σε κοβω να εχεις ) με μηνυματα μεσω καποιας σελιδας.

χαχα ναι, δεν παίζει τσεκ από γκόμενα όταν δεν έχεις :P

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι, δεν υπήρχε κάτι τέτοιο

 

Μαλιστα, ισως να εχει βρει site που να μην αναφερει ονομα. Τελοσπαντων ειναι υποπτο επειδη εχει τοσες λεπτομερειες, το καλυτερο που εχεις να κανεις, ετσι τουλαχιστον λειτουργω εγω σαν ανθρωπος, ειναι να μην ασχοληθεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα, ισως να εχει βρει site που να μην αναφερει ονομα. Τελοσπαντων ειναι υποπτο επειδη εχει τοσες λεπτομερειες, το καλυτερο που εχεις να κανεις, ετσι τουλαχιστον λειτουργω εγω σαν ανθρωπος, ειναι να μην ασχοληθεις. 

Αυτό εννοείται, και τόσο που ασχολήθηκα ήταν καθαρά για αυτό που λες, τις λεπτομέρειες. Δεν περιμένω να βρω κοπέλα από τέτοια μηνύματα, είπαμε.. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα δε το λεω απο θεμα κοπελας προφανως (αν και εκει που εχω φτασει αυτον τον καιρο θα περιμενα να βρω κοπελα ακομα και ετσι τελοσπαντων :P). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανω-κατω δεν ειναι fake η φαση, ψευτικο ονομα σου εδωσε (λογικο).

 

Καποτε, μου την επεφταν 2 γκομενες την ιδια στιγμη.

Με παρεα ημασταν, ηταν και οι 2 διπλα μου δεξια αριστερα.

Ε ημουν σιγουρος οτι σιγκεκριμενος φιλος μου τεις ειχε βαλει.

Μετα απο αρκετο καιρο καταλαβα οτι τελικα οντος μου την επεσαν (real)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...