Προς το περιεχόμενο

Συσκευες ( tvbox - tablets κλπ ) που παιζουν απροβληματιστα Netflix


villasg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 26/1/2020 στις 4:29 ΜΜ, itsarungupta είπε

Υπάρχει κάπου κάποια λίστα για το τι υπηρεσίες/εφαρμογές κλπ υποστηρίζει το Roku στην Ελλάδα;

Επίσης σχετικά με τη σταθερότητα στη σύνδεση τι άποψη έχετε;

 

Επεξ/σία από tinapo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 805
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, tinapo είπε

 

Γενικά, ό,τι δεν παίζει Ελλάδα δεν παίζει και στο Roku. Όσο για τη σύνδεση, με το VDSL router του ΟΤΕ δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα είτε παίζει streaming είτε κάνω screen casting από το κινητό. Συνδέεται στο WiFi σε δευτερόλεπτα από το boot. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, dali13gr είπε

Γενικά, ό,τι δεν παίζει Ελλάδα δεν παίζει και στο Roku. Όσο για τη σύνδεση, με το VDSL router του ΟΤΕ δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα είτε παίζει streaming είτε κάνω screen casting από το κινητό. Συνδέεται στο WiFi σε δευτερόλεπτα από το boot. 

Αν έχεις απλή σύνδεση 24Mb και το router είναι στο διπλανό δωμάτιο υπάρχει περίπτωση να έχεις πρόβλημα; Ποιο είναι το κάτω όριο ταχύτητας σε Mbit?

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, tinapo είπε

Αν έχεις απλή σύνδεση 24Mb και το router είναι στο διπλανό δωμάτιο υπάρχει περίπτωση να έχεις πρόβλημα; Ποιο είναι το κάτω όριο ταχύτητας σε Mbit?

Η απόσταση έχει να κάνει και με τις δυνατότητες του router. Για τις ταχύτητες που προτείνει το Netflix δες εδώ παρακάτω. Παλιά που είχα ADSL έπαιζε και με 8Mbit που έπιανα στη γραμμή.

https://help.netflix.com/en/node/306

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Επειδη παντα ηθελα να βρω μια πολυ φθηνη συσκευη για netflix και δεν ηθελα να δωσω πολλα χρηματα χτυπησα σημερα το Roku Premiere 4K / HDR απο το Γαλλικο amazon στα 18 ευρω χωρις ΦΠΑ.

Εκανα καλα που το πηρα?

Οσοι το εχουν ειναι ευχαριστημενοι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, villasg είπε

Μια χαρα ειναι το roku εγω εχω το express και μαμαει στο Netflix

 

Αν δεν κανω λαθος πρεπει να εχει και το prime.Δεν εχω κανει ακομη λογαριασμο γιατι δεν μπορεσα αλλα θα βρω ακρη και θα κανω.

Βασικα για netflix το ηθελα για μια tv που δεν ειναι smart.Στην τιμη που το πηρα και να μην κανει κατι αλλο δεν με πειραζει.

Η συνδεση ειναι με ethernet η wifi στο premiere?Δεν προλαβα να το ψαξω καθολου γι'αυτο σε ρωταω αν γνωριζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πεντακάναλος ήχος περνάει μέσω της τηλεόρασης στον ενισχυτή; Η τηλεόραση είναι συνδεδεμένη με οπτική στον ενισχυτή. Το Roku  premier βλέπω ότι δεν έχει ξεχωριστή έξοδο ήχο.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Επειδη παντα ηθελα να βρω μια πολυ φθηνη συσκευη για netflix και δεν ηθελα να δωσω πολλα χρηματα χτυπησα σημερα το Roku Premiere 4K / HDR απο το Γαλλικο amazon στα 18 ευρω χωρις ΦΠΑ.

Εκανα καλα που το πηρα?

Οσοι το εχουν ειναι ευχαριστημενοι?

Για δώσε κάνα link. Έψαξα στο FR, αλλά δεν το βρήκα στην τιμή που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, apotsi είπε

Για δώσε κάνα link. Έψαξα στο FR, αλλά δεν το βρήκα στην τιμή που λες.

Eδω το εχει φιλε μου αλλα οπως ειπα εγω το πηρα χωρις ΦΠΑ.

https://www.amazon.fr/Roku-3920EU-Premiere-Streaming-Player/dp/B07XJ7DTZ4

Εσενα θα σου βγει με τα μεταφορικα περιπου στα 29 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει σε προσφορά και το roku express στα 15€ συν 6.15€ μεταφορικά για Ελλάδα.

https://www.amazon.de/dp/B09D2WRFDB/ref=redir_mobile_desktop?_encoding=UTF8&aaxitk=b98eb0a28e4f21c4272254e3faf9e876&hsa_cr_id=7306876900902&pd_rd_plhdr=t&pd_rd_r=03cedfb8-9704-46cc-a37d-616e7506600b&pd_rd_w=08hnk&pd_rd_wg=NfyUa&ref_=sbx_be_s_sparkle_mcd_asin_0_img

Για κάποιον που δεν τον ενδιαφέρει το 4k και το θέλει για nf, yt και αργότερα για disney+ χωρίς να δώσει πολλά λεφτά είναι πολύ καλό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν ένα μήνα είχα πάρει το Xiaomi Mi S από γνωστό κατάστημα της Αθήνας στα 45 ευρώ. Δυστυχώς δεν υπάρχει η προσφορά πλέον και έχει ανέβει στα 56 ευρώ.

Αυτό που έχω να πω το box  είναι περιορισμένων δυνατοτήτων αλλά αυτά που υπόσχεται τα κάνει με το παραπάνω. Netflix 4Κ , Youtube, Ertflix κτλ.  εγγυημένα αλλά πρέπει να έχεις WiFi κοντινά κιόλας οπωσδήποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, micos000 είπε

Έχει σε προσφορά και το roku express στα 15€ συν 6.15€ μεταφορικά για Ελλάδα.

https://www.amazon.de/dp/B09D2WRFDB/ref=redir_mobile_desktop?_encoding=UTF8&aaxitk=b98eb0a28e4f21c4272254e3faf9e876&hsa_cr_id=7306876900902&pd_rd_plhdr=t&pd_rd_r=03cedfb8-9704-46cc-a37d-616e7506600b&pd_rd_w=08hnk&pd_rd_wg=NfyUa&ref_=sbx_be_s_sparkle_mcd_asin_0_img

Για κάποιον που δεν τον ενδιαφέρει το 4k και το θέλει για nf, yt και αργότερα για disney+ χωρίς να δώσει πολλά λεφτά είναι πολύ καλό.

Πολυ καλη τιμη micos.

Ισως να επαιρνα αυτο αν δεν ειχα παρει το Premiere μιας και δεν το θελω για 4Κ αλλα τωρα που κοιταξα τις διαφορες εχει καλυτερο επεξεργαστη(Quad) το Premiere οποτε για 6 ευρω διαφορα που μου βγαινει χαλαλι.

Το μονο που με φοβιζει λιγο ειναι η συνδεση που θα εχει με το wifi.Φοβαμαι μην εχει κολληματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...