Προς το περιεχόμενο

Συσκευες ( tvbox - tablets κλπ ) που παιζουν απροβληματιστα Netflix


villasg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ το έχω στο σαλόνι και το ρούτερ είναι σε αποθήκη στη μέση του σπιτιού (5 μέτρα και ένας τοίχος ανάμεσα). Δεν έχω κανένα πρόβλημα, αλλά το έχω ψηλά στον τοίχο κρεμασμένο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 805
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, Gatilaras είπε

To mi tv stick λεει τιποτα σαν συσκευη? Για youtube το θελω,κανα ertflix σπανια netflix σε μια 27αρα fhd που εχω στο υπνοδωματιο.

Δουλεύει μια χαρά. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/11/2021 στις 4:27 ΜΜ, villasg είπε

Μια χαρα ειναι το roku εγω εχω το express και μαμαει στο Netflix

 

villas ξερεις αν γινεται να δουλεψει το roku σαν συσκευη για iptv?

Μπορει να στο ρωταω και λαθος βεβαια αλλα εννοω οπως π.χ. λειτουργει το mag.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

villas ξερεις αν γινεται να δουλεψει το roku σαν συσκευη για iptv?

Μπορει να στο ρωταω και λαθος βεβαια αλλα εννοω οπως π.χ. λειτουργει το mag.

Όχι, δεν γίνεται. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, dali13gr είπε

Όχι, δεν γίνεται. 

Διαβαζω διαφορα οτι με καποιο τροπο γινεται κι απο περιεργεια το ρωτησα.Δυσκολα θα το επιχειρουσα παντως μονος μου μιας και δεν ξερω.

Οποτε μονο mag για iptv.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Διαβαζω διαφορα οτι με καποιο τροπο γινεται κι απο περιεργεια το ρωτησα.Δυσκολα θα το επιχειρουσα παντως μονος μου μιας και δεν ξερω.

Οποτε μονο mag για iptv.

γιατι μονο mag; μια χαρα εφαρμογες υπαρχουν και στα android tv boxes για να βλεπεις iptv. Που σου δινουν κ μεγαλυτερη ευελιξια σε διαφορους τομεις. το mag αξιζει για την απλοτητα του κυριως(ειδικα αν το θες για ατομα μεγαλης ηλικιας) και λογω σταθεροτητας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, HERTHAN είπε

villas ξερεις αν γινεται να δουλεψει το roku σαν συσκευη για iptv?

OXI δεν το εχω κανει αλλα λενε οτι γινετε https://www.firesticktricks.com/roku-iptv.html

 

Επεξ/σία από villasg
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, villasg είπε

OXI δεν το εχω κανει αλλα λενε οτι γινετε https://www.firesticktricks.com/roku-iptv.html

 

Ναι το εχω διαβασει κι αυτο αλλα ειπα να σε ρωτησω μηπως το γνωριζεις καλυτερα το θεμα.

14 λεπτά πριν, kallair είπε

γιατι μονο mag; μια χαρα εφαρμογες υπαρχουν και στα android tv boxes για να βλεπεις iptv. Που σου δινουν κ μεγαλυτερη ευελιξια σε διαφορους τομεις. το mag αξιζει για την απλοτητα του κυριως(ειδικα αν το θες για ατομα μεγαλης ηλικιας) και λογω σταθεροτητας.

Δεν ειχα ποτε tv box να σου πω την αληθεια και γενικοτερα δεν εχω ασχοληθει καθολου με το android και δεν ξερω τι παιζει.

Ουτε με mag εχω ασχοληθει αλλα βλεπω οτι για iptv παιζει πολυ κι ελεγα να παω προς τα εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό είναι το application του iptv smarters για το roku. Επειδή όμως το roku είναι κλειστό και δε δίνει εύκολα το ΟΚ για να βάλει κάποιος στο store του μια εφαρμογή πρέπει να γίνει με πλάγιο τρόπο. Στην ουσία δηλώνεις τον εαυτό σου σαν dev και ότι θέλεις να δοκιμάσεις το channel σου και αφού βάλεις το roku σε dev mode προσθέτεις το κανάλι σου στην συσκευή σου για να την δοκιμάσεις. Έτσι, αφού βάλεις το iptv app στο roku και το ενεργοποιήσεις μέσω του vpn της εταιρίας, θα μπορείς να το δουλέψεις στη συσκευή.

Επεξ/σία από micos000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, micos000 είπε

Αυτό είναι το application του iptv smarters για το roku. Επειδή όμως το roku είναι κλειστό και δε δίνει εύκολα το ΟΚ για να βάλει κάποιος στο store του μια εφαρμογή πρέπει να γίνει με πλάγιο τρόπο. Στην ουσία δηλώνεις τον εαυτό σου σαν dev και ότι θέλεις να δοκιμάσεις το channel σου και αφού βάλεις το roku σε dev mode προσθέτεις το κανάλι σου στην συσκευή σου για να την δοκιμάσεις. Έτσι, αφού βάλεις το iptv app στο roku και το ενεργοποιήσεις μέσω του vpn της εταιρίας, θα μπορείς να το δουλέψεις στη συσκευή.

Δυσκολα πραγματα για μενα θα πρεπει να κατσω ν'αφιερωσω αρκετο χρονο για να τα κανω αυτα.

Αν υπηρχε καποιος αναλυτικος οδηγος ισως να το επιχειρουσα αλλα φοβαμαι οτι σε περιπτωση καποιους λαθους(απο πλευρας μου) δεν θα μπορεσω να το διορθωσω.

Αν βρω τιποτα αξιοπιστο σε παροχους iptv θα το προχωρησω λογικα με το mag.

Χιλιαδες βεβαια οι παροχοι iptv και δεν βγαζεις ακρη αν καποιος ειναι αξιοπιστος η οχι.Αν γνωριζει κανεις καποιον αξιοπιστο ας μου στειλει p.m.
 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν σου επιτρέπει να βάλεις κάπου τα στοιχεία σύνδεσης δοκίμασε το. Δεν χάνεις κάτι.

Βασικά, αν δεν κάνω λάθος, ένα απλό android tv box είναι και βάζεις εφαρμογές από το google play. Αν είναι όντως έτσι απλά κατέβασε την εφαρμογή του nf και προχώρα.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επειδη θελω να δωσω σε εναν φιλο netflix και amazon prime συνδρομη ποια συσκευη θα μου προτεινατε για να τον πω να την αγορασει?

Επειδη δεν θελω xiaomi θα ηταν καλη λυση να του προτεινα το fire tv stick 4K max η υπαρχουν κι αλλες καλυτερες επιλογες?

Το ανωτερο που θα μπορουσε να δωσει ειναι μεχρι 50 ευρω αλλα αν υπαρχει κατι με λιγα χρηματα παραπανω θα του το προτεινω κι ας αποφασισει εκεινος.

Αν παμε στην λυση του fire tv stick 4K max θα του το αγορασω εγω απο εξωτερικο κανενα 30αρι οταν ξαναβγει σε προσφορα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...