Προς το περιεχόμενο

Ποιος είναι ο κάτοχος ενός Xbox One X


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω και PS4 και το X το οποίο πήρα πριν περίπου δύο εβδομάδες. Είναι το άτιμο απόλαυση... Προφανώς και η Sony έχει μεγαλύτερες αποκλειστικότητες αλλά το PS4 δε το έχω ανοίξει από όταν πήρα το X... Απίστευτη λεπτομέρεια στα γραφικά σε σημείο που δε το πιστεύεις κάποιες φορές... Και 0 θόρυβος! Εκπληκτικό μηχάνημα που σίγουρα θα κρατήσει μερικά χρόνια για πλάκα.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 165
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μου αρέσουν τέτοια άρθρα που τονίζουν κάθε φορά ότι χώρα τους συμφέρει..

 

Δυστυχώς η MS δεν έχει δώσει στοιχεία για τις ΗΠΑ -αφήνουμε εκτός τις εκτιμήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι κλασσικός παίκτης pc και την ευκολία του ποντικιού δεν την αλλάζω (συν την ακρίβεια της λεπτομέρειας), αλλά από τη μία το πρόβλημα ότι για να παίξεις πρώτους τίτλους θέλεις μηχάνημα 7-8 κατοστάρικα τουλάχιστον, απ' την άλλη το Red Dead Redemption που δεν θα βγει ποτέ σε pc, μάλλον πάω για το Χ από Απρίλη. Άσε που μπορεί, όταν βγει το Red, να παίξει κάνα bundle :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια προσεκτική ματιά και γίνεται φανερό οτι το άρθρο είναι μια έμμεση διαφήμιση της κονσόλας.

 

Παμε παρακάτω, το κοινό που γράφεται οτι στοχεύει η ms δηλαδή των Hardcore Gamers θα έπρεπε να αγνοήσει την κονσόλα εφόσον διαθέτει ένα δυνατό pc καθοτι δεν υπάρχουν αποκλειστικοτητες να στηρίξουν το σύστημα.

 

Το σύνηθες που ειναι και κατόρθωμα της Sony, εφόσον είσαι pc gamer και έχεις ενα δυνατό pc είναι να εχεις και ενα ps4 για να παίζεις αυτο που η ms δεν λεει να καταλάβει οτι πρέπει να δημιουργήσει, τις ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΤΗΤΕΣ.

 

Πέστε μου εναν λόγο, ενα επιχείρημα δηλαδη για να αγοράσω την κονσόλα εγω που διαθέτω ενα δυνατό gaming pc και ενα ps4 pro και εγω σήμερα κιόλας θα πεταχτώ σε ενα καταστημα και θα την τσιμπήσω.

 

Αλλά ακόμα και αν δεν είχα ps4 pro το όποιο αγορασα για τις αποκλειστικοτητες του (οι οποίες είναι και πολλες και ΑΑΑ ποιοτητας), ως κάτοχος δυνατού gaming pc ποιος ο λόγος να αγοράσω xbox one x?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι κλασσικός παίκτης pc και την ευκολία του ποντικιού δεν την αλλάζω (συν την ακρίβεια της λεπτομέρειας), αλλά από τη μία το πρόβλημα ότι για να παίξεις πρώτους τίτλους θέλεις μηχάνημα 7-8 κατοστάρικα τουλάχιστον, απ' την άλλη το Red Dead Redemption που δεν θα βγει ποτέ σε pc, μάλλον πάω για το Χ από Απρίλη. Άσε που μπορεί, όταν βγει το Red, να παίξει κάνα bundle :)

μας την έπαιξαν με το 1ο, άργησαν αρκετά το gta v (αν και ήταν έξοχο port), αλλά κι εγώ αυτή τη φορά δε θα το ρισκάρω. day one αγορα στη κονσόλα, δεν είμαι διατεθειμένος να περιμένω άλλο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά το multiplayer του xbox one x είναι μαζί με του xbox one s δηλαδή σε ένα παιχνίδι συμμετέχουν και οι δύο κονσόλες;

Υ.Γ.:Είμαι πολλά χρόνια κάτοχος playstation από το 1 έως και το 4 και τολμησα λόγω τιμής και 4Κ και πήρα το one s.Συγνωμη αλλά από θέμα ποιότητας και κλάσης ανώτερο χειριστήριο μόνο και μόνο από θέμα μπαταρίας!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fixed :P

 

PC gamer ειμαι φιλε μου αλλα το θεμα ειναι για κονσολες, οποτε αναφερομαι σε αυτες. Επίσης 400 ευρω για xbox one μπορεις να βρεις ευκολοτερα οταν σε αυτη την τιμη αγοραζεις απλα την καρτα γραφικων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PC gamer ειμαι φιλε μου αλλα το θεμα ειναι για κονσολες, οποτε αναφερομαι σε αυτες. Επίσης 400 ευρω για xbox one μπορεις να βρεις ευκολοτερα οταν σε αυτη την τιμη αγοραζεις απλα την καρτα γραφικων

Η οποία κάρτα γραφικών ωστόσο θα μπορέσει να σου αποσβέσει το κόστος της και με το παραπανω σε λίγους μήνες αν ασχοληθείς έστω κ σε casual επίπεδο με crypto mining

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβό δεν θέλει αλλά σίγουρα πιο ακριβό από τις κονσόλες 

 

επίσης για να γίνει "σωστά" θέλει πολύ πιο ακριβό 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και χωρίς αποκλειστικότητες (που δεν θα μείνει έτσι) αξίζει η αγορά του πιστεύω. Δυνατό pc δεν έχουν όλοι και δεν θέλουν - μπορούν και να ασχοληθούν να φτιάξουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PC gamer ειμαι φιλε μου αλλα το θεμα ειναι για κονσολες, οποτε αναφερομαι σε αυτες. Επίσης 400 ευρω για xbox one μπορεις να βρεις ευκολοτερα οταν σε αυτη την τιμη αγοραζεις απλα την καρτα γραφικων

 

Ποτέ δε συμφωνούσα με αυτή τη λογική.

​Γενικά πλέον και οι η/υ έχουν μεγάλη αντοχή, δεν είναι τόσο αναλώσιμοι όσο παλιά κι ένας καλός η/υ χρησιμοποιείται και για άλλα πράγματα, αν κάποιος ασχολείται, είναι κι εργαλείο δουλειάς, όχι μόνο διασκέδασης.

​Πρέπει πάντα να υπλογίζεται και το κόστος των παιχνιδιών, που είναι αρκετά ακριβότερα στις κονσόλες.

 

​Γι'αυτό, εγώ δε βλέπω κανένα λόγο να πάρω ποτέ xbox, γιατί αν και είναι προφανώς η καλύτερη και πιο δυνατή κονσόλα αυτή την εποχή, δεν έχει κάποιο παιχνίδι που δε θα μπορούσα να παίξω στο pc μου.

Από την άλλη, το ps4 έχει αρκετά και το σκέφτομαι πολύ σοβαρά (για το απλό), παρόλο που απ'ό,τι ακούω ο media player του είναι για μία ακόμα φορά τραγικός...

Το μόνο που με κρατάει λίγο είναι ότι περιμένω μια ανακοίνωση της sony για το ps5, που θα λέει ότι θα παίζει και τα παιχνίδια του ps4, ελπίζω να βάλουν κι αυτοί μυαλό...

 

​Μακάρι πάντως να πάει πολύ καλά το xbox, ποιος δεν το θέλει, έτσι θ'αναγκαστεί κι η sony να ξεκαβαλήσει λίγο και ν'ασχοληθεί περισσότερο και με άλλους τομείς της κονσόλας της, αλλά και να μην κυκλοφορεί ημιτελείς υλοποιήσεις, σαν το "4Κ" PS4 Pro...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...