Προς το περιεχόμενο

Ποιος είναι ο κάτοχος ενός Xbox One X


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποτέ δε συμφωνούσα με αυτή τη λογική.

​Γενικά πλέον και οι η/υ έχουν μεγάλη αντοχή, δεν είναι τόσο αναλώσιμοι όσο παλιά κι ένας καλός η/υ χρησιμοποιείται και για άλλα πράγματα, αν κάποιος ασχολείται, είναι κι εργαλείο δουλειάς, όχι μόνο διασκέδασης.

​Πρέπει πάντα να υπλογίζεται και το κόστος των παιχνιδιών, που είναι αρκετά ακριβότερα στις κονσόλες.

 

​Γι'αυτό, εγώ δε βλέπω κανένα λόγο να πάρω ποτέ xbox, γιατί αν και είναι προφανώς η καλύτερη και πιο δυνατή κονσόλα αυτή την εποχή, δεν έχει κάποιο παιχνίδι που δε θα μπορούσα να παίξω στο pc μου.

Από την άλλη, το ps4 έχει αρκετά και το σκέφτομαι πολύ σοβαρά (για το απλό), παρόλο που απ'ό,τι ακούω ο media player του είναι για μία ακόμα φορά τραγικός...

Το μόνο που με κρατάει λίγο είναι ότι περιμένω μια ανακοίνωση της sony για το ps5, που θα λέει ότι θα παίζει και τα παιχνίδια του ps4, ελπίζω να βάλουν κι αυτοί μυαλό...

 

​Μακάρι πάντως να πάει πολύ καλά το xbox, ποιος δεν το θέλει, έτσι θ'αναγκαστεί κι η sony να ξεκαβαλήσει λίγο και ν'ασχοληθεί περισσότερο και με άλλους τομείς της κονσόλας της, αλλά και να μην κυκλοφορεί ημιτελείς υλοποιήσεις, σαν το "4Κ" PS4 Pro...

αν έχεις έτσι κι αλλιώς ένα ικανό pc για τις λοιπές εργασίες σου και το μόνο που μένει είναι να μπει μια gpu επάνω ώστε αυτό να γίνει gaming pc, τότε είναι απόλυτα λογικό να συγκρίνεις και το κόστος αγοράς κονσόλας pc, αλλά στην περίπτωση που μιλάμε για χτίσιμο από το μηδέν μιλάμε για άλλα πράγματα 

 

τώρα σχετικά με το ποιο είναι το κοινό του one x, αυτό είναι μεγάλη κουβέντα

 

η δική μου αίσθηση πάντως είναι ότι μιλάμε για συνολικά περιορισμένο κοινό, όσο περνάει ο καιρός βέβαια και γίνει πιο στάνταρ οκ απλά αυτό θα είναι το xbox ή αν βγει και καλύτερο αυτό θα γίνει η στάνταρ έκδοση, αλλά με τα δεδομένα αυτής της στιγμής παρότι θα ενδιαφέρει αρκετούς δεν πιστεύω ότι αυτοί οι αρκετοί θα είναι και τόσοι πολλοί. όσοι δηλαδή έχουν κάψα με τα γραφικά θα τα ακουμπήσουν για pc  στην τελική, όσοι νοιάζονται για τα exclusives του ps θα πάνε σε ps και μετά μένουν οι ενθουσιώδεις οπαδοί του brand xbox αλλά και κάποιοι που θέλουν ένα όσο το πιο δυνατό μηχάνημα μπορούν σε αυτά τα χρήματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 165
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To xbox one S μια χαρα λογο υπαρξης εχει λογω του 4κ blu ray που εχει,της παρα πολυ χαμηλης/ανταγωνιστικης του τιμης(ειδικα με τα bundle που βγαινουν)και φυσικα του ποιοτικοτατου controller(του καλυτερου της αγορας).

Το X παλι δεν εχει λογο υπαρξης.Και αυτο γιατι το κραταει πισω το αρχικο xbox one,κυριως στο multiplayer κομματι(γιαυτο και το destiny 2 δεν τρεχει σε 60fps)

μια χαρα λογο εχει.

Αντι να σκασω 1000αρικακι για πισι για να παιζω με καλα γραφικα

σκαω 500 και εχω καλα γραφικα 4k και hdr :)

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα που αγόρασα πρόσφατα 4Κ τηλεόραση ακούγεται καλή επιλογή για να απολαύσω παιχνίδι σε αυτή την ανάλυση. Το pc μου θα χρειαστεί μια πολύ καλή αναβάθμιση στην gpu για να έχει παρόμοια απόδοση με το Χ σε 4Κ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσουν τέτοια άρθρα που τονίζουν κάθε φορά ότι χώρα τους συμφέρει..

 

Αυτό ακριβώς ήθελα να πω και εγώ, οι πωλήσεις του X ήταν απογοήτευση για την Microsoft αλλά για να μην το δείξει έβγαλε ανακοίνωση μόνο για την χώρα που ξεπέρασε το ps4. Το ps4 Pro πούλησε γιατί ήταν η δυνατότερη κονσόλα πριν το X αλλά τώρα πουλάει σαν ζεστό ψωμί γιατί είναι η φθηνότερη. Η Microsoft βρέθηκε ακριβώς στην ίδια θέση που είχε βρεθεί όταν έβγαλε το 360, μας βλέπω σε 2 χρόνια με άλλη κονσόλα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς ήθελα να πω και εγώ, οι πωλήσεις του X ήταν απογοήτευση για την Microsoft αλλά για να μην το δείξει έβγαλε ανακοίνωση μόνο για την χώρα που ξεπέρασε το ps4. Το ps4 Pro πούλησε γιατί ήταν η δυνατότερη κονσόλα πριν το X αλλά τώρα πουλάει σαν ζεστό ψωμί γιατί είναι η φθηνότερη. Η Microsoft βρέθηκε ακριβώς στην ίδια θέση που είχε βρεθεί όταν έβγαλε το 360, μας βλέπω σε 2 χρόνια με άλλη κονσόλα :)

 

Μαν ευχαριστώ!Ήσουν το κερασάκι στην τούρτα της βλακείας που με έκανε να κάνω unfollow το post.Ημιμάθεια και απόψεις πάνω από την αλήθεια πάντα!Έτσι σε έμαθαν αλλά δεν φταις.Καλή συνέχεια.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαν ευχαριστώ!Ήσουν το κερασάκι στην τούρτα της βλακείας που με έκανε να κάνω unfollow το post.Ημιμάθεια και απόψεις πάνω από την αλήθεια πάντα!Έτσι σε έμαθαν αλλά δεν φταις.Καλή συνέχεια.

 

To Χ που ξεπέρασε κάθε προσδοκία σε πωλήσεις, βγαίνει ο άλλος και λέει ότι ήταν αποτυχία. Το πιστεύει ή λέει ψέματα; Ποιο ξέρει. Καλά κάνεις unfollow, γιατί μερικοί δεν παλεύονται...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερή κονσόλα και πολύ καλή αναβάθμιση από το απλό One. Αξίζει ακόμα και μόνο για τους χρόνους φορτώματος πέρα από όλα τα άλλα!

 

off topic: Όμως μήπως ξέρει κανένας να μου πει πως λύνεται το πρόβλημα με το rise of the tomb raider που μετά το update για το X βγάζει μαύρη οθόνη και δεν παίζει; Το έχω πετύχει και αλλού στο internet αλλά λύση δεν έχω βρει δυστυχώς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερή κονσόλα και πολύ καλή αναβάθμιση από το απλό One. Αξίζει ακόμα και μόνο για τους χρόνους φορτώματος πέρα από όλα τα άλλα!

 

off topic: Όμως μήπως ξέρει κανένας να μου πει πως λύνεται το πρόβλημα με το rise of the tomb raider που μετά το update για το X βγάζει μαύρη οθόνη και δεν παίζει; Το έχω πετύχει και αλλού στο internet αλλά λύση δεν έχω βρει δυστυχώς!

 

Μήπως να δοκιμάσεις το κλασσικό: unistall και Install πάλι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αυτό το χειριστήριο πότε δεν μπόρεσα να το συνηθίσω!Δεν βολεύει με τίποτα αν έχεις μάθει με PLAYSTATION.

To χειριστηριο ειναι πολυ ανετο, μακραν καλυτερο του ps4. Του ps τα controllers ηταν παντα πολυ μικρα ,ο,τι πρεπει για μικροκαμωμενους ασιάτες. Εχω ολα τα PS που εχουν βγει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.vg24.gr/playerunknowns-battlegrounds-performance-issues-on-xbox-one-and-x/

 

Δειτε αυτο για τα frames. δεν παιζουν ολα 60 fps

Δεν περιμένω μη γραμμικό παιχνίδι να παίζει στα 60..

To χειριστηριο ειναι πολυ ανετο, μακραν καλυτερο του ps4. Του ps τα controllers ηταν παντα πολυ μικρα ,ο,τι πρεπει για μικροκαμωμενους ασιάτες. Εχω ολα τα PS που εχουν βγει.

Του PS4 είναι για πιο μεγάλες παλάμες σε σχέση με το παρελθόν πάντως, ίσως είναι δείγμα και του ότι μεγαλώνουν ηλικιακά οι gamers κατά μ.ο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...