Προς το περιεχόμενο

Απάτη από εταιρείες κινητής;


Gryzor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πρώτο που έρχεται στο μυαλό κάποιου θα έπρεπε να είναι το ψάξιμο του τι πραγματικά ισχύει αντί να αναλώνεται σε ειρωνικά χαχανητά.

(δεν αναφέρομαι σε εσένα με αυτό)

 

 

Προσωπικά, αν και ξέρω ότι είναι μια τακτική που τείνει να παγιωθεί και σίγουρα είναι τσεκαρισμένες οι νομικές της προεκτάσεις από τις εταιρίες, δεν παύει να μου φέρνει πρώτη στο μυαλό τη λέξη "πουστιά".

Και μόνο η ευκολία με την οποία περνάει η "αναβάθμιση" και η δυσκολία (ήδη ανέφερε ο TS κι έτσι ακριβώς είναι, δηλαδή ώρα στο τηλέφωνο και μιλάς με 2-3) του να μείνεις στο συμβόλαιο που είσαι κάνει εύκολη τη σκέψη που έρχεται στο μυαλό.

Τώρα αν χαλάει η "απάτη" γιατί δηλώνει παρανομία και προτιμάμε την "πουστιά" αφού υπάρχουν και νόμιμες, οκ, ας αλλάξει ο τίτλος ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Θα συμφωνήσω ότι είναι πουστιά αλλά -δυστυχώς- νόμιμη.

Οπότε, μέχρι να φτάσει στο ΑΔ από κάποιον και να βγει δεδικασμένο εξακολουθεί να είναι πουστιά μεν αλλά νόμιμη δε (και άρα όχι απάτη). Αυτό είπα και στον άλλον.

Πουστιά ναι (κατά και την δική μου άποψη). Αλλά απάτη, ξεκάθαρα όχι.

 

 

Το υπογραμμισμένο μπορούμε να το λάβουμε σαν απάντηση στον τίτλο, αφού με το ερωτηματικό εκφράζεται κάποιος προβληματισμός. Ρώτησε κάτι ο ts του απαντάς (ξεκάθαρα) εσύ

Τί σε χαλάει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ένα τέτοιο μήνυμα τι περιμένεις ακριβώς; Να απαντήσω;

Δεν θα σου κάνω τη χάρη. Απλά report και τίποτα άλλο.

 

 

Θα συμφωνήσω ότι είναι πουστιά αλλά -δυστυχώς- νόμιμη.

Οπότε, μέχρι να φτάσει στο ΑΔ από κάποιον και να βγει δεδικασμένο εξακολουθεί να είναι πουστιά μεν αλλά νόμιμη δε (και άρα όχι απάτη). Αυτό είπα και στον άλλον.

Πουστιά ναι (κατά και την δική μου άποψη). Αλλά απάτη, ξεκάθαρα όχι.

 

 

 

Έρχεσαι και μιλάς για πορδές και μετά λες ότι θα κάνεις report... οκ.

 

Όσο για το τελευταίο, μάλλον έχεις παντελώς στρεβλή κρίση. Ό,τι δεν έχει τελεσιδικίσει, είναι νόμιμο. Μάλιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το υπογραμμισμένο μπορούμε να το λάβουμε σαν απάντηση στον τίτλο, αφού με το ερωτηματικό εκφράζεται κάποιος προβληματισμός. Ρώτησε κάτι ο ts του απαντάς (ξεκάθαρα) εσύ

Τί σε χαλάει;

 

Έτσι όπως το θέτεις έχεις δίκιο, όσον αφορά τον τίτλο.

Έρχεσαι και μιλάς για πορδές και μετά λες ότι θα κάνεις report... οκ.

 

Πουθενά δεν έκανα προσωπική επίθεση παρά μόνο χαρακτήρισα τα γραφόμενα σου.

Εσύ όμως έκανες κατευθείας προσωπική επίθεση (τρισμέγιστε κλπ).

Αυτή είναι η διαφορά.

 

Μπορείς να με κρίνεις για το τι γράφω και να να κρίνεις τα γραφόμενα μου και το τι λέω. Κάτι που είναι απόλυτα σεβαστό και μέρος του διαλόγου. Τα ad hominem και οι ειρωνίες όμως, ας λείπουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α σωστά, επειδή δεν μίλησες σε δεύτερο ενικό δεν είναι προσωπική επίθεση, οκ. Μάλλον υποτιμάς τη νοημοσύνη όλων.

 

Είμαι σίγουρος πως δεν γνωρίζεις καν τι σημαίνει "προσωπική επίθεση". Ευκαιρία να το ψάξεις κι αυτό.

 

ΥΓ: Και το λήγω εδώ γιατί το κουράσαμε και δεν μας φταίνε οι υπόλοιποι σε κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...