Προς το περιεχόμενο

Η Apple ζητάει δημόσια συγγνώμη για το θέμα με τις επιδόσεις σε παλιές συσκευές


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λογικά πάει για εξωδικαστικό συμβιβασμό

ευτυχώς που έξω δεν λειτουργούν σαν κοπάδια λες και έχουν μετοχές στις πολυεθνικές  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

λογικά πάει για εξωδικαστικό συμβιβασμό

ευτυχώς που έξω δεν λειτουργούν σαν κοπάδια λες και έχουν μετοχές στις πολυεθνικές  

 

Λειτουργούν και έξω σαν κοπάδια όταν μυρίζονται ζεστό και εύκολο χρήμα... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου το εχει κανει αβαβά η εταιρία πλασάροντας ένα ελλατωματικό κομμάτι στο προϊόν της, εχοντας αποκρύψει οτι μειωνει χρονισμούς και μετα απο κράξιμο? Πιο πολύ για εμπαιγμός μου κανει και προσβολή στην νοημοσύνη. Αλλά ειπαμε, και η κοροϊδία ειναι feature. 

 

Από πάντα η συγκεκριμένη εταιρεία προσβάλει την νοημοσύνη των καταναλωτών. Και προφανώς δεν είναι η μοναδική. Η λύση στο πρόβλημα λέγεται καταναλωτική συνείδηση.

 

Θεωρώ πως αν είχε συμβεί κάτι αντίστοιχο πριν μια 10ετία, δεν θα έμπαινε καν στον κόπο η συγκεκριμένη εταιρεία να ζητήσει συγγνώμη. Ευτυχώς ο κόσμος έχει αρχίσει και ξυπνάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως είναι αληθεια οτι ενα παλιότερο τηλέφωνο όταν ζοριστει με μέτρια μπαταρία μπορεί να σβήσει .Εχω ένα 6s JB σε παλιό firmware , και πράγματι είναι γρήγορο , αλλά αν το ζορίσεις με πολύ ζόρικες εφαρμογες κάποιες φορές σβήνει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 Ευτυχώς ο κόσμος έχει αρχίσει και ξυπνάει.

 

Κάνοντάς την μία από τις μεγαλύτερες εταιρείες στον πλανήτη?  :ph34r:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μη ζητάει συγνώμη δεν έχει νόημα, αντιθετως να μας δώσει την δυνατότητα να απενεργοποιήσουμε το "feature" και να μας δώσει την δυνατότητα να αλλάξουμε μπαταρίες στις εκτός εγγύησης iOS συσκευές μας σε λογικό ποσό .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνοντάς την μία από τις μεγαλύτερες εταιρείες στον πλανήτη?  :ph34r:

 

Μιας και μιλάμε για smartphones, ας δούμε την year-over-year διαφορά των κορυφαίων εταιρειών στον χώρο:

 

AtZRO2V.png

 

Σε κανένα χρόνο πάμε για το χάλκινο και οι συγγνώμες δεν θα πιάνουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να μας δώσει την δυνατότητα να αλλάξουμε μπαταρίες στις εκτός εγγύησης iOS συσκευές μας σε λογικό ποσό .

 

Το άρθρο δε παίζει να το διάβασες, να φανταστώ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μιας και μιλάμε για smartphones, ας δούμε την year-over-year διαφορά των κορυφαίων εταιρειών στον χώρο:

 

AtZRO2V.png

 

Σε κανένα χρόνο πάμε για το χάλκινο και οι συγγνώμες δεν θα πιάνουν.

 

Ποιος είναι ο στόχος μιας εταιρείας? Η μεγιστοποίηση του αριθμού των συσκευών που πωλούνται ή η μεγιστοποίηση του κέρδους? Δεν ξέρω αν ειδες μια τελευταία ανάλυση που λέει πως μέσα στις γιορτές το 40+ % των συσκευών που ενεργοποιήθηκαν ήταν από την Apple... 

 

Αν είχαμε μια τόσο κακιά εταιρεία που δεν παράγει καλά προϊόντα, να είσαι σίγουρος πως θα της γύριζαν όλοι την πλάτη!

Το άρθρο δε παίζει να το διάβασες, να φανταστώ.

 

Λεπτομέρειες... :P 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος είναι ο στόχος μιας εταιρείας? Η μεγιστοποίηση του αριθμού των συσκευών που πωλούνται ή η μεγιστοποίηση του κέρδους? Δεν ξέρω αν ειδες μια τελευταία ανάλυση που λέει πως μέσα στις γιορτές το 40+ % των συσκευών που ενεργοποιήθηκαν ήταν από την Apple... 

 

Αν είχαμε μια τόσο κακιά εταιρεία που δεν παράγει καλά προϊόντα, να είσαι σίγουρος πως θα της γύριζαν όλοι την πλάτη!

 

Αναμενόμενη απάντηση. Μάλλον το υπερκέρδος οδήγησε την Apple με 2,6% ανάπτυξη όταν οι άλλοι βαράνε 20αρια και 100αρια. Σαν καταναλωτής, θεωρώ ότι η αγορά έχει κορεστεί και αν δεν προσφέρεις breakthrough σε τιμές που ανταποκρίνονται στις τάσεις της αγοράς, αρχίζουν οι... συγγνώμες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχετε πλάκα οι νεοέλληνες.

Είστε τόσο αυστηροί με τις ιδιωτικές εταιρείες.

Το δημόσιο σας έχει ζητήσει ποτέ συγγνώμη για την ταλαιπωρία και τις εργατοώρες που σας έχει φάει;

Επίσης το iPhone άμα θέλεις το παίρνεις.

Το Δημόσιο αν δεν το πληρώστε πάτε φυλακή.

Ξέρω αρχιφύλακα και μου λέει ότι έχουν γεμίσει οι φυλακές με άτομα που χρωστάνε λεφτά.

Δείξτε επιτέλους το 1/100 αυτής της αυστηρότητας και προς το δημόσιο επιτέλους.

Εκτός αν δέχεστε ότι είστε οι μεγαλύτεροι ραγιάδες του πλανήτη.

Οπου βρεις θεμα μας γραφεις για το δημοσιο.

Τι σου εχουν κανει; Σε εχουν αφησει αναμονη 18 ωρες με χαρτακι στην ουρα;

Θα κραζουμε και το δημοσιο και τις ιδιωτικες εταιριες, ακομα και τον Trump αμα γουσταρουμε.

Ειδικα με αυτο στο bold θα μπουν και θα πουν καλα να παθουν εγω πληρωσα το δημοσιο, εχω λεφτα και δεν πηγα φυλακη... Καλα να παθουν λοιπον και δυστηχως τους πληρωνουμε το κολατσιο μεσα στη φυλακη.

Ξερεις νεο-φιλελε πραγματα!

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...