Προς το περιεχόμενο

Απενεργοποιηση RTE?


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξερει κανεις πως κλεινει αυτη η αηδια ο rte για να γραφω σαν ανθρωπος?

Ευχαριστω.

Επεξ/σία από tritonas00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://www.insomnia.gr/forums/topic/394423-περιοχή-για-test/?page=65&tab=comments#comment-56189008

επισης αν κανω κατι paste απο αλλου βαζει και την μορφοποιηση και πρεπει να κανω extra κλικ για να την αφαιρεσω

 

ασχετο που ειναι η προεπισκοπηση μηνυματος?

Επεξ/σία από tritonas00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 ώρες πριν, dali13gr είπε

Επειδή το είδα και από άλλους, τι πρόβλημα σας δημιουργεί ο RTE; 

Και μένα με δυσκολεύει η μετάβαση. Έχει κάποιες καλοδεχούμενες δυνατότητες, και υποθέτω ίσως είναι πιο βολικός για casual posts/ γρήγορα μηνύματα, αλλά:

 αν θέλεις να φτιάξεις ένα μήνυμα με αρκετό περιεχόμενο, ενδεχομένως κάποια quotes (από το ίδιο νήμα, αλλά είναι χειρότερα αν είναι από άλλο νήμα), να βάλεις εικόνες ή βίντεο σε πολλαπλά spoilers κλπ τότε είναι λίγο εφιάλτης αυτό που συμβαίνει.

Ή αν θέλεις να κάνεις επεξεργασία σε τέτοιο υπάρχον μήνυμα. Δεν έχεις το ίδιο έλεγχο (ούτε είναι το ίδιο γρήγορο, ενώ πλέον τα μηνύματα πιάνουν και περισσότερο space) σχετικά με το πού θα μπει τι όπως όταν γράφαμε σε απλό editor και χρησιμοποιούσαμε bb-code --το οποίο ναι είχε και το πρόβλημα κάποιος να μη χρησιμοποιήσει σωστά τα tags αλλά τυπικά νομίζω αυτό το έλυνε κάποιος μετά από μια -δυο προσπάθειες ή το έλυνε συντονιστής για αυτόν. 

Επίσης τώρα, άπαξ και γίνει parse ένα image, ένα βίντεο (ακόμα αυτό είναι λίγο tricky, το πότε γίνεται parse και πότε όχι) ή ένα spoiler tag την ψιλοέκατσες αν θέλεις να αλλάξεις κάτι, γιατί είτε θα προσπαθήσεις με τα controls/ context menu που σου δίνονται είτε πρέπει να ξεκινήσεις πάλι από την αρχή. 

Παιδευόμουν χθες να φτιάξω ένα δικό μου post που χάλασε μετά από τη μετάβαση και μετά από ώρες εγκατέλειψα και το άφησα όπως-όπως. Ένα κομμάτι text μπήκε μέσα σε spoiler και πλέον δεν γίνεται edit με τίποτα, έβαλα τρία spoilers σε σειρά, και αυτά μπήκαν το ένα μέσα στο άλλο... Και δεν είναι σαφές πώς μπορείς να γράψεις μετά το τελευταίο spoiler (αν αυτό είναι το τελευταίο πράγμα που έχεις στο μήνυμά σου) -- ειδικά σε επεξεργασία του μηνύματός σου.

Λογικά θα δούμε tweaks και bug fixes και σε αυτό, οπότε θα γίνεται καλύτερος με το χρόνο. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
19 ώρες πριν, Abudi είπε

Αν κάνω παράθεση ένα post που περιέχει παραθέσεις άλλων post, αυτές δεν φαίνονται. Γιατί;!

Λογικά υπάρχει περιορισμός στα εμφωλευμένα quotes. Νομίζω και το παλιό site είχε αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος. Πάντως το βλέπω σε αρκετά forums.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Praetorian είπε

Λογικά υπάρχει περιορισμός στα εμφωλευμένα quotes. Νομίζω και το παλιό site είχε αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος. Πάντως το βλέπω σε αρκετά forums.

Το έχω δει κι εγώ και είναι κάτι το οποίο αποδέχτηκα με βαριά καρδιά αλλά λέω μήπως υπάρχει δυνατότητα να αλλάξει αυτό. 

 

+1 για το "εμφωλευμένα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα το βαλετε το κουμπι που κλεινει τον rte οπως παλια?

Θα σας πληρωσω στην τελικη

Επεξ/σία από tritonas00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
27 λεπτά πριν, tritonas00 είπε

Θα το βαλετε το κουμπι που κλεινει τον rte οπως παλια?

Θα σας πληρωσω στην τελικη

Η ενημέρωση είναι πως δεν θα προστεθεί τέτοια λειτουργία.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιο update έχουμε για την χρήση bb code (spoiler/quote tags κυρίως), γιατί κάνει τα παλαβά του ώρες-ώρες (βλ. περιγραφή Πραιτωριανού άνωθεν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...