Προς το περιεχόμενο

Aπαράδεκτη αντιμετώπιση μαγαζιού - Σβήσιμο κακής κριτικής


Vassilis_24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Just now, orck said:

Οποτε γιατι τρωει μια χαρα report και delete, δεν καταλαβα...

Ε δε θα κατσω να σας πω εναν-εναν τους ορους, ηδη εξηγησα αρκετα πραγματα εν μεσω αμφισβητησης κιολας.

Οποτε για περαιτερω αποριες rtfm.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

6 minutes ago, Vassilis_24 said:

Δεν άλλαξα τίποτα στην κριτική μου, εξαρχής δημόσια ήταν, τώρα είδα ότι συνυπολογίστηκε, μου κάνει εντύπωση γιατί στη χθεσινή είχε συνυπολογιστεί με το που την πόσταρα.
Τέλος πάντων, αφού σβήστηκε η προηγούμενη που ήταν απόλυτα ήπια και σοβαρή, φαντάζομαι ότι αυτή θα έχει φύγει αύριο με συνοπτικές διαδικασίες, θα δείξει...

Υ.Γ. : Eίδα ότι κάποιος έκανε like την κριτική, ίσως αυτό την "ενεργοποίησε" και συνυπολογίστηκε στις συνολικές κριτικές...

Για να γινει like μια κριτικη πρεπει να φαινεται. Πως και απο ποιον ακριβως θα γινει like  "ωστε να ενεργοποιηθει" ( ; ) εαν δεν φαινεται οπως ισχυριζεσαι οτι συνεβαινε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, orck είπε

Οποτε γιατι τρωει μια χαρα report και delete, δεν καταλαβα...

Εγώ το μόνο λόγο που βλέπω, που αν την επαναλάμβανα τώρα, θα άλλαζα, είναι ότι τους κατηγορώ για το ότι έσβησαν την κριτική, ενώ αυτό επί τοις ουσίας είναι δουλειά του fb.
Για την αρχική, δεν μπορώ να σκεφτώ κανένα λόγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο διαχειριστής μια σελίδας φμπ δεν μπορεί να σβήσει reviews. Μόνο σχόλια.

Διαχειριζω 2 σελίδες και δεν μου δίνεται αυτή η δυνατότητα. Ούτε σε Google plus.


Κάπου μπερδεύεσαι με το τι είναι σχόλιο και τι αξιολόγηση και που θα γράψεις το κάθε ένα.

Επεξ/σία από mary
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, YourTrueLegend είπε

Για να γινει like μια κριτικη πρεπει να φαινεται. Πως και απο ποιον ακριβως θα γινει like  "ωστε να ενεργοποιηθει" ( ; ) εαν δεν φαινεται οπως ισχυριζεσαι οτι συνεβαινε;

Άντε πάλι, αφού δεν έχεις διαβάσει τι έχω γράψει...
Σου παραθέτω και πάλι το ποστ μου, που προφανώς αγνόησες...
 

Αναφορά σε κείμενο

Έγραψα την κριτική μου μαζί με το 1 αστεράκι μου, η βαθμολογία του μαγαζιού από 5, πήγε στο 4,4 και η κριτική μου ήταν πάνω.
Σήμερα που μπήκα, η κριτική μου είχε εξαφανιστεί και η βαθμολογία του μαγαζιού ξαναπήγε στο 5.
Ξαναέγραψα την κριτική μου, μαζί με το 1 αστεράκι, ακόμα είναι πάνω, όμως η βαθμολογία του μαγαζιού παρέμεινε στο 5, δεν υπολογίστηκε καθόλου η βαθμολογία που έβαλα, δεν ξέρω αν μπορούν να μπλοκάρουν κάπως χρήστες..

 


H κριτική που έγραψα χθες, σβήστηκε σήμερα το πρωί.
Έγραψα μία άλλη, η οποία φαινόταν και η βαθμολογία της το ίδιο, αλλά δεν είχε συνυπολογιστεί μέχρι προ ολίγου, στη συνολική βαθμολογία του μαγαζιού.
Το γράφω ξεκάθαρα, "ακόμα είναι πάνω",  δεν καταλαβαίνω πότε ισχυρίστηκα ότι δε φαίνεται...

Επεξ/σία από Vassilis_24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, YourTrueLegend είπε

Ε δε θα κατσω να σας πω εναν-εναν τους ορους, ηδη εξηγησα αρκετα πραγματα εν μεσω αμφισβητησης κιολας.

Οποτε για περαιτερω αποριες rtfm.

Δεκτο φιλε μου, εαν θελεις συμμετεσχεις εαν δεν θες οχι, δεν θα αναγκασουμε κανεναν. Απλα σε ρωταω επειδη φαινεσαι σιγουρος και διαβασμενος σχετικα με το facebook. Εγω ομολογω δεν το εχω και πολυ.

Πιστευω οτι δεν ξερουμε τι εχει παιχτει, νομιζω οτι τους δινεις περισσοτερη αξια απο οσο αξιζει το περιστατικο. Να σου πω και κατι, ΟΛΟΙ στις δουλειες μας εχουμε κανει μαλακιες, ανωριμοτητα τους να μην λενε ενα συγνωμη που δεν μπορεσαμε να σας εξυπηρετησουμε οσο καλα θα θελατε (αυτονοητα πραγματα πρωτου εξαμηνου ΙΕΚ Δελτα , ειδικος διαχειρισης επιχειρηματικων λογαριασμων μεσων κοινωνικης δικτυωσης, facebook)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, orck said:

Δεκτο φιλε μου, εαν θελεις συμμετεσχεις εαν δεν θες οχι, δεν θα αναγκασουμε κανεναν. Απλα σε ρωταω επειδη φαινεσαι σιγουρος και διαβασμενος σχετικα με το facebook. Εγω ομολογω δεν το εχω και πολυ.

Πιστευω οτι δεν ξερουμε τι εχει παιχτει, νομιζω οτι τους δινεις περισσοτερη αξια απο οσο αξιζει το περιστατικο. Να σου πω και κατι, ΟΛΟΙ στις δουλειες μας εχουμε κανει μαλακιες, ανωριμοτητα τους να μην λενε ενα συγνωμη που δεν μπορεσαμε να σας εξυπηρετησουμε οσο καλα θα θελατε (αυτονοητα πραγματα πρωτου εξαμηνου ΙΕΚ Δελτα , ειδικος διαχειρισης επιχειρηματικων λογαριασμων μεσων κοινωνικης δικτυωσης, facebook)

Δεν εδωσα δικιο και αξια σε κανεναν. Τα βασικα του fb ηρθα να εξηγησω που ενω καποιοι τα αγνοουν, βιαζονται να βγαλουν και συμπερασματα.

Διοτι χαρη σε αυτην την παραπληροφορηση, ημιμαθεια και αγνοια στην πρωτη σελιδα πχ προτεινονταν εναλλακτικες σελιδες για αξιολογηση, "επειδη στο fb μπορουν και τις σβηνουν οι μαγαζατορες".

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη τι κοινωνια που σε κοιταει σαν προβατο με 50ευρω το κεφαλι δεν τη γουσταρω μια οταν πηγαινα σε "τετοια μαγαζια" το 1995-2000 ενιωθα σαν κακομοιρης που δεν ειχα τα λεφτα για το ντυσιμο και να ξοδεψω στο μαγαζι με "μπουκαλια" και ηταν και ο πορτιερης που βαζανε να κοβει με το ματι αν τα "εχεις" η θα τα διαθεσης.. ;) ...τελικα εφτασα τα 40 για να καταλαβω οτι η "κακομοιρια" που ενιωθα τοτε ηταν το "διαβατηριο" για να καταλαβω οτι η ζωη και η χαρα κρυβεται στην "καρδια" του ανθρωπου και οχι στα "λαμπακια "και στα "επιπλα"...(οι μικροτεροι ας με ακουσουν αν θελουν) Καλη χρονια!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Αφου έγραψες κακή κριτική στο φβ τι θα έκανα θα την άφηναν :)

Η Google έχει την τοποθεσία το μαγαζί και απο κάτω κριτικές που δεν μπορεί να σβήσει κανείς, εγώ αυτές διαβάζω, αν και για το συγκεκριμένα θέμα βλέπω κάποιο μπέρδεμα και όχι δόλο

Αυτό ακριβώς θα έλεγα και εγώ.

 

Ψάξε αν υπάρχει στο google και πόσταρε εκεί.

Επεξ/σία από Βασίλης_29
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξυ σαν γενικότερο σχόλιο, το facebook τα ελέγχει τα report που γίνονται ως προς το αν έχουν κάποια βάση ή απλά αν γίνουν έτσι 5-6 από διαφορετικά άτομα το δέχεται αυτόματα και αφαιρεί κριτικές,  μπλοκάρει χρήστες κ.ο.κ. διότι βλέπω αρκετά παράπονα από κόσμο για αυτό το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πλέον μόνο Google και Tripadvisor παιδιά.

Είχαμε πάει σε γνωστή παραλιακή ταβέρνα της Αττικής, στην οποία καθίσαμε 3,5 ώρες και ΔΕΝ εμφανίστηκε άνθρωπος όχι να πάρει παραγγελία, αλλά ούτε να μαζέψει τα αποφάγια των προηγούμενων. Είχε όμορφη μέρα, είχε ήλιο, είχε θέα, είχε θάλασσα, είχαμε και τα διπλανά τραπέζια να μας προσφέρουν θέαμα, βρίζοντας τους ανύπαρκτους του μαγαζιού και πέρασαν 3,5 ώρες μέχρι να σηκωθούμε και να φύγουμε γιατί μας έκοψε η πείνα και η δίψα! 

Προφανώς ακολούθησε κριτική και 1 αστέρι, σε γνωστό ελληνικό site "καλοφαγάδων", την οποία και φρόντισαν να κατεβάσουν με την αιτιολογία - άκουσον άκουσον - από την στιγμή που δεν δοκιμάσατε φαγητό, δεν έχετε δικαίωμα να εκφράζετε άποψη για την ταβέρνα! (εννοείται delete account και uninstall το app από όλη την παρέα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, kezm είπε

Εγώ πλέον μόνο Google και Tripadvisor παιδιά.

Είχαμε πάει σε γνωστή παραλιακή ταβέρνα της Αττικής, στην οποία καθίσαμε 3,5 ώρες και ΔΕΝ εμφανίστηκε άνθρωπος όχι να πάρει παραγγελία, αλλά ούτε να μαζέψει τα αποφάγια των προηγούμενων. Είχε όμορφη μέρα, είχε ήλιο, είχε θέα, είχε θάλασσα, είχαμε και τα διπλανά τραπέζια να μας προσφέρουν θέαμα, βρίζοντας τους ανύπαρκτους του μαγαζιού και πέρασαν 3,5 ώρες μέχρι να σηκωθούμε και να φύγουμε γιατί μας έκοψε η πείνα και η δίψα! 

Προφανώς ακολούθησε κριτική και 1 αστέρι, σε γνωστό ελληνικό site "καλοφαγάδων", την οποία και φρόντισαν να κατεβάσουν με την αιτιολογία - άκουσον άκουσον - από την στιγμή που δεν δοκιμάσατε φαγητό, δεν έχετε δικαίωμα να εκφράζετε άποψη για την ταβέρνα! (εννοείται delete account και uninstall το app από όλη την παρέα).

Το foursquare, αν κι έχει λιγότερες κριτικές, είναι ακόμα πιο αξιόπιστο απ'το tripadvisor.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ω Ναι!

Τώρα που το θυμήθηκα, μπήκα στον κόπο να ξαναδιαβάσω την κριτική μου και τελικά ήταν 2,5 οι ώρες αναμονής, όχι 3,5 που έγραψα εκ παραδρομής. Ήταν 1η Μάη, όλα τα μαγαζιά ήταν γεμάτα! Ήμασταν προετοιμασμένοι για μια σημαντική καθυστέρηση, αλλά μας έλεγε έρχομαι σε λιγάκι, έρχομαι σε λιγάκι... και με αυτά κι αυτά καθίσαμε 14:00 και μέχρι τις 16:30.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...