Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

37 λεπτά πριν, vagpan1986 είπε

Μπηκε στο binance σημερα. Δωστου λιγο χρόνο :D Εδω ο βασιλιας πεφτει...

Καλα αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Ήδη πέφτει. Απλά είναι γαματο να βλέπεις (στο bitfinex) 24h low 30$ και high 88$.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Tone Vays και ο Doug Polk εχουν βαλει στοιχημα μεσα απο tweets 1 bitcoin για το αν θα πεσει κατω απο 6000 ξανα μεσα στο 2018.

Ο Vays ειναι γνωστος bitcoin maximalist και κανει συνεχεια video με ΤΑ. Ειναι αυτος που πονταρει στο οτι θα ξαναπεσει παροτι ειναι γενικως υπερμαχος του btc, σε σημειο που να λεει οτι ολα τα altcoins ειναι scams.

Και εμεις εδω διαβαζουμε για 10% κατω και καποιοι εχουν πανικοβληθει :D

Για την...αγια τριαδα των bitcoin skeptics που αναφερθηκαμε πριν, αν και το εχουμε εξαντλησει, ας παραθεσω και αυτο εδω γιατι ο τυπος το θετει πολυ ωραια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Bspus είπε

Ο Tone Vays και ο Doug Polk εχουν βαλει στοιχημα μεσα απο tweets 1 bitcoin για το αν θα πεσει κατω απο 6000 ξανα μεσα στο 2018.

 

Η πλάκα είναι οτι ο ένας-περα των άλλων- ειναι trader με πολλες ΤΑ (αν και πεταει υποθεσεις ακραιες για τα δεδομενα, π.χ. στο τελευταιο correction θα φταναμε  κατω απο 2000$ ή οτι μεχρι τελη 2018 θα εχουμε το btc στα 100000$) και δεν τον λαμβανω υποψιν. Τον σεβομαι αλλα μεχρι εκει. Ο αλλος θεωρει τις ΤΑ μπούρδες και ειναι μονο investor και hodler. Ε αυτοι οι δυο βαλανε στοιχημα. :D . Αν και μαρεσει ο Doug για το χιουμορ του.

Εχουν ενα προσφατο podcast κανει αυτοι οι δυο για οποιον ενδιαφερετε. Γνωμη μου, ανετα θα μπορουσε να πεσει το btc στα 6000 ή και κατω,  χρειαζονται σπουδαια νεα και hype ωστε να μπει νεο χρημα στις αγορες για να φτασουμε ψηλοτερα. Τωρα παιζουν συνηθως οι margin traders οπου αγοραζουν και πουλανε για fiat. Το λάθος 10% κατω ή πανω παιζει τεραστιο θεμα για εκεινους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
35 λεπτά πριν, Bspus είπε

Για την...αγια τριαδα των bitcoin skeptics που αναφερθηκαμε πριν

Εδώ είναι και ο τέταρτος...

3 λεπτά απόλαυση για όσους έχουν αυτιά να ακούσουν.  

https://www.youtube.com/watch?v=w93wZOU89qQ&feature=youtu.be&t=3h19m14s

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, ribo7 είπε

Έχω ανοιχτό ένα tab Livecoinwatch, ξυπναω και βλέπω btc 17k!!! "Τι έγινε ρε παιδιά??" αναφωνώ σαν τον Σπύρο Παπαδόπουλο στους Απαράδεκτους. Κάνω manual refresh και βγάζει "We'll be right back with you". Το χάκαραν ή απλά τα έπαιξε? Μετά μπαίνω και coinmarketcap και βλέπω κοκκινίλα.

Ξανά..

image.png.a0bead9f3c33cd627a50664258b2307b.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Vitalik έχει πετάξει διάφορες κοτσάνες που και που αλλά εδώ νομίζω ότι το τερμάτισε 

φυσικά την κατάλαβε και ο ίδιος την μλκ που είπε και το έσβησε μετά από λίγο. Από την άλλη πιτσιρικάς είναι θα πει και καμία μλκ που και που :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, chek2fire είπε

Ο Vitalik έχει πετάξει διάφορες κοτσάνες που και που αλλά εδώ νομίζω ότι το τερμάτισε 

φυσικά την κατάλαβε και ο ίδιος την μλκ που είπε και το έσβησε μετά από λίγο. Από την άλλη πιτσιρικάς είναι θα πει και καμία μλκ που και που :P

Εγώ συμφωνώ μαζί του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετίζω την κοινότητα!

Για να αφήσουμε λίγο τις διαμάχες περι BTC κλπ λέω να μοιραστώ μαζί σας το project που με έψησε να ακολουθήσω σχεδόν στο 100%. Κατέληξα σε αυτό μετα απο 3 μήνες άπειρης μελέτης σχετικά με κάτι προτότυπο κ ελπιδοφόρο ( τεχνολογικά-επενδυτικά) στον χώρο. Αναφέρομαι στο ZOIN κ στο επερχόμενο airdrop του ΝΙΧ το οποίο θεωρώ ότι έχει τα φόντα να κάνει την διαφορά στον χώρο. Πέρασα από πολλές κοινότητες κ project αλλα κάτι ανάλογο δεν έχω βρει.

Δεν σας αραδιάζω λεπτομέρειες γιατί θα ήθελα να κάνετε το δικό σας DYOR κ να ακούσω τις απόψεις σας σχετικά ώστε να μπορούμε να το συζητήσουμε πιο αναλυτικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Vannelle85 είπε

Χαιρετίζω την κοινότητα!

Για να αφήσουμε λίγο τις διαμάχες περι BTC κλπ λέω να μοιραστώ μαζί σας το project που με έψησε να ακολουθήσω σχεδόν στο 100%. Κατέληξα σε αυτό μετα απο 3 μήνες άπειρης μελέτης σχετικά με κάτι προτότυπο κ ελπιδοφόρο ( τεχνολογικά-επενδυτικά) στον χώρο. Αναφέρομαι στο ZOIN κ στο επερχόμενο airdrop του ΝΙΧ το οποίο θεωρώ ότι έχει τα φόντα να κάνει την διαφορά στον χώρο. Πέρασα από πολλές κοινότητες κ project αλλα κάτι ανάλογο δεν έχω βρει.

Δεν σας αραδιάζω λεπτομέρειες γιατί θα ήθελα να κάνετε το δικό σας DYOR κ να ακούσω τις απόψεις σας σχετικά ώστε να μπορούμε να το συζητήσουμε πιο αναλυτικά

Γεια χαρά. Χωρις να θελω να ειμαι ειρωνικος ή τιποτα τετοιο, μετα την 3μηνη απειρη μελετη ψηθηκες απο το 12σελιδο  white paper του ZΟΙN που στην ουσία, πρωτοτυπα και ελπιδοφορα μας λεει ότι ειναι ενα PoW privacy coin, cpu mining, 21εκ coin, no premined, με mastenodes βασισμενο στο zerocoin, fork του bitcoin που διορθωνει την ανωνυμια ? Για ποια φοντα μας λες ακριβως? Υπαρχει κατι που δε βλεπω, η αλλιως δεν ξερω την τυφλα μου ?

Επεξ/σία από vagpan1986
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Vannelle85 είπε

Χαιρετίζω την κοινότητα!

Για να αφήσουμε λίγο τις διαμάχες περι BTC κλπ λέω να μοιραστώ μαζί σας το project που με έψησε να ακολουθήσω σχεδόν στο 100%. Κατέληξα σε αυτό μετα απο 3 μήνες άπειρης μελέτης σχετικά με κάτι προτότυπο κ ελπιδοφόρο ( τεχνολογικά-επενδυτικά) στον χώρο. Αναφέρομαι στο ZOIN κ στο επερχόμενο airdrop του ΝΙΧ το οποίο θεωρώ ότι έχει τα φόντα να κάνει την διαφορά στον χώρο. Πέρασα από πολλές κοινότητες κ project αλλα κάτι ανάλογο δεν έχω βρει.

Δεν σας αραδιάζω λεπτομέρειες γιατί θα ήθελα να κάνετε το δικό σας DYOR κ να ακούσω τις απόψεις σας σχετικά ώστε να μπορούμε να το συζητήσουμε πιο αναλυτικά

Καλησπέρα Φίλε μου,

Θα συμφωνήσω με τον vagpan1986 οτι εαν σκέφτεσαι να επενδύσεις τοτε να το σκεφτείς παρα πολύ σοβαρά. Γενικά προτείνω να το έχεις απο κοντά εαν σου αρέσει και να παρακολουθείς για καιρό τις κινήσεις τους. 

Μην μπεις με τα μπούνια όμως... προσεχε

Θα βρείς καλύτερα! ^_^

Παιδες και μία γνώμη: βλέπω το qtum/eth να βρίσκεται σε ιστορικά χαμηλά. 

Πως σας φαίνεται? Καλή ευκαιρία?

https://www.tradingview.com/x/8XEdGunu/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, vagpan1986 είπε

Γεια χαρά. Χωρις να θελω να ειμαι ειρωνικος ή τιποτα τετοιο, μετα την 3μηνη απειρη μελετη ψηθηκες απο το 12σελιδο  white paper του ZΟΙN που στην ουσία, πρωτοτυπα και ελπιδοφορα μας λεει ότι ειναι ενα PoW privacy coin, cpu mining, 21εκ coin, no premined, με mastenodes βασισμενο στο zerocoin, fork του bitcoin που διορθωνει την ανωνυμια ? Για ποια φοντα μας λες ακριβως? Υπαρχει κατι που δε βλεπω, η αλλιως δεν ξερω την τυφλα μου ?

To πρωτοτυπο κ ελπιδοφόρο ειναι το NIX κ η εν γένη πλατφόρμα του, οχι το Zoin. Το Ζoin ειναι ενα ανω του μετριου annon community coin. H "μαγκια" είναι οτι είναι η πύλη για το Nix. 

To team που τρεχει το zoin τους τελευταιους 12 μηνες( ειναι η τριτη ), δημιουργησε την πλατφορμα του Nix καθως εκρινε οτο το Ζoin δεν ηταν τεχνολογικα αρκετο για την επερχομενη πλατφορμα και αποφασισε αντι για ενα ακομα ICO να κανει airdrop το νεο coin στους κατοχους ZOIN με ratio 1:2. 

Νομιζω οτι η δυνατοτητα να κανεις ανωνυμο οποιοδηποτε coin-shitcoin ειναι τρελο selling point κ κατι το οποιο δεν υπαρχει μεχρι σημερα. Σε συνδυασμο με το hype που υπαρχει για τα DEX και την χαμηλη σχετικα τιμη του ZOIN δειχνει αρκουντως αξιολογο. 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...