Προς το περιεχόμενο

Insomnia.gr Blue and Night Theme


panoc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, scullyist είπε

Κάτι δεν πιάνω, έχω περιπτώσεις που δεν είναι το ιδιο αντικείμενο , π.χ. αλλάζοντας χρώμα στους τίτλους του νήματος, η αλλαγή αφορά/εφαρμόζεται και στα λινκ που βρίσκονται μέσα στα ποστ. Αν εγώ θέλω άλλο χρώμα στα λινκ, πρέπει να βρω το ips που αφορά μόνο τα λινκ;

Θα το πω απλα, παλι καποιος με περισσοτερες γνωσεις ισως ειναι κατατοπιστικος.

Αυτο γινεται γιατι το χρωμα των τιτλων και το χρωμα των λινκ ειναι το ιδιο "γενικο" αντικειμενο. Θα πρεπει εφοσον θες διαφορετικο χρωμα να βρεις το element που αντιστοιχει σε αυτο που θες να αλλαξεις να προσθεσεις το τιτλο του στο script Και να προσθεσεις τις παραμετρους που θες.

Το θεμα ειναι οτι πχ ενα λινκ που ποσταρω πχ εγω εχει διαφορετικο κωδικα απο το ιδιο λινκ που θα ποσταρει ενας admin γιατι τα ποστ των admin ειχουν διαφορετικο "id" απο τα ποστ των μελλων. Γινεται ακομα πιο περιπλοκο οταν προσθεσουμε αρθρα/νεα/ερωτησεις κλπ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 496
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Nομίζω κατάλαβα τι λες ως προς το "γενικό αντικείμενο"...σύνδεσμος είναι και ο τίτλος του νήματος, σύνδεσμος και το απλό λινκ που γράφει κάποιος στο ποστ... γίναμε μαλλιά κουβάρια... οκ, συμβιβασμοί εν όψει λοιπόν, η εναλλακτική -να κάτσω να μελετήσω περαιτέρω- δεν με ψήνει.

Eυχαριστώ και πάλι.

eta: το inspect στον chrome το βρήκα λίγο πιο εύκολο, από εκεί πέρα από το Highlight του html, με το τικ που έχει για να εμφανίζεις/κρύβεις το στοιχείο και τον κώδικα, βλέπεις πιο άμεσα αν έχεις το σωστό και τσιμπάς απευθείας ips+κώδικα. Or so I think, μέχρι στιγμής :/

Επεξ/σία από scullyist
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω αν το χρησιμοποιούν πολλοί όπως εγώ, αλλά ένα ψιλολόι που με ξεβόλεψε στο καινούριο, ήταν πως φαινόταν να είναι εξαφανισμένη η θέαση της τελευταίας ανάρτησης στο hovercard. Τελικά είναι εκεί, αλλά "κρυμμένη" επειδή έχουν το κείμενο λευκό σε λευκό φόντο (και αντίστοιχα όταν το πατάς, "εξαφανίζονται" τα της πρώτης ανάρτησης :wacko: ) Aπλά heads up αν θέλετε να το στρώσετε

dfghjk.jpg

Επεξ/σία από scullyist
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, scullyist είπε

Δεν ξέρω αν το χρησιμοποιούν πολλοί όπως εγώ, αλλά ένα ψιλολόι που με ξεβόλεψε στο καινούριο ήταν πως φαινόταν να είναι εξαφανισμένη η θέαση της τελευταίας ανάρτησης στο hovercard. Τελικά είναι εκεί, αλλά "κρυμμένη" επειδή έχουν το κείμενο λευκό σε λευκό φόντο (και αντίστοιχα όταν το πατάς, "εξαφανίζονται" τα της πρώτης ανάρτησης :wacko: ) Aπλά heads up αν θέλετε να το στρώσετε

dfghjk.jpg

 

Ωραιος ! Ανεβασα και fix για το Blue theme, Οπως παντα για τη τελευταια εκδοση, τα λινκ ειναι στο πρωτο ποστ της πρωτης σελιδας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, scullyist είπε

Δεν ξέρω αν το χρησιμοποιούν πολλοί όπως εγώ, αλλά ένα ψιλολόι που με ξεβόλεψε στο καινούριο, ήταν πως φαινόταν να είναι εξαφανισμένη η θέαση της τελευταίας ανάρτησης στο hovercard. Τελικά είναι εκεί, αλλά "κρυμμένη" επειδή έχουν το κείμενο λευκό σε λευκό φόντο (και αντίστοιχα όταν το πατάς, "εξαφανίζονται" τα της πρώτης ανάρτησης :wacko: ) Aπλά heads up αν θέλετε να το στρώσετε

dfghjk.jpg

Η προχειροτητα σε ολο της το μεγαλειο...ωραιος φιλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέα έκδοση με βελτιώσεις, μεταξυ αλλων αλλαξε το πρασινο χρωμα στα κουμπια*

 

καντε update απο εδω

  1. Insomnia.gr Navy Blue Theme - main site | Userstyles.org
  2. Insomnia Navy Blue Theme - Forum | Userstyles.org

*εαν υπαρχουν κουμπια ακομα πρασινα παρακαλω στειλτε μου λινκ απο τη σελιδα για να τα διορθωσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panoc είπε

Νέα έκδοση με βελτιώσεις, μεταξυ αλλων αλλαξε το πρασινο χρωμα στα κουμπια*

καντε update απο εδω

  1. Insomnia.gr Navy Blue Theme - main site | Userstyles.org
  2. Insomnia Navy Blue Theme - Forum | Userstyles.org

*εαν υπαρχουν κουμπια ακομα πρασινα παρακαλω στειλτε μου λινκ απο τη σελιδα για να τα διορθωσω

 

Και ενα ακομα minor update γιατι ειχα ξεχασε τα πρασινα κουμπια στη λιστα προσ. μηνυματων.

καντε update απο εδω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...