Προς το περιεχόμενο

Insomnia.gr Blue and Night Theme


panoc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 496
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, patrickdrd είπε

πω μας έσκισες στα updates, stable release πότε βγαίνει; :-P

Οταν τα παιδια που φτιαζνουν το site σταματησουν να πειραζουν συνεχεια το layout ή οταν τα βρω ολα που νομιζψ οτι χρηζουν αλλαγης ή οταν βαρεθω... :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Α. thanks, ωραία κόλπα μας μαθαίνετε :D

B. το παραπάνω ποστ το διάβασα λίγο ως παρηγοριά, νόμιζα πως εγώ δεν βρίσκω πράγματα επειδή είμαι μέσα στην πλήρη ασχετοσύνη με programming (οπότε συγχωράτε και τις κορώνες στην ορολογία). p

Βασικά πείτε μου το κύριο που κοντεύω να σκάσω να πειράζω τα πάντα και να μην βρίσκω σε ποια γραμμή /κωδικό είναι....το χρώμα του βασικού κειμένου των ποστ (10) .

--eta: Οκ, έλαβα διαφωτισμό τι παίζει με τα υπόλοιπα, Thanks again--

 

Επεξ/σία από scullyist
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, scullyist είπε

το χρώμα του βασικού κειμένου των ποστ (10}

γραμμη 207, πατας enter και γραφεις απο κατω -> color: #XXXXXX; <- οπου ΧΧΧΧΧΧ το hex του χρωματος που θες. Για καταλευκο ειναι το #fff, αλλα προτεινω να δοκιμασεις τo #fafafa. (μη ξεχασεις το ερωτηματικο ; στο τελος)

τα υπολοιπα σε pm αυριο γιατι ειμαι απο κινητο.

Για πληρη λειτουργια χρειαζονται και τα 2. Εγω απλα τα χωρισα για καλυτερη διαχειριση.

 

Επεξ/σία από panoc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Α μάλιστα έπρεπε να προσθέσεις εντολή... και λέω ντιπ στραβομάρα δεν το βρίσκω. Ευχαριστώ, βρήκα το φως μου (και το fafafa κουράζει σε τόσο σκούρο φόντο που του έχω, οπότε θα ρίξω αρκετά τον τόνο για ακόμη μικρότερο κοντράστ).

ετα: 1 vs 2

fsfffasfaf.jpg

 

Επεξ/σία από scullyist
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Update γιατι παλι μου αλλαξαν παραμετρους :P

καντε update απο εδω

  1. Insomnia.gr Navy Blue Theme - main site | Userstyles.org
  2. Insomnia Navy Blue Theme - Forum | Userstyles.org

Για οσους χρησιμοποιουν το theme μου αλλα αλλαζουν τα χρωματα με βαση τη προτιμηση τους, πριν το update αντιγραψτε το διαμορφωμενο theme σας σε ενα text editor (προτινω notepad++)  και αποθηκευστε το πχ theme1
Στη συνεχεια καντε το update και αντιγραψτε το καινουργιο κωδικα σε ενα αλλο αρχειο και ονομαστε το πχ theme2. Καντε compare τα 2 αρχεια απο το μενου του notepad++ (plugins->compare) για να δειτε :

  1. το νεο κωδικα ή τις αλλαγες που εχουν γινει.
  2. τις αλλαγες που εχετε κανει εσεις στη παλια εκδοση ωστε να τις μεταφερετε στη καινουργια.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
18 hours ago, panoc said:

Οταν τα παιδια που φτιαζνουν το site σταματησουν να πειραζουν συνεχεια το layout ή οταν τα βρω ολα που νομιζψ οτι χρηζουν αλλαγης ή οταν βαρεθω... :)

 

1 hour ago, panoc said:

Update γιατι παλι μου αλλαξαν παραμετρους :P

καντε update απο εδω

  1. Insomnia.gr Navy Blue Theme - main site | Userstyles.org
  2. Insomnia Navy Blue Theme - Forum | Userstyles.org

Για οσους χρησιμοποιουν το theme μου αλλα αλλαζουν τα χρωματα με βαση τη προτιμηση τους, πριν το update αντιγραψτε το διαμορφωμενο theme σας σε ενα text editor (προτινω notepad++)  και αποθηκευστε το πχ theme1
Στη συνεχεια καντε το update και αντιγραψτε το καινουργιο κωδικα σε ενα αλλο αρχειο και ονομαστε το πχ theme2. Καντε compare τα 2 αρχεια απο το μενου του notepad++ (plugins->compare) για να δειτε :

  1. το νεο κωδικα ή τις αλλαγες που εχουν γινει.
  2. τις αλλαγες που εχετε κανει εσεις στη παλια εκδοση ωστε να τις μεταφερετε στη καινουργια.

Να ξεκαθαρίσουμε κάτι. ΔΕΝ σου αλλάξαμε τίποτα. Το script το οποίο έκατσες και έφτιαξες "πατάει" πάνω στο insomnia και όχι το ανάποδο. Η σελίδα ακόμη αλλάζει συνεχώς τόσο "μπροστά" όσο και "πίσω" και θα συνεχίσει να αλλάζει.

Αυτό που έφτιαξες είναι μια καθαρά προσωπική σου προσπάθεια και δεν έχει απολύτως καμία επίσημη υποστήριξη από το insomnia. Από τη στιγμή φυσικά που υπάρχουν χρήστες που τους άρεσε και τους διευκολύνει, δεν υπάρχει κανένας λόγος να έχουμε την οποιαδήποτε αρνητική διάθεση ως προς την προβολή του. Αυτό το γράφω μόνο για τους χρήστες που πιθανόν να θεωρήσουν λανθασμένα πως αυτό είναι κάποιο επίσημο εργαλείο/λειτουργία από το insomnia.gr

:) 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, billdanos είπε

Να ξεκαθαρίσουμε κάτι. ΔΕΝ σου αλλάξαμε τίποτα.

Νομιζω οτι καπως καπου εχασες το νοημα :P διοτι οπως πολυ σωστα αναφερεις

19 λεπτά πριν, billdanos είπε

Η σελίδα ακόμη αλλάζει συνεχώς τόσο "μπροστά" όσο και "πίσω" και θα συνεχίσει να αλλάζει.

Το οποιο ειναι λογικο και συμμεριζομαστε, ή τουλαχιστο εγω. Δεν ειδα πουθενα να διαμαρτυρηθηκα, απλα απαντησα οτι οσο κανετε αλλαγες τοσο θα ανεβαζω εκδοσεις που φερνουν στα μετρα του theme τις αλλαγες.

Επισης αυτο ->

19 λεπτά πριν, billdanos είπε

Το script το οποίο έκατσες και έφτιαξες "πατάει" πάνω στο insomnia και όχι το ανάποδο.

Ειναι αυτονοητο, δεν ισχυρηστικα πουθενα το αντιθετο, αλιμονο, -εαν εχει υπονοηθει κατι απο καποια γραφομενα μου, ζηταω συγνωμη αλλα σιγουρα δε το εκανα συνειδητα-. Γιαυτο ακριβως αναφερω οτι εφοσον κανετε εσεις αλλαγες θα κανω και εγω -οσο εχω διαθεση δηλαδη-.

Δεν αντιλαμβανομαι την εντονη αν οχι επιθετικοτητα,  τοτε αυστηρο τονο / κριτικη σε κατι που δεν ισχυρηστικα ποτε και πουθενα. Ισα ισα σεβομαι το χωρο που με φιλοξενει, και ακριβως γιαυτο το λογο δε διανεμω κωδικα που κοβει διαφημισεις, δεν αλλαζω το υφος του background περα του χρωματος και εχω ζητησει αδεια (βεβαια ακομα δεν εχω απαντηση) για να χρησιμοποιησω το παλαιο λογοτυπο. Εαν καταλαβα λαθος, λογω γραπτου λογου, τοτε παρεξηγησα :)

Τελος αυτο

19 λεπτά πριν, billdanos είπε

Αυτό που έφτιαξες είναι μια καθαρά προσωπική σου προσπάθεια και δεν έχει απολύτως καμία επίσημη υποστήριξη από το insomnia. Από τη στιγμή φυσικά που υπάρχουν χρήστες που τους άρεσε και τους διευκολύνει, δεν υπάρχει κανένας λόγος να έχουμε την οποιαδήποτε αρνητική διάθεση ως προς την προβολή του. Αυτό το γράφω μόνο για τους χρήστες που πιθανόν να θεωρήσουν λανθασμένα πως αυτό είναι κάποιο επίσημο εργαλείο/λειτουργία από το insomnia.gr

Επειδη δε μπορω να κανω edit μπορεις να το προσθεσεις στο αρχικο post. Θα επρεπε να γραψω κατι αντιστοιχο και εγω αλλα ειναι κατι που το θεωρησα αυτονοητο.

Επεξ/σία από panoc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
30 minutes ago, panoc said:

Δεν αντιλαμβανομαι την εντονη αν οχι επιθετικοτητα,  τοτε αυστηρο τονο / κριτικη σε κατι που δεν ισχυρηστικα ποτε και πουθενα.

Που την είδες βρε την επιθετικότητα? Η "'ένστασή μου" είχε να κάνει απλά με τα "μου αλλάζουν τον κώδικα" και το "όταν σταματήσουν να πειράζουν..." που για κάποιον που δεν γνωρίζει λεπτομέρειες θα μπορούσε να σημαίνει πως μιλάμε για κάποια επίσημη λειτουργία του insomnia. :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, billdanos είπε

Που την είδες βρε την επιθετικότητα? Η "'ένστασή μου" είχε να κάνει απλά με τα "μου αλλάζουν τον κώδικα" και το "όταν σταματήσουν να πειράζουν..." που για κάποιον που δεν γνωρίζει λεπτομέρειες θα μπορούσε να σημαίνει πως μιλάμε για κάποια επίσημη λειτουργία του insomnia. :) 

Οπως ειπα γραπτος λογος... παρεξηγησα.

Αλλα θελω να πιστευω οτι δεν εχουμε καποιον εδω σε επιπεδο τετοιο που δεν αντιλαμβανεται τα αυτονοητα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε σεις με το καλύτερο παιδί πάτε και τα βάζετε;

Απλά είπε ότι συνέχεια κάνετε αλλαγές (και ευτυχώς δλδ γιατί δεν ήταν καλό αυτό που αντικρίσαμε στην αρχή).

Δεν εννοούσε τίποτε κακό για το site, εννοείται!!! Ειδάλλως γιατί θα καθότανε να τρώει ώρες με την διαμόρφωσή του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευτυχώς που εκατσε και ασχολήθηκε γιατι αυτο που φτιάξατε   δεν βλεπεται.Και δεν ενοω γαι την δομη και τις λειτουργίες του φορουμ γατί αυτές σίγουρα ειναι προς το καλύτερο αλλα για αυτα τα αναθεματισμένα τα χρώματα που διαλέξατε.Θεωρω την παρεμβαση τουλάχιστον αστοχη και άκομψη για να το πω ευγενικά......................βρε.

Επεξ/σία από spyros007
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα, νεο update

μεταξυ αλλων αλλεξa το logo και επεστρεψε το παλαιο

αλλαξε η σελιδα των αγγελιων για λιγοτερο scrolling :) 

διαφορες διορθωσεις

foroum1.thumb.PNG.3063cb74633873a7b94a76766d2327f8.PNG

aggelies1.thumb.PNG.44bcea9aa34101cdda931fd751e818dc.PNG

 

aggelies2.thumb.PNG.a1b88bf603c8942608090342a1a74b7b.PNG

οπως παντα

καντε update απο εδω

εαν θελετε μικροτερο πλατος στο φορουμ εγκαταστηστε αυτο Insomnia.gr Navy Blue- Old Width | Userstyles.org

και εαν θελετε ολα τα λινκ να ανοιγουν στο πρωτο μη αναγνωσμενο μηνυμα αυτο  http://www.insomnia.gr/forums/topic/666018-greasemonkey-script-για-τη-σελίδα-followed-για-μετάβαση-στο-τελευταίο-μη-αναγνωσμένο-μήνυμα/

 

Επεξ/σία από panoc
  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο ρε φιλε γιατι αμα περιμεναμε απο τους υπευθυνους να σουλουπωσουν το χαλι που φτιαξανε εμφανισιακα θα μας ειχαν βγει τα ματια....συνεχισε ετσι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, White Wolf είπε

Μπραβο ρε φιλε γιατι αμα περιμεναμε απο τους υπευθυνους να σουλουπωσουν το χαλι που φτιαξανε εμφανισιακα θα μας ειχαν βγει τα ματια....συνεχισε ετσι!

Θα το σενιαρουν καποια στιγμη και δε θα ειναι απαραιτητο το theme, πιστευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...